2023. január 29.
Döntetlent játszottunk a közvetlen riválissal
A sok hiányzó miatt három élvonalban szereplő fiatal játékosunkkal állt fel U19-es együttesünk az NB I/B-ben.

A múlt heti, Kecskeméti NKSE fellett aratott magabiztos hazai siker után ismét az Elek Gyula Arénában, ezúttal a közvetlen rivális Tempo KSE-vel találkozott kézilabda-akadémiánk NB I/B-ben szereplő női U19-es együttese.

A kulcsfontosságú összecsapás előtt azonban nehéz helyzetbe került az Illés Márton vezette társaság, hiszen a sérültek mellett öt játékosra diákolimpiai elfoglaltság miatt nem számíthatott a tréner, ami azt jelentette, hogy összesen tíz bevethető sportolója maradt.

Ezért a már felnőttmezőnyben szereplő fiatal játékosainkkal kellett feltölteni a keretet: az Alba Fehérvár szombati legyőzése után Kukely Anna és Papp Dorka, valamint az MTK Budapestben jelenleg kölcsönben szereplő Simon Petra csatlakozott a csapathoz a vasárnap délutáni mérkőzésre.

A találkozón az első percekben hátrányban volt, de aztán átvette az irányítást együttesünk, és a szünetre jelentős, hatgólos előnyt épített ki (17-11). A fordulás után hat perc alatt egy gólra zárkózott a Tempo, és onnantól kedzve gyakorlatilag a végéig a mieink nyakán loholt. Először bő kilenc perccel a vége előtt értek utol bennünket a vendégek (22-22), de a vezetést egyszer sem vették át.

Másfél perc volt még hátra, amikor kétgólos előnyben voltunk, de a végjáték nem sikerült, ismét egyenlített riválisunk, és bár az utolsó támadás során még megvolt az esélyünk, nem született meg a győztes gól, 27-27-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

Mindez azt jelenti, hogy a mieink pillanatnyilag négy győzelemmel, három döntetlennel és kilenc vereséggel a tizenhat csapatos bajnokság 11. helyén állnak.

NŐI KÉZILABDA NB I/B
16. forduló

FTC Kézilabda Akadémia - Tempo KSE 27-27 (17-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2023. január 29., 18 óra
Gólszerzők: Török 8, Simon 6, Balázs 4, Kukely 4, Majoros 2, Balogh 1, Szabó A. 1, Tóth A. 1, ill. Hegedüs 10, Blazsek 8, Kóka 3, Ádám 2, Csáki 2, Béres 1, Zente 1

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.