2019. augusztus 29.
A csapat és a szakosztály is stabil
Kezdődik a szezon női kézilabdacsapatunk számára, méghozzá Érden - Kovacsics Anikó beszélt a várakozásairól.

Július közepén találkozott először a Ferencváros női kézilabdacsapatának 2019/2020-as kerete, most pedig már az első bajnokira hangolódik – a héten változott az edzésmunka is, megkezdődött az Érd elleni közvetlen felkészülés. Az elmúlt hetekről, valamint az előttünk álló feladatokról Kovacsics Anikót, az együttes kapitányát kérdeztük.

Készen állunk?
Kemény hetek vannak mögöttünk, nagyon sokat és jól dolgoztunk, de abban azért biztos vagyok, hogy a szezon során leszünk még jobb formában – mondta Kovacsics Anikó. – Ezzel együtt igen, készen állunk a rajtra, és arra is, hogy megküzdjünk a kihívásokkal, amelyek idén is szép számmal állnak előttünk.

A korábbi évekhez képest mindenképp pozitív, hogy ezen a nyáron komolyabb hiányzások és jelentősebb sérülés nélkül dolgozhattatok végig.
Ez nagyon sokat jelenthet, hiszen végre mindenki ismeri a részleteket már a rajtnál is, nem kellett azzal foglalkozni, hogy épp ki nem tud edzeni, kit kell pótolni, vagy, hogy kinek kell utólag begyakorolnia a variációkat. Illetve a csapategység szempontjából is igen hasznos volt, hogy a nyáron végig együtt lehettünk.

Milyen szezon elé nézünk?
A tavalyinál is nehezebbnek tűnik számomra… Ez a Siófok már nem az előző évi, szerintem jobbá vált, miként az Érd is, amely együtt tartotta legjobbjait, a Győr pedig hasonlóan kimagaslik, mint eddig. Szeptemberben ezzel együtt is sok pozitívum lehet – bízom a csapatban és tudom, hogy a szurkolóink most is mellettünk állnak majd. Csak akkor lehetünk sikeresek, ha a keret összes tagja ugyanúgy hozzáteszi a részét, ha mindenki elvállalja a felelősséget, ha senki sem tekinti magát kiegészítő embernek. Mert mindenkire szükségünk van, nem lehet, hogy bárki is meghúzza magát, mert akkor megbomlik az egyensúly.

Az egyensúly és a stabilitás a szakosztály életében is megvan. Játékosként mennyire követitek figyelemmel, amikor ilyen komoly szponzori megállapodások köttetnek, mint az elmúlt hetekben a kézilabda szakosztály és előbb a HungaroControl, majd a Lidl között?
Ezek minket is érintenek. Bár nekünk az elsődleges az edzés és a mérkőzés, igenis foglalkoztatnak bennünket a hírek. A Lidl-lel folyó tárgyalásról értesültem már menet közben, és nagyon szurkoltam érte, hogy eredményesen záruljon, mert tudtam, hogy elismert és profi cégről van szó, amely amellett, hogy stabilitást ad a szakosztálynak, magas minőségű, friss élelmiszerekkel lát el bennünket, ami elengedhetetlen a jó teljesítményhez. Megnyugtató érzés tudni, hogy nekünk csak egy valamivel kell törődnünk: hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsuk a pályán. Tudjuk, hogy rajtunk, játékosokon is múlik az együttműködés sikeressége, ezért meg is teszünk érte minden tőlünk telhetőt.

A Lidl-lel kötött megállapodás részleteiről ITT tudhatnak meg további részleteket!

A HungaroControl és a Ferencváros szerződéskötéséről ITT írtunk bővebben!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
1. forduló

Érd - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2019. augusztus 31. 17:15
Játékvezetők: Andorka Miklós és Hucker Róbert

Jegyár: 1500 forint (a vendégszektorba szóló belépők elfogytak, az Érd Aréna honlapján a csarnok egyéb pontjára szóló állójegyek még kaphatóak.)

Cikkajánló

Új Toyota autóparkot használhat női kézilabdacsapatunk

Szerdán délután közös sajtóeseményt tartott a Kovács Autóház és az FTC Kézilabda Szakosztály.

Pádár Ildikó bekerült a Hírességek Csarnokába

Kézilabdacsapatunk legendáját elit társaságba választották a szurkolók az MKSZ szavazásán.

Jensen örül a sikernek, de javulást vár a csapattól

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint a tavaszig jelentősen javulhat még a teljesítmény.

Hetesekkel győztük le a Metzet a döntőben

Női kézilabdacsapatunk izgalmas meccset játszott a Bajnokok Ligája-címvédővel az Europ'A Cup fináléjában.

A hazaiak legyőzésével jutottunk döntőbe Strasbourgban

Női kézilabdacsapatunk a kisebb hullámvölgyek ellenére is magabiztosan győzte le a Pirats Handballt.

Kézilabda szurkolói ankétot tartunk augusztus 27-én

A szokásoknak megfelelően a szezonrajt előtt szurkolóink személyesen kérdezhetnek a csapattal kapcsolatban.

Intenzív edzéseken vagyunk túl a Metz-cel

Női kézilabdacsapatunk két edzésen gyakorolt a BL-győztes Metz-cel, csütörtökön pedig Strasbourgba utazott.

Új helyek váltak elérhetővé a BL-csoportkörre

Elindult a Bajnokok Ligája-csoportkörre szóló bérletértékesítés második szakasza, már minden hely elérhető.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin