Bő egy hónap alatt kilencedik tétmérkőzésére, egyszersmind kilencedik győzelmére készül női kézilabdacsapatunk, amely szerdán este a Kisvárdát fogadja a Népligetben. A találkozón a mieink az esélyesek, ugyanakkor a múltheti, dunaújvárosi összecsapás is megmutatta, hogy gyenge teljesítményt nyújtva a magunk dolgát nehezítjük meg. Tanulságként szolgált ez a csapatnak, játékosaink a mérkőzést követően azt emelték ki, hogy a folytatásban nagyobb iramot diktálva és kevesebb hibát elkövetve kell kézilabdázni.
A szombati, Bistrita elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés első félidejében ez tökéletesen működött, s bár a második játékrészre visszaesett a teljesítmény, a százszázalékos mérleg megmaradt. És szerdán is meg kell maradnia, legalábbis a papírforma szerint. Ellenfelünk eddigi négy mérkőzéséből hármat elveszített, az Esztergomtól nyolc (27-19), a Szombathelytől kilenc (30-21), a Győrtől tizennégy (23-37) góllal kapott ki, egyetlen sikerét az MTK ellen érte el (29-28). A csapat legeredményesebb játékosa, a nyáron a Podravka Vegetától igazolt horvát irányító, Larissa Kalaus tizenkétszer volt eredményes, de összességében eloszlanak a gólok a kisvárdai játékosok között. A keretben számos fiatal található, csupán négyen születtek az előző évezredben, a rangidős pedig a harmincnégy esztendős Karnik Szabina.
A mieink a BL-mérkőzés után vasárnap pihenőjüket töltötték, hétfőn kezdték újra a munkát, és a Kisvárda elleni felkészülésen túl fél szemmel a következő időszak rangadóira is figyelhetnek.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
5. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Kisvárda-Master Good SE
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. október 9., 18 óra
Játékvezetők: Dáné Rita és Marton Zsófia
Jegyvásárlás: online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig szerdán 16 órától a helyszínen.
A Metz ellen több nagy bravúrt is bemutató kapusunk büszke csapata teljesítményére - VIDEÓ!
Női kézilabdacsapatunk fordulatos mérkőzés után, a végén egyenlítve harcolt ki döntetlent a Metz ellen.
Női kézilabdacsapatunk negyeddöntős ellenfele az előző két idényben bejutott a Bajnokok Ligája FINAL4-ba.
A 2023-as Bajnokok Ligája-negyed- és a 2011-es KEK-elődöntő is szép emlék női kézilabdacsapatunknak.
Női kézilabdacsapatunk a szerdai bajnokit kipipálta, majd belecsapott a közvetlen felkészülésbe.
Női kézilabdacsapatunk a válogatottszünet utáni első bajnokit tizenegy góllal nyerte meg.
Női kézilabdacsapatunk fiatal átlövője, Szeibert Anna Párizsban hangolt a szezon egyik legfontosabb hetére.
A válogatott szünet után hétfőn már elkezdődött a munka – a héten két mérkőzés vár női kézilabdacsapatunkra.