2025. április 19.
Csúcsteljesítmény kell a Lundéval felálló dánok ellen
Az Odense épphogy lemaradt a közvetlen továbbjutásról, azóta pedig a világklasszis kapust is átigazolta.

A hírek szerint többtucatnyi Fradi-szurkoló indult útnak Dániába, hogy a helyszínen buzdíthassa a csapatot a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén. Az ország déli részén található település közúton a világ negyedik leghosszabb függőhídján, a Nagy-Bælt hídon (1624 méter a pilonok közötti távoltás) keresztül közelíthető meg. Odense Dánia egyik legrégebbi városa, 1355-re teszik az alapítását, míg 176 ezres népességével az ország harmadik legnagyobb települése. A belvárosban sétálva gyorsan kiderül: a város rendkívül büszke szülöttjére, az 1800-as években alkotó nagy mesemondóra, Hans Christian Andersenre.

Magabiztosan és meggyőzően oldotta meg női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája-csoportkör jelentette kihívást, de a „tánc” csak most kezdődik igazán – vasárnap 16 órakor jön az Odense Handbold elleni kétmeccses párharc, amelynek győztese ott lehet a FINAL4-ban.

Együttesünk története során most először harcolta ki a csoport első vagy második helyét, aminek köszönhetően egy kört kihagyva rögtön a negyeddöntőbe jutott, ott azonban pokolian nehéz feladat vár rá. Az idény eddigi alakulása alapján nincs olyan csapat, amellyel szemben az Odense esélytelen lenne, csupán egy ponttal maradt el az Esbjergtől, s csúszott a harmadik helyre, a csoportkör óta ráadásul még a világklasszis, háromszoros olimpiai bajnok, hétszeres Bajnokok Ligája-győztes kapust, Katrine Lundét is átigazolta a megszűnő Viperstől. Nem is okozott gondot a Storhamar, összesítésben tizenhét góllal múlta felül a norvégokat soron következő ellenfelünk.

Ha 2024 nyaráig visszatekintünk, akkor azt láthatjuk, hogy az Odense a meglepetésre elveszített bajnoki elődöntő után csak a harmadik helyen zárta a bajnokságot, de szabadkártyával így is indulhatott a BL-ben. A keretéből Dione Housheer és Bo van Wetering Győrbe távozott, az érkezők közül ugyanakkor Anna Grundtvig, Helena Fauske és Lysa Tchaptchet Defo és Louise Burgaard is jelentősen hozzájárult a mostani sikerekhez. A bajnokság alapszakaszát százszázalékos mérleggel nyerte ellenfelünk, a nemzetközi porondon pedig tíz győzelem mellett négy vereséggel zárta a csoportkört. A legnagyobb sikere a Győr idegenbeli, 35-28-as legyőzése volt, az Esbjergtől azonban kétszer is kilenc góllal kapott ki – miközben a bajnokságban oda-vissza felülmúlta.

Mezőnyben Mie Hojlundot, valamint az élete eddigi legjobb idényét futó norvég Thale Rushfeldt Deilát kellene leginkább megfékezni, előbbi ötvenháromszor, utóbbi hetvenkétszer talált be eddig a sorozatban, de az előkészítésben is remekelnek. A lőtt gólok számát tekintve kettejük közé illeszkedik a jobbszélső Andrea Aagot Hansen (58), de a hírek szerint rá nem számíthat Ole Gjekstad vezetőedző. A szakember egyébként 2023 nyarán érkezett a dánokhoz, miután sorozatban háromszor emelhette magasba a BL-trófeát a Vipersszel, és az idény végén elhagyja a klubot, hogy kizárólag a norvég szövetségi kapitányi posztra koncentrálhasson.

Ellenfelünkkel kapcsolatban világbajnok kapusunk, Laura Glauser a következőképpen fogalmazott: – Nagyon kemény összecsapásra számítok, hiszen az Odense kiváló csapat, és egyénileg is remek képességű játékosok alkotják. Sok egy az egy elleni szituáció várható, ezt erőltetik, és erre oda kell figyelnünk, mert nehézséget okozhatnak nekünk. Az biztos, hogy száz százalékos koncentráció kell mindkét meccsen – bízom benne, hogy Dániában megfelelő eredményt érünk el, otthon pedig a szurkolóink segítségével kivívhatjuk a továbbjutást.

Csapatunk eddigi Bajnokok Ligája-negyeddöntőit ITT idéztük fel, míg az FTC és az Odense közös múltját EBBEN a cikkünkben taglaltuk.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Negyeddöntő

Odense Handbold - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Sydbank Arena, Odense
Időpont: 2025. április 20., 16 óra
Jegyvásárlás: A vendégszektorba (F) szóló jegyeket ITT lehet megvásárolni.

Cikkajánló

Szombaton, hazai pályán zárjuk az idényt

Női kézilabdacsapatunk Magyar Kupa-győztesként fejezi be a 2024/2025-ös idényt.

Látványos játékkal győztük le idegenben a Vácot

Kapusaink remekül védtek, a lerohanások után pedig számos könnyű gólt szereztünk a Vác elleni bajnokin.

Két győzelemmel kell lezárni az idényt

Az elmúlt hetek csalódása ellenére is szépen kell lezárni női kézilabdacsapatunk 2024/2025-ös idényét.

A 40. perc után szétestünk, és kikaptunk Győrben

A negyvenedik percig kontrolláltuk a mérkőzést, ezt követően azonban túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk.

„Harcolni fogunk hatvan percig!”

Az idény eddigi két Győr elleni összecsapását pozitívan zártuk, ez is erőt adhat a szombati mérkőzéshez.

A pontelőny ellenére is bravúr kell a címvédéshez

Női kézilabdacsapatunk kedvezőbb helyzetben van riválisánál, de hosszú negatív szériát kellene megtörnie.

Szurkolói információk a Győr elleni rangadóhoz

540 Fradi-szurkoló biztatja majd női kézilabdacsapatunkat a bajnoki döntővel felérő idegenbeli mérkőzésen.

"Kíváncsi voltam a csapat reakciójára" - Allan Heine

Vezetőedzőnk elégedett volt csapata nagy csalódás utáni reakciójával és teljesítményével.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin