A péntek délelőtti edzéssel zárta le a szűk egyhetes edzőtáborát női kézilabdacsapatunk. A lányok vasárnap, a délelőtti edzés után szálltak buszra, hogy Roglában töltsék együtt az elmúlt öt napot. Sűrű és tartalmas időszak volt ez, hiszen öt edzés, jóga, felkészülési mérkőzés, csapatépítő játékok és számos közös program is várt a lányokra Szlovéniában.
– Vártam már az edzőtábort, mert rég volt utoljára olyan, hogy így elmentünk valahova és hosszabb időn át együtt készülünk a következő szezonra – mondta Márton Gréta. – Láttuk előzetesen, hogy milyen kemény program vár ránk, de a stáb nagyon odafigyelt a hét során, hogy meglegyen a kellő szabadidőnk is, úgy érzem, megtaláltuk az egyensúlyt az edzés és a kikapcsolódás között. A csapat a nyáron nem változott sokat, és a két most hozzánk csatlakozók is beilleszkedtek. Azért is volt jó ez a hét, mert nagyon sokat beszélgethettünk, megismertük egymás személyiségét, sok infót kaptunk a másikról, és ezektől azt is jobban tudjuk, hogy mivel tudunk majd segíteni egymásnak az idény során.
Csütörtökön együttesünk a Krim Ljubljana ellen vívott felkészülési mérkőzését hat góllal megnyerte.
– Bajnokok Ligája-csapattal mérhettük össze a tudásunkat, ez volt az edzőtábor egyik fénypontja. A lányokkal kicsit úgy éreztük, hogy meglátszott a meccsen a héten elvégzett munka, nem voltunk annyira energikusak és élettel teliek, mint majd szeretnénk lenni néhány hét múlva. De beleadott mindenki mindent, és örülök, hogy így is nyertünk. A szerdai csapatépítő programok is nagyon jól sikerültek. Azt gondoltam előzetesen, hogy sok ilyen játékot láttam és játszottam már, de szinte mindegyik új volt, nagyon élveztem. Itt is vegyes felosztású csapatokban voltunk, és különleges volt látni egymást minden féle érdekes szituációban. A végére elfáradtunk, hiába nem edzés volt, sokat kellett gondolkodni, stratégiát, taktikát kitalálni, együttműködni, szóval élvezetes és hasznos volt, akárcsak az egész hét.
Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.
Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.
Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.
Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.
Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.
Az évad vége után megnéztük azt is, hogy ki töltötte a legtöbb időt a pályán és ki lőtte a legtöbb gólt.
A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.
Csajbókné Németh Erzsébet tiszteletére a Kertvárosi Olimpikonok Parkjában helyeztek el emléktáblát.