2022. október 8.
Ha önmagunkat legyőzzük, a Krimet is felülmúlhatjuk
Fontos lenne, hogy lépéselőnybe kerüljünk a Ljubljanával szemben vasárnap délután.

„Először is a saját gátjainkat kell ledönteni” – adta ki a feladatot hétvégére Szöllősi-Zácsik Szandra, és vélhetően nem is jár rossz úton balátlövőnk. Az utóbbi két Bajnokok Ligája-mérkőzés sikertelensége komoly nyomokat hagyott a csapaton, s ezért talán jól is jött, hogy a válogatott szünet miatt kissé felborult a szokott ritmus, így a csapat a héten, miután mindenki visszatért a Népligetbe, mintegy újrakezdésként könyvelhette el a folytatást. Persze, ettől még a gátak ledöntéséhez, a bizonytalanság elűzéséhez kell még dolgozni, vagy jól kell kezdeni a Krim elleni vasárnapi összecsapást.

Elvégre ez utóbbi is hatalmas lökést adhatna, és egészen a győzelemig repíthetné a mieinket Ljubljanában – csakhogy az ellenfél számára is nagyjából annyira fontos ez az összecsapás, mint nekünk. A ljubljanaiak a harmadik fordulóban szerezték meg az első győzelmüket a Banik Most otthonában, előtte azonban Bukarestben (30-28), illetve odahaza a Viperstől (21-27) is vereséget szenvedtek, vagyis jelenleg az Odensével, a Bresttel és a Ferencvárossal egyenlő ponttal állnak.

Ezért lenne fontos, hogy lépéselőnybe kerüljünk.

A szlovén fővárosról aktuálisan nem őrizhetünk jó emlékeket, hiszen az előző idényben az ott iszonyatosan elrontott utolsó húsz perc gyakorlatilag a BL-búcsúnkat jelentette. Az idén sorozatban huszonnyolcadszor BL-induló Krim kerete jelentősen változott az előző évhez képest, de ez nem jelenti azt egyértelműen, hogy ezzel gyengült is. Váltás volt a kispadon is a nyáron, hiszen a közismerten fanatikus edző, Dragan Adzics vette át a csapat irányítását, továbbá az érkezők közül rajta kívül a Daria Dmitrieva, Barbara Lazovic, Jovanka Radicsevics hármast érdemes leginkább kiemelni. A három klasszis Oceane Sercien Ugolint, Katarina Krpez Slezakot és Andrea Lekicset hivatott pótolni, és hogy mennyire jól megy ez egyelőre, mutatja, hogy ők szerezték a csapat legtöbb gólját – Dmitrieva huszonkétszer, Radicsevics tizennyolcszor, Lazovic pedig tizenkétszer volt eredményes az első három BL-fordulóban. Hivatalosan nem a Krimtől, hanem a CSKA-tól igazolt Győrbe Ana Gros, de az idényt Szlovéniában fejezte be a klasszis átlövő, és nem állunk messze az igazságtól, ha azt írjuk, hogy az odavágón lőtt tizenhárom gólja döntötte el a továbbjutást.

Pozitívum tehát, hogy rá most nem kell ügyelni, de nélküle is meglehetősen masszívnak tűnik a rivális, amelyet azért így is le kellene győznünk. Elvégre a csapatunk képes erre, csak előbb a bevezetőben említett gátakat kell magunk mögött tudni hozzá.

Szurkolóink a hírek szerint szép számmal kísérik el a csapatot, és szükség is lesz a támogatásukra, mert egyébként a hihetetlenül zavaró helyi szokásnak megfelelően a meccs alatt is bömbölő zenére, illetve a támadásokat gyakorlatilag kommentátorként reagáló szpíkerre készülhetünk.

Alighanem az ő lelkesedésén is tompíthatnának játékosaink a teljesítményükkel…

BAJNOKOK LIGÁJA
A-csoport, 4. forduló

Krim Mercator Ljubljana - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Hala Tivoli, Ljubljana
Időpont: 2022 október 9., vasárnap, 14 óra
Játékvezetők: Ismailj Metalari és Nenad Nikolovski (észak-macedónok)
Jegyár: 5 euró
TV: Sport 1

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.

Kapaszkodtunk a fordulás után, de a csoda elmaradt

Nagyon rossz első félidő után a másodikban felcsillant a remény a fordításra, de a végére nem maradt erő.

Egy kis plusz kellene még az első meccshez képest

Egyetlen gól női kézilabdacsapatunk hátránya a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágó előtt.

Ezúttal nem volt kérdéses a Budaörs elleni siker

Tanult őszi hibájából női kézilabdacsapatunk, koncentráltan játszott és otthon tartotta a két pontot.

Ősszel megtapasztaltuk: figyelni kell a Budaörsre

Már csak hat mérkőzés van hátra a női kézilabda NB I-ből – a 21. fordulóban a Budaörsöt fogadja női csapatunk.

Lekics: „Egy gól? Még teljesen nyitott a párharc”

Az FTC hét gólt szerző kézise szerint kiválóan játszottak, de a dánok kulcsjátékosát el kell kapni - VIDEÓ