2024. március 18.
Harmadszor is legyőznénk az MTK-t az idény során
Női kézilabdacsapatunk kedden hazai pályán találkozik az MTK-val a bajnokság tizenhetedik fordulójában.

Egyre fogynak a mérkőzések a 2023/2024-es bajnoki kiírásban, s tekintve, hogy veszített pontok tekintetében továbbra is néggyel jobban áll női kézilabdacsapatunk, mint a legfőbb rivális Győr, talán nem is bánjuk. Tíz forduló maradt hátra, ennyi választja el együttesünket attól, hogy 2021 után ismét bajnokságot nyerjen, illetve hogy 1997 után újra duplázzon, vagyis egyszerre a bajnoki és a kupa aranyérmet is megszerezze.

– Nagyon motiváltak vagyunk, látjuk magunk előtt a célt – mondta együttesünk beállója, Kisfaludy Anett. – Tudjuk, hogy lépéselőnyben vagyunk, de sok van még vissza, és minden meccs számít, nem szabad hibáznunk, ezt folyamatosan észben tartjuk.

Ugyanez igaz a keddi, MTK elleni bajnokira is, még akkor is, ha a papírforma, az idény során eddig lejátszott meccsek alapján elvárható a két pont itthon tartása. Fővárosi riválisunkkal kétszer találkoztunk már az évadban, előbb ősszel nyertünk nagyon meggyőző különbséggel, 41-19-re idegenben, majd január utolsó napján a Magyar Kupa-negyeddöntőben is fölényesen hoztuk a kötelezőt (38-24). A kék-fehérek ugyanakkor az ellenünk elveszített kupameccs óta legyőzték a Kisvárdát (29-27) és a Budaörsöt (25-31), a Győrtől pedig csak öt góllal kaptak ki. Érdekesség, hogy az MTK-nak jócskán volt ideje felkészülni a folytatásra, a mieink elleni találkozóra, hiszen legutóbb február 22-én lépett pályára. Ellenfelünk leggólerősebb játékosa az irányító, Farkas Johanna, aki száznégy találatnál jár – sokat elárul a szerepéről, hogy az őt a házi rangsor második helyén holtversenyben követő Mészáros-Mihálffy Adrienn és Poczetnyik Luca egyaránt negyvenegy gólt lőtt eddig.

A mérkőzés az eredeti időpontnál korábban, 17:15-kor kezdődik a televíziós közvetítés miatt. A kapukat a kezdés előtt másfél órával, 15:45-kor nyitjuk, a pénztár, valamint a szurkolói kártya regisztrációs pont pedig már 15:15-től várja szurkolóinkat.

Fradi - Tatran Presov szombaton a Népligetben!

Férfi kézilabdacsapatunk nagyszerűen menetel a nemzetközi porondon, az Európa-kupában már a legjobb négy közé jutásért harcol, következő ellenfele a szlovák Tatran Presov lesz. A párharc a Népligetben kezdődik szombaton 20 órakor, és csapatunk a szurkolók támogatására is számít, hogy előnnyel utazhasson majd a visszavágóra. A találkozóra bérleteseink kedvezménnyel vásárolhatnak belépőt, és fontos, hogy nemcsak a férfi -, valamint a kombinált -, hanem a női bajnokikra érvényes bérletek is húsz százalék kedvezményre jogosítanak. Jegyvásárlás a meccsjegy.fradi.hu-n!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
17. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - MTK Budapest
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. március 19., 17:15
Játékvezetők: Héjja Ádám és Kónya Balázs Krisztián
TV: M4 Sport
Jegyár:

Cikkajánló

Online lehet jegyet venni a DVSC elleni bajnokira

Január 14-én 18 órakor a DVSC otthonában lép pályára női kézilabdacsapatunk a bajnokság 11. fordulójában.

Kisorsolták a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőit

Négyszeres címvédő női kézilabdacsapatunk a Magyar Kupa ötödik fordulójában csatlakozik a sorozathoz.

"Profi hozzáállást tanúsított a Ferencváros"

Mindkét vezetőedző kiemelte, hogy női kézilabdacsapatunk soha nem látott összetételben győzte le a DKKA-t.

Fiatalos csapattal győztük le a DKKA-t az évnyitón

Jesper Jensen számos fiatalnak is lehetőséget adhatott 2026 első bajnokiján.

„Itthon vagyok” – Emily Vogel is hosszabbított

Női kézilabdacsapatunk világbajnoki ezüstérmes átlövője új szerződést írt alá a Ferencvárossal.

Vasárnap a Népligetben nyitjuk 2026-ot

Női kézilabdacsapatunk az év első bajnoki mérkőzésén a nehéz helyzetben lévő Dunaújvárost fogadja.

Angela Malestein szerződést hosszabbított

Női kézilabdacsapatunk világbajnok jobbszélsője új szerződést írt alá, vagyis marad a Népligetben.

Emily Vogel már gyerekként is erről álmodott

A világbajnoki döntő után a magyar karácsonyi szokásokat is megtapasztalta klasszis német átlövőnk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin