2024. április 12.
Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!
A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Az első, „kötelező” lépést megtette csütörtökön a britek ellen a női kézilabda-válogatott a debreceni olimpiai selejtezőn, de ahogyan Simon Petra is mondta a nyitómeccs után, a torna érdemi része csak ezután következik.

A kvartett első számú esélyesével, Svédországgal találkoztunk pénteken kora este, a kezdésünk pedig álomszerűen alakult: a 8. percben 4-1-es magyar vezetésnél kértek időt az északiak, Klujber Katrin vezér volt támadásban, mind a négy találatunkban főszerepet vállalt, a védekezésünk pedig nagyon határozott volt és a keretbe bekerült Böde-Bíró Blanka is stabilitást adott a kapuban.

Az első bő tíz percet követően jött egy kisebb megtorpanás, amit kihasznált ellenfelünk, és zsinórban négy gólt szerezve 7-7-nél ért utol bennünket. A játékrész második fele viszont ismét a mienk volt, Simon Petra remekül szállt be a mérkőzésbe, Bordás Réka találatával pedig vezettünk öttel is, végül plusz néggyel mehettünk a szünetre (15-11).

Ha az első félidőre azt írtuk, hogy álomszerű volt a kezdés, akkor a másodikról éppen az ellenkezőjét mondhattuk el, kevesebb, mint hét és fél perc alatt kiegyenlítettek a svédek (17-17). Átfordulni azonban egyszer sem hagytuk az állást, ebben pedig kulcsszerepet játszottak Böde-Bíró védései.

Bő nyolc perccel a vége előtt Kuczora villanása után – ismét négygólos előnyben – úgy érezhettük, a győzelem kapujában vagyunk (24-20). Ismét elkezdett kapaszkodni Svédország, 24-23-nál újra kifejezetten szorongató volt a szituáció, de egyet villant Klujber, egyet pedig Simon, és megint elhúztunk hárommal. Nem volt már több fordulat, megtartottuk az előnyt, a 28-25-ös győzelemmel óriási lépést tettünk az olimpia felé.

Akkorát, hogy vasárnap – ha a papírforma szerint alakul a ma esti meccs – akár egy négygólos vereség is beleférhet Japán ellen a párizsi részvételhez.

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA
2. FORDULÓ
1. CSOPORT (Debrecen, Főnix Aréna)
Magyarország–Svédország 28–25 (15–11)

Hazai pályán tehetjük meg az utolsó előtti lépést

Szombaton az Alba Fehérvár elleni bajnokival folytatja szereplését női kézilabdacsapatunk.

Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!

Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

A közönségkedvenc Nerea Pena nagy bejelentést tett

Korábbi kézilabdázónk elárulta, miért döntött így, és melyik volt a legszebb ferencvárosi emléke – VIDEÓ

Balatonbogláron léphetünk még eggyel közelebb a célhoz

A NEKA elleni meccsel indulhat el a visszaszámlálás – női kézilabdacsapatunk nem hibázhat a bajnokságban.

A kezünkben a sorsunk a véghajrában

Hátralévő négy mérkőzéséből legalább hármat meg kell nyernie női kézilabdacsapatunknak a bajnoki címhez.

Klujber: „Ez a kezünkben van, nem szabad elengednünk!”

Női kézilabdacsapatunk a Győr elleni szűk vereség ellenére is nagy lépést tett a bajnoki cím felé – VIDEÓ!

A hibátlan mérleg oda, de a lépéselőny megmaradt!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.

Csúcsrangadóval indul a bajnoki hajrá

Legnagyobb riválisa otthonában lép pályára szombaton a bajnoki címért harcoló női kézilabdacsapatunk.