2023. december 2.
Kamerun legyőzésével ott vagyunk a vb középdöntőjében
A magyar női kézilabda-válogatott 39-20-ra nyert vb-csoportjában, és már biztos továbbjutó.

A Paraguay elleni könnyed győzelem után hasonló sikerre készült a magyar női kézilabda-válogatott szombat este a dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokságon.

A mieink ellenfele Kamerun volt a helsingborgi csoport második fordulójában. Golovin Vladimir szövetség kapitány a Ferencváros kapusát, Böde-Bíró Blankát pihentette a mérkőzésen, míg az első meccsen megsérülő Márton Gréta sem lépett pályára.

Nem úgy Klujber Katrin. A Fradi átlövője parádézott, mind a hét lövési kísérletéből gólt szerzett. Bár az afrikai csapat szerzett vezetést, gyorsan egyenlítettünk, és onnantól kezdve nem volt megállás, a szünetben tíz góllal, 18-8-ra vezettünk.

A második játékrészben a mieink ott folytatták, ahol az első 30 percben abbahagyták. Könnyed gólokat szereztünk, vb-újoncként az FTC-Rail Cargo Hungaria fiatal irányítója, Simon Petra is pályára lépett, aki végül két találatot szerzett, míg a Vácon a Ferencváros kölcsönjátékosaként szereplő Bordás Réka egyszer volt eredményes. A különbség folyamatosan nőtt, végül 39-20-ra nyertünk.

Győzelmünkkel eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül továbbjutottunk a középdöntőbe. A csoport harmadik fordulójában Magyarország december 4-én, hétfőn ismét 20.30-tól játszik Montenegróval, a tét a csoportelsőség.

(FOTÓ: MTI)

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Dánia-Norvégia-Svédország)
B-csoport
Magyarország–Kamerun 39–20 (18–8)
Helyszín: Helsingborg Arena
Időpont: 2023. december 2., 20.30
Játékvezetők: Andrej Budzak, Michal Zahradnik (szlovákok)
A magyar csapat gólszerzői: Klujber 7, Szöllősi-Schatzl 6, Töpfner 5, Füzi-Tóvízi, Albek Anna 4-4, Debreczeni-Klivinyi, Kuczora Csenge 3-3, Simon Petra, Juhász Gréta 2-2, Vámos Petra, Pásztor Noémi, Bordás Réka 1-1.

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.

Hazai edzőmeccsel és nemzetközi tornával készülünk

Női kézilabdacsapatunk hiányos kerettel kezdte el a felkészülést a 2024/2025-ös klubidényre.

Nagy dobásra készülnek női kézilabdás igazolásaink

Francia és orosz klasszisokkal megerősítve kezdheti meg a 2024/25-ös idényt női kézilabdacsapatunk - VIDEÓ!

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.