2023. november 30.
Magabiztos győzelemmel kezdtük a világbajnokságot
A női kéziválogatott 23 góllal győzte le Paraguay-t a vb-nyitányon Helsingborgban.

Csütörtök este rajtolt a dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott, amelynek ez a torna az utolsó lehetősége arra, hogy kiharcolja a részvételt a tavaszi olimpiai selejtezőkre. A sorsolás és az ág is kedvezőnek tűnik, ezért is fontos, hogy jó teljesítménnyel és magabiztos győzelemmel kezdjünk Paraguay ellen.

Az első három gól a mienk volt, és ahogyan azt várhattuk az első pillanattól kézben tartottuk a mérkőzést. Ez még akkor is igaz, ha nem volt hibátlan a játék. A védekezésre – amire a meccs előtt Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány is felhívta a figyelmet – nem lehetett panasz, harminc perc alatt mindössze hat gólt kaptunk, ehhez természetesen Böde-Bíró Blanka védései is kellettek, miközben elöl Klujber Katrin is betalált egyszer; a félidőben kilenccel vezettünk (15-6).

A szünet után is folyamatosan nőtt a különbség, ekkor már lehetőséget kapott Márton Gréta és Simon Petra is, és mindketten megszerezték első találataikat a vb-n. A végére úgy látszott, teljesen elfogytak a dél-amerikaiak, ezt jól kihasználtuk, és 35-12-es sikert arattunk.

A torna további két ferencvárosi játékosa is győzelemmel kezdte a viadalt: Németország őrült hajrában múlta felül 31-30-ra Japánt, Emily Bölk négy gólt szerzett, míg a hollandok 41-26-ra győzték le Argentínát, Angela Malestein ötször talált be.

Két nap múlva, szombaton – ismét 20:30-kor – Kamerunnal mérkőznek a lányok.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Dánia-Norvégia-Svédország)
B csoport

Magyarország – Paraguay 35-12 (15-6)
Helyszín: Helsingborg Arena
Időpont: 2023. december 1., 20:30
Játékvezetők: Bruna Correa, Renata Correa (brazilok)
A magyar csapat gólszerzői: Klujber 5, Szöllősi-Schatzl 5, Juhász 4, Töpfner 4, Kuczora 3, Márton 3, Papp 3, Simon 3, Vámos 3, Győri-Lukács 1, Pásztor 1

Fotó: MKSZ

Allan Heine marad női kézilabdázóink vezetőedzője

A következő idényben is a 44 éves dán szakvezető irányítja bajnok és kupagyőztes női kézilabdacsapatunkat.

„Amikor kemény volt minden, mi keményebbek voltunk”

Az ünnepélyes érem- és kupaátadó után Böde-Bíró Blanka és Allan Heine értékelt – VIDEÓ!

Győzelemmel koronáztuk meg a duplázást

Női kézilabdacsapatunk a Debrecen elleni győzelemmel ünnepelhetett az idényzárón.

Presztízsrangadó a bajnoki díjátadó gála előtt

Az idény utolsó mérkőzésén, szombaton női kézilabdacsapatunk a dobogóért harcoló DVSC-t fogadja.

Különleges programokkal várjuk a bajnokavató gálán!

Köszöntsük együtt női kézilabdacsapatunkat, amely 27 év után nyert egyszerre bajnokságot és kupát!

„Végig magas szinten teljesítettünk”

Női kézilabdacsapatunk a Magyar Kupát követően a hazai bajnokságban is aranyérmet szerzett.

27 év után: kupagyőztes, bajnokcsapat!

Legyőzték a Vasast, ezzel pedig eldőlt, hogy a Magyar Kupa után a bajnoki címet is elhódították női kéziseink!

Előre a győzelemért, a bajnoki címért!

Szerdán este a Fáy utcában lép pályára női kézilabdacsapatunk, amelyet két pont választ el az aranyéremtől.