2019. augusztus 31.
Kiváló szezonrajt: magabiztosan győztünk Érden!
Szinte végig vezetve, helyenként ragyogóan kézilabdázva nyertük meg az idény első bajnoki mérkőzését!

Mosolyok, pacsik, kacsintások – lányaink élvezték a játékot, és ezt feltétlenül jó jelnek érezhettük a tizedik perc tájékán.

Szóval, végre elkezdődött a szezon, férfi kézilabdacsapatunk a Komló legyőzésével megadta az alaphangot, lányaink pedig tétmérkőzésre éhesen érkeztek az Érd Arénába. Az idény során először, de nem utoljára, elvégre a Bajnokok Ligája-meccseinket újra itt rendezzük – s bár akkor kétség kívül több Fradi-szurkoló ül majd a lelátón, most is rengetegen szurkoltak a mieinkért a helyszínen, a hazai szektorokból is.

És örülhettek annak, amit látnak, mert noha a vezetést az Érd szerezte meg, gyorsan fordítottunk, és „szabad szemmel is látható” előnyt építettünk. Danick Sneldert találtuk meg rendre jól a falban, illetve Klujber Katrin is üzemszerűen hozta a gólokat. 11-4-es vezetésünknél még az is felmerült, hogy a szünetig eldönthetjük a legfőbb kérdéseket, aztán sajnos a lányok is így érezték, és ebből kisebb kapkodás lett: siettettük a támadásokat, amelyekbe így többször is hiba csúszott. Ötnél közelebb ezzel együtt sem értek a hazaiak, de a felzárkózás reményét feltétlenül megőrizték.

A fordulás utáni percekben a szerencse is velünk volt – az egyébként remekül védő Bíró Blanka helyére érkező Szemerey Zsófi hetest fogott plusz ötnél, majd a túloldalon Klujber Katrin a saját elrontott hetesét szedte össze és váltotta gólra. Újra héttel vezettünk, de ellenfelünk nem adta fel, és egészen négyig zárkózott jó tíz perc alatt (19-23). Ezt követően ismét mi kerültünk fölénybe, egymás után négyszer lőttünk gólt, és a közte nyolc megint megnyugvásra adott okot. A hullámzásnak azonban nem volt vége, 25-29-nél megint csak néggyel vezettünk – igaz, a hátralévő idő is csupán alig hat perc volt. Komolyabban izgulni ugyanakkor nem kellett, mert amikor igazán szükség volt rá, Bíró Blanka előhúzott még egy bravúrt, vagy épp Kovacsics Anikó indított rakétát, amelyre nem volt ellenszer.

31-28-ra győztünk az idény első tétmérkőzésén, ráadásul az eredmény talán a hazaiakra nézve hízelgő, hiszen ilyen szűk a lefújás előtt utoljára a nyolcadik percben volt. A teljesítmény ennél még biztosan lesz jobb is, de a legfontosabb, hogy az első rangadót kipipálhatjuk!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
1. forduló

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–31 (12–17)
Érd, 1200 néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Janurik – Nascimento 6 (2), Kiss N. 1, Tóth G. 7, Szabó L. 4 (2), Jerábková 1 (1), Schatzl Natalie 2.
Csere: Foggea (kapus), Kovacsevics 5, Lavko 1, Bízik R. 1, Kisfaludy, Termány.
Edző: Szabó Edina
FTC: Bíró B. – Lukács V. 1, Klujber 8 (3), Kovacsics 4, Snelder 4, Háfra 10, Schatzl Nadine 1.
Csere: Szemerey (kapus), Tóth N., Debreczeni-Klivinyi 1, Pásztor, Mészáros R., E. Christensen 1, Bánfai 1.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 3–8. 13. p.: 4–11. 19. p.: 6–13. 24. p.: 11–16. 34. p.: 13–20. 40. p.: 17–22. 47. p.: 19–26. 54. p.: 24–29.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Hihetetlenül bátortalan, gyámoltalan első félidő után a szünetben sikerült rendezni a sorokat és a második félidőt meg is nyertük. Sikerült komoly küzdelemre kényszeríteni az ellenfelet. Fejben ma erősebb volt a Ferencváros.
Elek Gábor: – Szenzációsan kezdtük a mérkőzést. Az első félidő végén támadójátékban felelőtlenné váltunk, sajnos a második félidőben is voltak ilyen periódusok, a végén Jovana Kovacsevics keresztmozgásaira nem értünk ki, így szépen megszórt minket, de összességében az első bajnoki mindig speciális mérkőzés és egy erős Érdet sikerült legyőznünk.

Cikkajánló

Cvijics-gól és fölényes győzelem zárta az évet

Női kézilabdázóink szezonzáró mérkőzésének utolsó gólját a pályafutását befejező Dragana Cvijics lőtte.

Dragana Cvijics: A Ferencváros a második otthonom marad

Visszavonuló beállónk érzelmesen beszélt a klubról, a pályafutásáról és a jövőbeli terveit is vázolta.

Az idényzáró után a pályára engedjük a szurkolókat

Női kézilabdacsapatunk vasárnap este a Szombathelyi KKA ellen zárja a 2025/2026-os évadot.

Könnyed győzelmet arattunk a NEKA ellen

Női kézilabdacsapatunk a várakozásoknak megfelelő különbséggel nyerte meg a NEKA elleni mérkőzést.

Balatonboglárra utazunk utoljára az idényben

Női kézilabdacsapatunk a NEKA otthonában lép pályára vasárnap 18 órakor a K&H liga 25. fordulójában.

Vegyes érzésekről beszélt Jesper Jensen

Rendkívül izgalmas mérkőzést nyert meg női kézilabdacsapatunk - a főszereplők értékelték a találkozót.

Óriási csatában nyertük meg a DVSC elleni rangadót

Női kézilabdacsapatunk ötgólos hátrányból fordított a Debrecen ellen az Elek Gyula Arénában.

Mészáros Virág a következő idényt is kölcsönben tölti

Női kézilabdacsapatunk fiatal kapusa a következő idényben is az élvonalban fejlődhet.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin