2019. augusztus 31.
Kiváló szezonrajt: magabiztosan győztünk Érden!
Szinte végig vezetve, helyenként ragyogóan kézilabdázva nyertük meg az idény első bajnoki mérkőzését!

Mosolyok, pacsik, kacsintások – lányaink élvezték a játékot, és ezt feltétlenül jó jelnek érezhettük a tizedik perc tájékán.

Szóval, végre elkezdődött a szezon, férfi kézilabdacsapatunk a Komló legyőzésével megadta az alaphangot, lányaink pedig tétmérkőzésre éhesen érkeztek az Érd Arénába. Az idény során először, de nem utoljára, elvégre a Bajnokok Ligája-meccseinket újra itt rendezzük – s bár akkor kétség kívül több Fradi-szurkoló ül majd a lelátón, most is rengetegen szurkoltak a mieinkért a helyszínen, a hazai szektorokból is.

És örülhettek annak, amit látnak, mert noha a vezetést az Érd szerezte meg, gyorsan fordítottunk, és „szabad szemmel is látható” előnyt építettünk. Danick Sneldert találtuk meg rendre jól a falban, illetve Klujber Katrin is üzemszerűen hozta a gólokat. 11-4-es vezetésünknél még az is felmerült, hogy a szünetig eldönthetjük a legfőbb kérdéseket, aztán sajnos a lányok is így érezték, és ebből kisebb kapkodás lett: siettettük a támadásokat, amelyekbe így többször is hiba csúszott. Ötnél közelebb ezzel együtt sem értek a hazaiak, de a felzárkózás reményét feltétlenül megőrizték.

A fordulás utáni percekben a szerencse is velünk volt – az egyébként remekül védő Bíró Blanka helyére érkező Szemerey Zsófi hetest fogott plusz ötnél, majd a túloldalon Klujber Katrin a saját elrontott hetesét szedte össze és váltotta gólra. Újra héttel vezettünk, de ellenfelünk nem adta fel, és egészen négyig zárkózott jó tíz perc alatt (19-23). Ezt követően ismét mi kerültünk fölénybe, egymás után négyszer lőttünk gólt, és a közte nyolc megint megnyugvásra adott okot. A hullámzásnak azonban nem volt vége, 25-29-nél megint csak néggyel vezettünk – igaz, a hátralévő idő is csupán alig hat perc volt. Komolyabban izgulni ugyanakkor nem kellett, mert amikor igazán szükség volt rá, Bíró Blanka előhúzott még egy bravúrt, vagy épp Kovacsics Anikó indított rakétát, amelyre nem volt ellenszer.

31-28-ra győztünk az idény első tétmérkőzésén, ráadásul az eredmény talán a hazaiakra nézve hízelgő, hiszen ilyen szűk a lefújás előtt utoljára a nyolcadik percben volt. A teljesítmény ennél még biztosan lesz jobb is, de a legfontosabb, hogy az első rangadót kipipálhatjuk!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
1. forduló

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–31 (12–17)
Érd, 1200 néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Janurik – Nascimento 6 (2), Kiss N. 1, Tóth G. 7, Szabó L. 4 (2), Jerábková 1 (1), Schatzl Natalie 2.
Csere: Foggea (kapus), Kovacsevics 5, Lavko 1, Bízik R. 1, Kisfaludy, Termány.
Edző: Szabó Edina
FTC: Bíró B. – Lukács V. 1, Klujber 8 (3), Kovacsics 4, Snelder 4, Háfra 10, Schatzl Nadine 1.
Csere: Szemerey (kapus), Tóth N., Debreczeni-Klivinyi 1, Pásztor, Mészáros R., E. Christensen 1, Bánfai 1.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 3–8. 13. p.: 4–11. 19. p.: 6–13. 24. p.: 11–16. 34. p.: 13–20. 40. p.: 17–22. 47. p.: 19–26. 54. p.: 24–29.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Hihetetlenül bátortalan, gyámoltalan első félidő után a szünetben sikerült rendezni a sorokat és a második félidőt meg is nyertük. Sikerült komoly küzdelemre kényszeríteni az ellenfelet. Fejben ma erősebb volt a Ferencváros.
Elek Gábor: – Szenzációsan kezdtük a mérkőzést. Az első félidő végén támadójátékban felelőtlenné váltunk, sajnos a második félidőben is voltak ilyen periódusok, a végén Jovana Kovacsevics keresztmozgásaira nem értünk ki, így szépen megszórt minket, de összességében az első bajnoki mindig speciális mérkőzés és egy erős Érdet sikerült legyőznünk.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.