2019. február 4.
Látványos mozdulatok
Két női kézilabdázónk pompás mozdulata is bekerült az EHF Tv hétvégi BL-válogatásába – VIDEÓ!

Az FTC-Rail Cargo Hungaria január végén a Thüringer otthonából hozott el két nagyon fontos pontot a Bajnokok Ligája második csoportkörének első fordulójában. Az akkori teljesítményből Nerea Pena és Klujber Katrin is jócskán kivette a részét, az Európai Kézilabda Szövetségi hétvégi BL-válogatásában pedig spanyol játékosunk bekerült a legjobb három játékos közé, míg junior világbajnokunk a forduló legjobb fiatalja lett.

A második fordulóban a Győr elleni 32-32-es bravúros döntetlen során az EHF Tv ismét két ferencvárosi játékost jelölt a legjobbak közé. Az öt legszebb védés közé bekerült Bíró Blanka hatalmas hárítása is. Válogatott kapusunk az első félidő 13. percében Kari Brattset ziccerét védte.

Az öt legnagyobb gólnál pedig ismét ott van Nerea Pena bombája. Spanyol klasszisunk a második félidő elején talpról lőtt hatalmas gólt Kiss Éva kapujába.

A rangadó után a Háfra Noémivel és Klujber Katrinnal készült videós riportunkat IDE kattintva nézheti meg.

EMLÉKEZTETŐ
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 32–32 (16–15)
Érd, 2200 néző. V: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, MÉszáros R. 5, Horváth D., Háfra N. 6, Klivinyi 3, Schatzl Nadine 2 (1).
Csere: Szikora (kapus), Pena 4, Klujber 7, Márton 2, Faluvégi.
Edző: Elek Gábor
GYŐR: Leynaud – Bódi 2, Groot 8 (2), OFtedal 5, Brattset 1, A. Hansen 5, Görbicz 1.
Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Tomori 1, Pintea 1, V. Kristiansen 5, Knedlíková 2, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 8. p.: 5–6. 12. p.: 8–8. 18. p.: 12–9. 23. p.: 15–11. 25. p.: 15–14. 32. p.: 19–15. 36. p.: 22–17. 42. p.: 22–21. 45. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 52. p.: 26–26. 54. p.: 29–27. 56. p.: 29–29. 58. p.: 31–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Nagy büszkeség ez az eredmény a világ legjobb csapata ellen, és ha egy pihentebb emberrel többen vagyunk, nyerhettünk is volna. Ettől függetlenül boldog vagyok, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen pillanatokért és az ilyen hangulatú meccsekért dolgozunk és játszunk.
Danyi Gábor: – Elismerés illeti a Ferencvárost, jobban játszott ezen a mérkőzésen. Főleg az első félidő volt nagyon magas színvonalú és iramú. Sok helyzetet kihagytunk, de a végén így is kihoztuk a maximumot a pontszerzéssel.

Harmadszor is legyőznénk az MTK-t az idény során

Női kézilabdacsapatunk kedden hazai pályán találkozik az MTK-val a bajnokság tizenhetedik fordulójában.

Kétgólos hátrányba kerültünk a Brest elleni odavágón

Többször is hátrányból kapaszkodott vissza női kézilabdacsapatunk, de a végén kettővel nyertek a franciák.

Európa legjobb formában lévő csapata ellen folytatjuk

A nyolc közé jutásért a Brest ellen lépünk pályára a BL-ben, szombaton hazai pályán kezdjük a párharcot.

Kitüntették Takácsné Giba Mártát

Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kitüntette Takácsné Giba Mártát, klubunk kézilabdalegendáját.

Korábban kezdődik az MTK elleni bajnoki

Csupán négy hazai bajnokija maradt női kézilabdacsapatunknak az idény során, a következő az MTK ellen.

„A szívünk döntötte el ezt a mérkőzést”

Így értékeltek a főszereplők női kéziseink Győr elleni diadala után - VIDEÓ!

Sorozatban harmadszor: KUPAGYŐZTES!

A hajrában fordított, és sorozatban harmadszor nyerte meg a Magyar Kupát női kézilabdacsapatunk!

Magabiztos győzelemmel jutottunk döntőbe a kupában

Végig vezetve vertük meg négy góllal a Mosonmagyaróvárt, vasárnap a Győrrel találkozunk a döntőben.