2019. február 4.
Látványos mozdulatok
Két női kézilabdázónk pompás mozdulata is bekerült az EHF Tv hétvégi BL-válogatásába – VIDEÓ!

Az FTC-Rail Cargo Hungaria január végén a Thüringer otthonából hozott el két nagyon fontos pontot a Bajnokok Ligája második csoportkörének első fordulójában. Az akkori teljesítményből Nerea Pena és Klujber Katrin is jócskán kivette a részét, az Európai Kézilabda Szövetségi hétvégi BL-válogatásában pedig spanyol játékosunk bekerült a legjobb három játékos közé, míg junior világbajnokunk a forduló legjobb fiatalja lett.

A második fordulóban a Győr elleni 32-32-es bravúros döntetlen során az EHF Tv ismét két ferencvárosi játékost jelölt a legjobbak közé. Az öt legszebb védés közé bekerült Bíró Blanka hatalmas hárítása is. Válogatott kapusunk az első félidő 13. percében Kari Brattset ziccerét védte.

Az öt legnagyobb gólnál pedig ismét ott van Nerea Pena bombája. Spanyol klasszisunk a második félidő elején talpról lőtt hatalmas gólt Kiss Éva kapujába.

A rangadó után a Háfra Noémivel és Klujber Katrinnal készült videós riportunkat IDE kattintva nézheti meg.

EMLÉKEZTETŐ
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 32–32 (16–15)
Érd, 2200 néző. V: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, MÉszáros R. 5, Horváth D., Háfra N. 6, Klivinyi 3, Schatzl Nadine 2 (1).
Csere: Szikora (kapus), Pena 4, Klujber 7, Márton 2, Faluvégi.
Edző: Elek Gábor
GYŐR: Leynaud – Bódi 2, Groot 8 (2), OFtedal 5, Brattset 1, A. Hansen 5, Görbicz 1.
Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Tomori 1, Pintea 1, V. Kristiansen 5, Knedlíková 2, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 8. p.: 5–6. 12. p.: 8–8. 18. p.: 12–9. 23. p.: 15–11. 25. p.: 15–14. 32. p.: 19–15. 36. p.: 22–17. 42. p.: 22–21. 45. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 52. p.: 26–26. 54. p.: 29–27. 56. p.: 29–29. 58. p.: 31–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Nagy büszkeség ez az eredmény a világ legjobb csapata ellen, és ha egy pihentebb emberrel többen vagyunk, nyerhettünk is volna. Ettől függetlenül boldog vagyok, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen pillanatokért és az ilyen hangulatú meccsekért dolgozunk és játszunk.
Danyi Gábor: – Elismerés illeti a Ferencvárost, jobban játszott ezen a mérkőzésen. Főleg az első félidő volt nagyon magas színvonalú és iramú. Sok helyzetet kihagytunk, de a végén így is kihoztuk a maximumot a pontszerzéssel.

Hihetetlen feltámadással bajnok az ificsapatunk!

Tizenegy perccel a vége előtt hatgólos hátrányban voltunk, de Tóth Nikolett időn túli hetesével mi örülhetünk!

Két kiütéses győzelem, két döntős csapat!

A Győr, illetve a Szombathely legyőzésével a serdülő és az ifjúsági kézilabdacsapatunk is döntőbe jutott!

Lehet esély a győzelemre

Veretlen még a szezon során a serdülő kézilabdacsapatunk, amely a hétvégén a második aranyérmére tör.

Elek Gyulára emlékezünk

Hét évvel ezelőtt ezen a napon hunyt el a legendás kézilabdaedző, csarnokunk névadója Elek Gyula.

Megcélozzák a második aranyat is!

Ifjúsági csapatunk az előző héten biztosította be aranyérmét a felnőtt NB II-ben, most az ifi döntőre készül.

Ez fájt a legjobban Elek Gábornak a szezon során

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője, Elek Gábor őszintén a szezon legemlékezetesebb pillanatairól – VIDEÓ!

„Az Elek név és a Ferencváros örökre összefonódott”

120 éves a Fradi! Elek Gábor mondja el, mit jelent neki a Ferencváros.

Könnyes volt a búcsú az idényzáró előtt

Vastapsot érdemeltek a lányok az iszonyúan nehéz szezon végén, amelyet győzelemmel zártunk le.