2026. május 6.
Megerőltető időszak után utazunk Dunaújvárosba
Női kézilabdacsapatunk szombati, DKKA elleni bajnoki mérkőzése díjtalanul megtekinthető.

Kőkemény időszakot zárt le vasárnap délután női kézilabdacsapatunk, hiszen nyolc nap leforgása alatt négy idegenbeli mérkőzést játszott le. A fizikai próbatétel mellett lélektanilag se volt könnyű a hét, elvégre a Bajnokok Ligájában és a Magyar Kupában se sikerült elérni a célt, de az idényből hátralévő négy bajnokit ettől függetlenül még sikerrel kell megvívni. Ezek közül kétségkívül a DVSC elleni hazai összecsapás ígérkezik a legérdekesebbnek május 16-án, előtte viszont a DKKA-t is le kell még győzni.

Együttesünk legközelebb szombaton 17 órakor lép pályára a Dunaújvárosi Városi Sportcsarnokban. Ismert, hogy a hazai csapat rendkívül nehéz anyagi helyzetbe került az évad során, így bár a bajnokságot jobbára saját nevelésű fiatalokkal befejezi, az már eldőlt, hogy kiesik az első osztályból. A két csapat január elején találkozott egymással, akkor az Elek Gyula Arénában végül húsz góllal, 33-13-ra győztünk, és várhatóan ezúttal is hasonló lesz a játék képe.

Játékosaink a hétfői pihenőnap után kedden a konditeremben nyitották a hetet, szerdán pedig már labdás edzésen vettek részt. Darja Dmitrijeva és Orlane Kanor továbbra is hiányzik a keretből, előbbi izomhúzódása, utóbbi pedig a januári agyrázkódása miatt, így várhatóan nem is lépnek már pályára az idény során, és kisebb pihenőt írtak elő az orvosok Emily Vogelnek is, aki a szemére kapott ütést a Mosonmagyaróvár elleni találkozón.

A DKKA elleni bajnoki 17 órakor kezdődik, a mérkőzésre díjtalan a belépés.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
23. forduló

DKKA - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Dunaújváros
Időpont: 2026. május 9., 17 óra
Játékvezetők: Felhő Ferenc és Öcsi Tamás
Jegyár: ingyenes a belépés

Cikkajánló

Hoztuk a kötelezőt, harmadikként zártunk a kupában

Rendkívül fáradtan kézilabdázott együttesünk, de a második félidő első felében eldöntötte a mérkőzést.

Márton Gréta: "Meg kell nyernünk a bronzérmet"

A második félidő eleji rövidzárlat megpecsételte a sorsunkat a Magyar Kupa elődöntőjében - VIDEÓ!

Nem lesz ötös sorozat, kikaptunk az elődöntőben

Női kézilabdacsapatunk elrontotta a második félidő elejét, és később már nem tudott egyenlíteni.

Rekordgyőztesként készülünk a négyes döntőre

A hétvégén újra a Magyar Kupa-trófeáért száll harcba női kézilabdacsapatunk.

Magyar Kupa-hétvége: az elődöntőben jön a csúcsrangadó

Női kézilabdacsapatunk szombaton a Győri Audi ETO-val találkozik a Magyar Kupa négyes döntő első napján.

Végig kézben tartottuk az irányítást Esztergomban

Női kézilabdacsapatunk végig vezetett, végül pedig három góllal nyert a MOL Esztergom vendégeként.

Kedden Esztergomban folytatódik a bajnokság

Női kézilabdacsapatunkra három mérkőzés vár a héten – elsőként kedden a tavalyi bronzérmes otthonában.

„Különösen fáj ez a vereség”

Simon Petra tizenegy góllal és fantasztikus teljesítménnyel segítette a csapatot a Metz ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin