2021. október 8.
Remekeltek játékosaink a válogatott meccseken
Minden Fradi-játékos győztesen hagyhatta el a pályát hazája válogatott mérkőzésén.

Nem a pihenésről és kikapcsolódásról szól ez a nagyjából kéthetes időszak lányainknak, hiszen keretünkből összesen kilenc játékos kapott válogatott meghívót a 2022-es Európa-bajnoki selejtezőre és a EURO Cup küzdelmeire.

A magyar csapat teljesítményével már foglalkoztunk korábbi cikkünkben, de Klujber Katrin kiemelkedő teljesítményét, kilenc gólját és Bíró Blanka hatalmas bravúrjait itt is meg kell említeni, döntő szerepet játszottak a Portugália elleni 34-24-es győzelemben. A következő ellenfél a szlovák válogatott, amely ellen október 10-én idegenben lépünk pályára.

Emily Bölk és Alicia Stolle a német válogatott színeiben történelmi sikernek volt részese Görögország ellen, a 36-10-re megnyert mérkőzés a legnagyobb gólkülönbségű német győzelem volt az Európa-bajnoki selejtezők történetében. Ezen felül a görög csapat a második félidőben csak kétszer talált be a kapuba, vagyis a német védelem igazán jól teljesített. Az eredményhez Stolle három, Bölk pedig egy góllal járult hozzá.

Holland válogatott szélsőnk, Angela Malestein nemzeti színekben is folytatta a gólgyártást, a Fehéroroszország elleni magabiztos siker során (38-27) nyolcszor is betalált, méghozzá kilenc lövéséből. Az olimpián a negyeddöntőig jutó holland csapat új edzővel vágott neki az Eb-selejtezőknek, és minden erejével azon lesz, hogy a 2021-es spanyolországi világbajnokságon sikerüljön a címvédés. E cél elérésében pedig Malestein komoly szerepet játszhat.

Az Európa-bajnoki selejtezők után végül a EURO Cup felé kanyarodunk, ahol a nyár utolsó pillanataiban érkező irányítónk, Itana Grbics képviseli a Ferencvárost. A verseny a már biztos Eb-résztvevő csapatok között zajlik, így a rendező Észak-Macedónia, Montenegró és Szlovénia, valamint a címvédő Norvégia küzd meg egymással. A montenegróiak kezdésként az észak-macedónok ellen léptek pályára idegenben, a 29-21-es sikerben Grbics oroszlánrészt vállalt a maga tíz góljával és kreatív játékával.

Válogatott játékosainkra a hétvége során vár még egy mérkőzés, a válogatott időszak után pedig folytatódik a kemény munka, hiszen október 16-án hazai pályán fogadjuk az Esbjerget a Bajnokok Ligája csoportkörében.

EURÓPA-BAJNOKSÁG
Selejtezők

Magyarország - Portugália 34-24 (17-15)
Németország - Görögország 36-10 (17-8)
Hollandia - Fehéroroszország 38-27 (21-16)

EHF EURO CUP

Észak-Macedónia - Montenegró 21-29 (9-13)

Jön a Debrecen, s vele az első igazi bajnoki rangadó

Már az előző idényben is feszült, szoros meccset játszottunk az azóta tovább erősödő Lokival.

Lehet még fokozni? Újra drámai meccs, de most győzelem!

Az utolsó támadást a Brest vezethette, de kivédekeztük, és megnyertük az őrülten izgalmas összecsapást.

EHF: Továbbra is a magyar női bajnokság a legerősebb

A férfi pontvadászat pedig egy helyet feljebb lépve, a negyedik helyen áll Európában.

Újra páros belépőket sorsolunk ki!

Töltsd ki kvízünket és nyerj páros belépőt az FTC-Rail Cargo Hungaria - Brest Bajnokok Ligája-meccsre.

A Brest ellen is apróságok dönthetnek a sikerről

Női kézilabdacsapatunk szombaton délután a francia bajnok, öt olimpiai aranyérmessel kiálló Brestet fogadja.

Eldőlt! Ő lövi a legnagyobb bombákat női kéziseinknél

Utánajártunk, kinek a legerősebb a lövése a Fradiban! Női kéziseinkkel kezdődik az új sorozat! - VIDEÓ

Váratlanul nehéz lett, de megszereztük a két pontot

Negyvenöt percen át szenvedtünk a Dunaújváros ellen, de a végén helyén volt a szívünk.

A „krimi” után jól jönne egy magabiztos siker

A Dunaújváros otthonában szerdán este a győzelem reményében lép pályára női kézilabdacsapatunk.