Noha valamelyest célnak tekinthettük női kézilabdacsapatunk szerdai, NEKA elleni bajnokija előtt a lendület megőrzését, nem állíthatjuk, hogy ez a hatvan perc alatt végig sikerült. De ahogy Jesper Jensen is elmondta a találkozó után: vannak ilyen meccsek az idény során, pláne, ha hirtelen felborul a megszokott rotáció. Összesen tizenkét fő szerepelt a keretben, miután négy mezőnyjátékosunk is hiányzott, de bízhatunk benne hogy közülük lesz, aki vállalhatja majd a játékot szombaton.
Amikor már újra Bajnokok Ligája-összecsapás következik, méghozzá hazai pályán, a Krim OTP Group Mercator ellen.
– A Krim a tabella második felében található, de ez nem számít, nem szabad ebből kiindulnunk, mert jó csapatuk van, egyénileg jó képességű játékosok alkotják a keretet – figyelmeztetett világ- és olimpiai bajnok beállónk, Vilde Ingstad. – Nagyon komolyan kell vennünk őket, nem indulhatunk ki abból, hogy mi volt korábban vagy az előző meccseken, mert minden mérkőzésnek saját története van. Jól kezdtük a januárt, úgy érzem, hogy jól végezzük a dolgunkat, de nem vagyok teljesen elégedett azzal a szinttel, ahol most állunk, és a legfontosabb, hogy nem hibázhatunk, ha el akarjuk érni a célunkat.
Az elmúlt hetekben azt sikerült elérni a sorozatos győzelmekkel, hogy a saját kezünkbe vettük a sorsunkat, de az út egyáltalán nem könnyű, és minden bizonnyal egy esetleges Krim elleni pontvesztés újra kivenné a kezünkből az irányítást. Az is biztos, hogy a remélt győzelem esetén legalább az egyik előttünk lévő csapatot utolérjük vagy megelőzzük, hiszen a Brest az Odensét fogadja. A Krimmel kapcsolatban azt érdemes rögzíteni, hogy jelen pillanatban a csoport hetedik helyén áll, ugyanakkor okozott már meglepetést a sorozatban, amikor legyőzte a CSM Bucuresti-et 31-27-re. A csapatban három kiemelkedő játékos található, az egyaránt francia Grace Zaadi és Tamara Horacek, valamint Ana Abena – ők hárman lőtték az együttes góljainak közel felét, vagyis elsősorban az ő megfékezésük lehet a siker kulcsa. A ljubljanai mérkőzésen ősszel ez egyébként viszonylag jól sikerült, és nem is maradt el a győzelem.
A mieink a NEKA elleni bajnokit követően a szokott menetrend szerint készültek, csütörtökön a játékosok videózás után konditermi edzésen vettek részt, pénteken pedig a taktikai elemek pontosításán volt a hangsúly. A mérkőzés szombaton 16 órakor kezdődik, belépőt váltani online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig 13 órától a helyszínen lehet.
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-csoport, 13. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Krim OTP Group Mercator
Helyszín: Érd Aréna
Időpont: 2026. január 24., 16 óra
Játékvezetők: Dragana Jakovljevic és Danijela Sando Kovacevic (szerbek)
Jegyvásárlás: online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig 13 órától a helyszínen lehet.
TV: Sport 1
A 14 gólt szerző Tarjányi Laura mesélt az U16-os nyílt Európa-bajnokság élményeiről és tapasztalatairól.
A magyar csapat az utolsó két meccsén Dél-Koreát és Kínát legyőzve végül 13. lett az U20-as női kézi vb-n.
A felkészülési meccseken a Népligetben, Strasbourgban és online is látható lesz női kézilabdacsapatunk.
Japánt legyőzte, de Norvégiától kikapott: a 13-16. helyért játszhat a válogatott az U20-as női kézi vb-n.
A foci vb-vel felpezsdült a fogadási élet is, a szurkolói élmény új szintre kerül a Nyári Tippmix akcióban.
A 77 éves korában elhunyt Szilágyi Gizella kétszeres bajnok és Magyar Kupa-győztes volt a Ferencvárossal.
A négy FTC-játékossal felálló junior női kéziválogatottra Japán és Norvégia vár az U20-as vb-n.
Péntek délelőtt elkészítették a 2026/27-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportbeosztását.