2024. március 18.
AIPS Awards: a 70 év a Fradiért is az esélyesek között
A Rákosi Gyuláról szóló film a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség szavazásán küzd az év legjobbja díjért.

A Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) immáron hatodik alkalommal írta ki az év legjobb médiamunkáit elismerő AIPS Awardsot. A díjátadót a nyár közepén rendezik, keresik a legjobb videós, audio és írásos anyagot összesen 11 kategóriában. A FradiMédia is pályázott a Vásárvárosok Kupája-győztes legendánkról, Rákosi Gyuláról szóló, 70 év a Fradiért című alkotással, amely a hétvégén az első akadályt megugorva bekerült a „sportolókról szóló portréfilmek” között a legjobb 22 videó közé. Az idén rekordszámú pályamű érkezett az AIPS-hez, 141 országból 1890 írásos, hang és képi alkotás. Kategóriánként a mezőny első harmada maradt versenyben, a továbbiakban egy top10-es, majd top3-as szűkítés várható, utóbbiak vehetnek részt a nyári díjátadó ünnepségen.

A Rákosi Gyuláról szóló portréfilm illusztris médiumokban megjelent videókkal veszi fel a versenyt, többek között az Amazon Prime streaming-szolgáltató, az ARD, a CNN, a Rai, a portugál Sport TV vagy épp NBC Sports által beadott pályázatok is ott vannak a legjobb 22 között. Az újabb szűkítésre április elején kerül sor.

A FradiMédia főszerkesztő-helyettese, Szabó Dávid által rendezett film mellett további két-két videós (mindkettő dokumentumfilm kategóriában), audio és írásos magyar pályázat jutott a következő körbe, míg a fotósok szűkített listája sokkal bővebb a többi kategóriánál, itt még 12 magyar pályaműért szoríthatunk. 

A Rákosi Gyuláról szóló filmet itt ismét megtekintheti:

Cikkajánló

Heti program

Férfi labdarúgóink az UEL-főtábláért játszanak Trabzonban, de előtte a ZTE ellen játszanak bajnokit.

Fradi TV: az ember a Madrid-gól mögött

Kenan Kodro mellett betekintést adunk női kéziseink csapatfotózásába.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család hat tagját köszönthetjük augusztus 17-én.

Rájuk emlékezünk ma

Hét egykori kiválóságunkra emlékezünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család négy tagját köszönthetjük augusztus 16-án.

Rájuk emlékezünk ma

Öt egykori kiválóságunkra emlékezünk.

Őket ünnepeljük ma

A Fradi család két tagját köszönthetjük ma augusztus 15-én.

Rájuk emlékezünk ma

Két egykori kiváló sportolónkra emlékezünk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin