2019. szeptember 29.
FTC-színekben lett országos bajnok Liu Shaoang
Összesen hét érmet nyertek az FTC-sportolók vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolya ob-n.

Az FTC idén februárban újjáalakult korcsolya-szakosztályának versenyzői szombaton két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek a Gyakorló Jégcsarnokban zajló országos bajnokságon, ahol vasárnap az 500 és az 1000 méteres távok döntőit rendezték meg.

A férfiaknál rövidebb távon a klubunk színeiben versenyző olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor nyert öccse, a szintén ötkarikás aranyérmes Liu Shaoang előtt, míg a hosszabb távon fordított volt a sorrend a testvérek között. A férfimezőnyben az FTC-sportoló Varnyú Alex bronzérmes lett. A nőknél Lockett Deanna a szombati, 1500 méteren nyert aranyérme mellé vasárnap két ezüstöt szerzett.

- Shaolinnal igyekeztünk előre megbeszélni, hogy igazságosan "osszuk" el a futamokat vasárnap és ésszel versenyezzünk. Az ezerméteres fináléban csak akkor indultam meg, amikor láttam, hogy tiszta az utam – nyilatkozta a hazai szövetségnek (MOKSZ)  Liu Shaoang, aki összetettben megvédte címét.

Liu Shaoang a pontversenyben Liu Shaolin Sándort és Varnyú Alexet utasította maga mögé. A nőknél Lockett Deanna összesítésben is másodikként végzett.

Szintén vasárnapi hír, hogy az ob szombati versenynapján balesetet szenvedő John-Henry Kruegert megműtöttéka MOKSZ híre szerint Krueger az orvosok várakozásai alapján a szezon második felében, vagyis már a januári, debreceni Európa-bajnokságon újra versenyezhet.

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA MAGYAR BAJNOKSÁG, BUDAPEST

A vasárnapi eredmények, férfiak:
500 méter: 1. Liu Shaolin Sándor (FTC) 41.585 másodperc, 2. Liu Shaoang (FTC) 41.718, 3. Burján Csaba (PSN) 41.807
1000 méter: 1. Liu Shaoang 1:31.116 perc, 2. Liu Shaolin Sándor 1:31.406, 3. Varnyú Alex (FTC) 1:31.621

Az összetett végeredménye:

1. Liu Shaoang 99,5 pont
2. Liu Shaolin Sándor 61,5
3. Varnyú Alex 29

A vasárnapi eredmények, nők:

500 méter: 1. Jászapáti Petra (SZKE) 44.309 másodperc, 2. Lockett Deanna (FTC) 44.649, 3. Kónya Zsófia (SZKE) 44.883
1000 méter: 1. Jászapáti 1:38.807 perc, 2. Lockett 1:39.328, 3. Bácskai Sára Luca (MTK) 1:40.354
1. Jászapáti 106
2. Lockett 86,5
3. Bácskai 31,5

Sportolónk túl a műtéten

A rövid pályás gyorskorcsolya ob-n megsérülő John-Henry Krueger a szezon második felében versenyezhet vissza.

Dupla FTC-siker és két súlyos sérülés az ob-n

Liu Shaoang és Deanna Lockett nyerte az FTC első aranyérmeit a rövid pályás gyorskorcsolya ob-n – VIDEÓ!

Hat aranyérem a BudaSkate Kupán

Sikeresen szerepeltek fiatal korcsolyázóink.

Hét összetett érem a Tisza Kupáról

Fiatal short trackeseink remekül szerepeltek a szezon utolsó hazai versenyén.

Műkorcsolya: párosunk negyedik lett a vb-n!

Maria Pavlova és Szviacsenko Alekszei két helyet javított a vb csütörtöki napján.