2019. szeptember 29.
FTC-színekben lett országos bajnok Liu Shaoang
Összesen hét érmet nyertek az FTC-sportolók vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolya ob-n.

Az FTC idén februárban újjáalakult korcsolya-szakosztályának versenyzői szombaton két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek a Gyakorló Jégcsarnokban zajló országos bajnokságon, ahol vasárnap az 500 és az 1000 méteres távok döntőit rendezték meg.

A férfiaknál rövidebb távon a klubunk színeiben versenyző olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor nyert öccse, a szintén ötkarikás aranyérmes Liu Shaoang előtt, míg a hosszabb távon fordított volt a sorrend a testvérek között. A férfimezőnyben az FTC-sportoló Varnyú Alex bronzérmes lett. A nőknél Lockett Deanna a szombati, 1500 méteren nyert aranyérme mellé vasárnap két ezüstöt szerzett.

- Shaolinnal igyekeztünk előre megbeszélni, hogy igazságosan "osszuk" el a futamokat vasárnap és ésszel versenyezzünk. Az ezerméteres fináléban csak akkor indultam meg, amikor láttam, hogy tiszta az utam – nyilatkozta a hazai szövetségnek (MOKSZ)  Liu Shaoang, aki összetettben megvédte címét.

Liu Shaoang a pontversenyben Liu Shaolin Sándort és Varnyú Alexet utasította maga mögé. A nőknél Lockett Deanna összesítésben is másodikként végzett.

Szintén vasárnapi hír, hogy az ob szombati versenynapján balesetet szenvedő John-Henry Kruegert megműtöttéka MOKSZ híre szerint Krueger az orvosok várakozásai alapján a szezon második felében, vagyis már a januári, debreceni Európa-bajnokságon újra versenyezhet.

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA MAGYAR BAJNOKSÁG, BUDAPEST

A vasárnapi eredmények, férfiak:
500 méter: 1. Liu Shaolin Sándor (FTC) 41.585 másodperc, 2. Liu Shaoang (FTC) 41.718, 3. Burján Csaba (PSN) 41.807
1000 méter: 1. Liu Shaoang 1:31.116 perc, 2. Liu Shaolin Sándor 1:31.406, 3. Varnyú Alex (FTC) 1:31.621

Az összetett végeredménye:

1. Liu Shaoang 99,5 pont
2. Liu Shaolin Sándor 61,5
3. Varnyú Alex 29

A vasárnapi eredmények, nők:

500 méter: 1. Jászapáti Petra (SZKE) 44.309 másodperc, 2. Lockett Deanna (FTC) 44.649, 3. Kónya Zsófia (SZKE) 44.883
1000 méter: 1. Jászapáti 1:38.807 perc, 2. Lockett 1:39.328, 3. Bácskai Sára Luca (MTK) 1:40.354
1. Jászapáti 106
2. Lockett 86,5
3. Bácskai 31,5

Sportolónk túl a műtéten

A rövid pályás gyorskorcsolya ob-n megsérülő John-Henry Krueger a szezon második felében versenyezhet vissza.

Dupla FTC-siker és két súlyos sérülés az ob-n

Liu Shaoang és Deanna Lockett nyerte az FTC első aranyérmeit a rövid pályás gyorskorcsolya ob-n – VIDEÓ!

Újabb nemzetközi versenyen remekeltek az FTC korisai

Junior rövidpályás gyorskorcsolyázóink egyéniben és váltóban is számos érmet nyertek.

Ferencvárosi aranyérmek és csúcsok a rangos versenyről

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink a felnőtt és utánpótlás válogatottban is remekeltek Olaszországban.

Túl a válogatón női rövidpályás gyorskorcsolyázóink

A válogatott a hétvégén már Olaszországban szerepel nemzetközi versenyen.

Ferencvárosi remeklés a rangos korosztályos versenyen

Fiatal rövidpályás gyorskorcsolyázóink 21 éremmel zárták az ST Junior Divíziós Versenyt.

Kisegítette az ellenfelet, aranyat nyert az FTC korisa

Az élete első felnőtt versenyén szereplő Major Dominik nem mindennapi helyzetbe került Hollandiában.

Liu Shaoang: „Példát akarok mutatni a fiataloknak”

Felavatták az FTC olimpiai bajnok gyorskorcsolyázójának szobrát.