2022. december 12.
Hatalmas ferencvárosi éremeső a Mikulás Kupán
Utánpótlás rövidpályás gyorskorcsolyázóink számos korosztályban győzedelmeskedtek a rangos versenyen.

A hétvégén a budapesti Gyakoroló Jégcsarnokban rendezték meg az utánpótlás rövidpályás gyorskorcsolyázók 30. Mikulás Kupa Nemzetközi Versenyét, amelyen az FTC szakosztálya számos versenyzővel indult.

Tehetségeink több korosztályban szerepeltek, több távon is érmeket nyertek, ennek eredményeként pedig a korcsoportok összesített ranglistáján is sok ferencvárosi koris állhatott fel a dobogóra.

Az egyéni versenyek mellett a 2000 méteres korosztályos váltókban is remekeltek a fradisták. A 30. Mikulás Kupa teljes eredménysorát ITT nézheti meg.

Míg az utánpótlás Budapesten, a felnőtt válogatott Kazahsztánban, Almatiban szerepelt a Világkupa-sorozat legutóbbi állomásán. Ferencvárosi szempontból a legjobb eredményt a 2000 méteres mix váltónk érte el, amely Nógrádi Bencével a soraiban a negyedik helyen végzett.

(Fotó: HUNSKATE)

30. Mikulás Kupa, Gyakorló Jégcsarnok, Budapest
FÉRFI
Összesített: 2. Wu Jia Wei Dávid (500 m: 2., 1000 m: 1.), 3. Granasztói Ádám (1500 m: 1.), 4. Gerecze Ádám (1500 m: 2., 500 m: 3.), 5. Csizmadia Márk (1000 m: 3.)
Junior F, összesített: 2. Csutak Várkony Etele, 4. Mazány Boromir, 8. Chen Si Yan
Junior G, összesített: 1. Chen Si Yan
Junior E: 1. Varga Miron, 4. Péter Zalán, 8. Golda Miklós
Junior D: 3. Balázs Benedek, 5. Tóth Tamás, 7. Németh Marcell
Junior C: 1. Derdák Ákos, 2. Z. Molnár Borisz, 4. Gyalog Bence
2000 m-es váltók
E-F: 1. FTC, 4. FTC 2.
C-D: 3. FTC, 4. FTC 2.
NŐI
Összesított: 2. Dobrán Flóra, 3. Tóth Eszter, 5. Végi Diána, 6. Nógrádi Panka
1500 m: 3. Dobrán Flóra, 4. Tóth Eszer, 7. Végi Diána
500 m: 2. Tóth Eszter, 3. Nógrádi Panka, 4. Dobrán Flóra, 6. Végi Diána
1000 m: 2. Végi Diána, 3. Dobrán Flóra, 5. Tóth Eszter
3000 m-es váltó: 1. Magyarország (FTC-tagok: Tóth Eszter, Nógrádi Panka, Dobrán Flóra)
Junior E: 3. Péter Anna, 5. Csutak Zenkő Györgyi, 8. Puksa Veronika
Junior D: 1. Z. Molnár Natasa, 3. Végi Liána
Junior C: 3. Dobrán Réka, 4. Nagy Réka
2000 m-es váltók
E-F: 1. FTC (Péter Anna, Csutak Zenkő Györgyi, Puksa Veronika), 14. FTC 2.
C-D: 2. FTC, 6. FTC 2.

Világkupa, Almati, Kazahsztány
NŐI
1500 m (1): 11. Sziliczei-Német Rebeka
1500 m (2): 31. Sziliczei-Német Rebeka
3000 m-es váltó: 5. Magyarország (FTC-tag: Sziliczei-Német Rebeka)
FÉRFI
1000 m: 20. Nógrádi Bence
1500 m (1): 29. Varnyú Alex
500 m: 19. Nógrádi Bence
1500 m (2): 29. Varnyú Alex
5000 m-es váltó: 7. Magyarország (FTC-tagok: Nógrádi Bence, Varnyú Alex)
2000 m-es mix váltó: 4. Magyarország (FTC-tag: Nógrádi Bence)

Cikkajánló

Bravúros magyar bronzérem Drezdában – FTC-sportolókkal!

A magyar staféta öt tagjából négy a Ferencváros versenyzője.

Döntős a magyar gyorskorcsolya-váltó a Világkupán

A Drezdában zajló viadalon több Fradi-sportolóért is izgulhatunk.

Repítették a váltókat a Fradi korisai Drezdában

A Ferencváros rövidpályás gyorskorcsolyázói kiválóan kezdték a németországi Világkupa-állomást.

Bronzérmes a magyar női váltó a short track junior vb-n

A Tóth Esztert is soraiban tudó csapat Hollandiát megelőzve zárt a váltóverseny döntőjének harmadik helyén.

Major Dominik újabb két aranyérmet szerzett az EYOF-on!

Az FTC gyorskorcsolyázója a mixváltó tagjaként és egyéniben, 1000 méteren is aranyérmes az EYOF-on.

Major Dominik az elődöntőig jutott 500 méteren

Fiatal gyorskorcsolyázónk a vasárnapi aranyérem után hétfőn az elődöntőig jutott az EYOF második napján.

Ferencvárosi éremeső a rangos magyar versenyen

Rövidpályás gyorskorcsolyázóink több korosztályban is remekeltek a 7. Jász Kupán.

Major Dominik európai ifjúsági olimpiai bajnok!

Fiatal gyorskorcsolyázónk a negyeddöntőtől kezdve minden futamát megnyerte.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin