2021. március 6.
Liu Shaoang világbajnok 500 méteren Hollandiában!
Az FTC rövidpályás gyorskorcsolyázója rajt-cél győzelmet aratott és megszerezte első vb-címét.

Mint arról beszámoltunk, pénteken a Liu testvérek, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang mind a három számban továbbjutott a selejtezőkből a Dordrechtben zajló rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon.

Szombaton a leghosszabb táv, az 1500 elődöntőivel folytatódott számukra a verseny. Mindkét fradista bejutott a szám fináléjába, ahol sajnos Ádó kicsúszott, így a hetedik helyen zárt. Liu Shaolin az utolsó körig éremért harcolt, de nem tudott közelebb kerülni az élen állókhoz, így a negyedik helyen zárta a döntőt.

Az 500 méteres versenyszámban mindkét Liu megnyerte a saját negyeddöntős futamát. Az elődöntő viszont Shaoangnak sikerült jobban, aki a idővel jutott a fináléba, míg Shaolin a B-döntőbe került. Utóbbit egy szabálytalan előzés miatt kizárták, míg Ádó a sztárokkal teli fináléban tökéletes rajtott vett és meg sem állt az aranyéremig!

Liu Shaoang előtt korábban éppen a bátyja nyert ezen a távon világbajnoki címet magyar korisként 2016-ban Szöulban. Ádó első világbajnoki győzelmével az is kijelenthető, hogy birkózóklasszisunk, Bácsi Péter 2018-as budapesti vb-győzelme után ismét van világbajnoka a Ferencvárosi Torna Clubnak!

A Sziliczei-Német Rebekával felálló 3000 méteres váltó végül a B-döntőbe jutott. A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Varnyú Alex összeállítású, csak fradista korisból álló férfi váltó Hollandia mögött második lett a második elődöntőben, így bejutott a vasárnapi fináléba.

A világbajnokság utolsó napján az 1000 méter és a 3000 méteres Szuperdöntő mellett a váltók döntőit rendezik meg.

(Fotó: ISU)

Világsztárokkal készül a Fradi feltörekvő tehetsége

Rövidpályás gyorskorcsolyázónk, Tóth Eszter az olimpiai kerettel edz együtt és már van ob-érme is - VIDEÓ!

Liuék megmutatták a telefonjukat: EZÉRT volt rá szükség

Világ- és Európa-bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázóinkat a népszerű kvízjátékban teszteltük - VIDEÓ!

Népszerű kvízjáték a Liu-testvérekkel a Fradi TV-ben!

Olimpiai bajnokaink mellett egy különleges gólöröm és klubunk toborzója kapott helyet a legfrissebb adásban.

Nyolc fradista érem a budapesti országos bajnokságon

Egy aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyertek a ferencvárosi sportolók a rövidpályás gyorskorcsolya ob-n.

Íme, a Liu testvérek világbajnoki éremkollekciója!

Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor boldogan pózolt már itthon a vb-n nyert csodálatos érmekkel – VIDEÓ!

Kettős győzelem, Liu Shaolin Sándor is világbajnok!

Liu Shaolin Sándor 1000 méteren győzött, mögötte Liu Shaoang végzett a 2.helyen.

Az FTC újdonsült világbajnoka: Még nem akarok ünnepelni

Rövidpályás gyorskorcsolyázónk, Liu Shaoang a szombati siker után már a vasárnapi versenyekre konentrál.

Liu testvérek: három távon, három továbbjutás a vb-n

Az FTC rövidpályás gyorskorcsolyázói nem hibáztak a dordrechti világbajnokság első napján.