2019. november 11.
Short Track Világkupa: a férfi váltó is aranyérmes!
Három fradistával a soraiban, holtversenyben nyerte meg az 5000 méteres váltót a férfi short track csapat!

November 8-10. között rendezték a rövidpályás gyorskorcsolyázók Világkupa-sorozatának második állomását, a kanadai Montrealban.

Amint arról korábban beszámoltunk, az FTC versenyzője, Liu Shaolin Sándor bravúros versenyzéssel első helyen végzett a férfiak 500 méteres versenyszámának döntőjében. Emellett a futam mellett viszont volt egy másik magyar döntős érdekeltség is, a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole összeállítású magyar váltó, három fradistával a csapatban ugyanis ott volt az 5000 méteres fináléban. A döntőben az utolsó váltást követően Liu Shaolin Sándor elképesztő izgalmak közepette végül holtversenyben, azonos idővel, a célfotón is egyszerre ért célba koreai ellenfelével, így mindkét csapat nyakába aranyérem került. Hasonlóra még nem volt példa a váltódöntőben, így a magyar együttes a pjongcsangi téli olimpia megnyerése után ismét történelmet írt.

A magyar short track válogatott, köszönhetően a ferencvárosi versenyzők remek szereplésének is, immáron zsinórban 24. világkupaversenyéről térhet haza éremmel.

A finálé hajrájának izgalmas pillanatai megtekinthetőek IDE KATTINTVA!

(Fotó: hunskate.hu)

Olimpiai bajnok vendég a hokicsarnokban!

Különleges vendég járt férfi hokisainknál: Liu Shaolin Sándor a helyszínen nézte meg a Hokiderbit – VIDEÓ!

Világbajnoki résztvevő a fradista!

Az FTC 17 éves rövidpályás gyorskorcsolyázója is ott lesz az olaszországi korosztályos világbajnokságon.

Korcsolyában és akrobatikában is fradista a legjobb

Varga Dénes mellett Liu Shaolin Sándor és Horváth Elizabet is megkapta az elismerést sportága szövetségétől.

Két bronzérem Belgrádból

Fiatal rövidpályás gyorskorcsolyázóink remekül teljesítettek az Alpe Adria Trophy szerbiai állomásán.

Liu Shaolin Sándor történelmi győzelmet aratott - videó

De testvére, Liu Shaoang, valamint Krueger Cole sem panaszkodhatott a világkupaverseny után.

Két gyönyörű érem a Liu testvérektől!

Liu Shaolin Sándor arany-, míg Shaoang bronzérmet szerzett 500 méteren a sanghaji világkupaversenyen.

Az FTC tehetsége hazai jégen is fantasztikus volt

Rövidpályás gyorskorcsolyázónk, Csizmadia Márk három arannyal zárta a rangos budapesti nemzetközi versenyt.

Liu Shaoang aranyérmes a világkupán!

Sportolónk pályafutása során először lett első világkupaversenyen a legrövidebb távon.