
Nincs megállás: az Európa Liga csoportkörébe a Suduva csütörtöki, hazai legyőzésével bejutó labdarúgócsapatunk vasárnap ismét a Groupama Arénában lép pályára. Ellenfelünk a Diósgyőr lesz az NB I 5. játéknapján. Nemzetközi kupaszereplésünk miatt korábban két meccsünket elhalasztották, így harmadszor lépünk pályára az élvonalban, a Kaposvárt 1-0-ra legyőztük, legutóbb Felcsúton viszont 4-1-re kikaptunk a Puskás Akadémiától.
„Megpróbáltuk gyorsan lezárni a felcsúti mérkőzést, hiszen tisztában voltunk azzal, hogy csütörtökön fontos feladat várt ránk. Láttuk, hogy melyek azok a hibák, melyeket nem szabad újra elkövetni, szerintem senki nem szeretné újra átélni azt, ami a Puskás Akadémia vendégeként történt – mondta a FradiMédiának együttesünk hátvédje, az eddigi mindkét bajnokit végigjátszó Botka Endre. – Bízom abban, hogy a Suduva elleni siker lendülete kitart, ráerőltetjük majd a saját játékunkat a Diósgyőrre és jó focival győzünk.”
Ellenfelünk egy győzelemmel kezdte az idényt, azóta viszont háromszor kikapott, sorrendben a Miskolcon 2-1-re nyerő Újpest, a Székesfehérváron 5-1-re győző MOL Fehérvár FC és a borsodi megyeszékhelyen 3-0-s diadalt elérő Mezőkövesd ellen maradt pont nélkül. Az előző idényben háromszor is legyőztük a DVTK-t, előbb a Groupama Arénában, majd Miskolcon is 4-1-re, márciusban pedig Budapesten 7-0-ra.
„A korábbi eredményekből szerintem kár kiindulni, az új idényre változott a Diósgyőr is. Ellenfelünk bármikor képes meglepetést okozni – azon leszünk, hogy most ne tudjon majd.”
NB I, 5. forduló
FTC–DVTK
Szeptember 1., vasárnap, 18.00
Helyszín: Groupama Aréna
Jegyek a kezdésig kaphatók a Groupama Arénánál személyesen, illetve online, a meccsjegy.fradi.hu-n is!
Április 22-én 20 órakor fogadjuk az ETO FC-t a Groupama Arénában.
Nagy Barnabás és Matyasovszky Márton érkezik a Fradi Zóna Bemelegítés by iFOREX Europe legújabb adásába.
Egyetlen magyar csapat sem ért el hasonló sikereket a csoportkörös lebonyolítás bevezetése óta.
Születésnapi interjú közönségkedvenc korábbi labdarúgónkkal, csapatunk másodedzőjével.
Véget ért az Európa Liga-menetelés, vezetőedzőnk azonban pozitívan értékeli az idei teljesítményt.
Szurkolóink egy emberként drukkoltak férfi labdarúgóinknak a Groupama Arénában a Braga ellen - VIDEÓ!
Hiába a hazai 2-0-s siker, az UEL nyolcaddöntőjének második mérkőzésén kijött a két csapat közötti különbség.
Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a Braga elleni UEL-mérkőzés pontos végeredményét!