2019. november 6.
Derbivereség, majd bravúr - így érkezik a CSZKA
Futballcsapatunk következő ellenfele, a CSZKA Moszkva idegenbeli rangadón szerzett pontot a hétvégén – videó!

Labdarúgócsapatunk életében 2019. október 24-e több szempontból is nevezetes dátum. Aznap Varga Roland góljával Moszkvában győztük le 1-0-ra a CSZKA Moszkvát, megszerezve első győzelmünket az UEFA Europa League 2019/2020-as kiírásának H-csoportjában. Nem mellesleg 5425 nap elteltével sikerült nyernünk valamely nemzetközi kupasorozat csoportkörében.

Ami a Ferencvárosnak nagy tett, az a CSZKA számára óriási blama volt.

Nézzük, azóta hogy szerepeltek az oroszok a hazai bajnokságban és a kupában!

A derbit elbukta a CSZKA

A CSZKA és a Fradi tökéletesen ellentétes utat járt be a moszkvai sikerünket követő hétvégén. Október 27-én, vasárnap a Ferencváros fontos három pontot szerzett az NB I-ben a MOL Fehérvár FC vendégeként, miközben a CSZKA aznap is pont nélkül maradt: hazai pályán 1-0-ra kikapott a városi rivális Dinamo Moszkvától. A CSZKA Moszkva játékosaiban alighanem még élénken éltek a csütörtök esti emlékek, a Dinamo ugyanis elvileg nem jelentett leküzdhetetlen akadályt, 15 játéknap után csupán három győzelme van. Egy a dobogóra hajtó CSZKA ellen.

Gyógyír a sebekre, győzelem a kupában

Október 30-án a mieinkhez hasonlóan a CSZKA Moszkva is kupamérkőzést játszott, ellenfele a szintén élvonalbeli Ufa volt. A ligatabella második felében tanyázó rivális elleni összecsapás sem volt sétagalopp, a fővárosi gárda Jaka Bijol 90. percben szerzett találatával nyerte meg 1-0-ra a legjobb 16 között lejátszott meccset.

Egy pont a rangadón

A múlt szombaton a CSZKA a listavezető Zenit Szentpétervár ellen játszott bajnoki rangadót idegenben. A BL-ben szereplő Zenit a forduló előtt 32 ponttal állt, míg a moszkvaiak hat ponttal lemaradva ötödikként. A különbség a játéknap végére sem változott. Nikola Vlasic révén ugyan az első játékrész hajrájában megszerezte a vezetést a Bijol kiállítása miatt az 54. perctől emberhátrányban játszó CSZKA, következő ellenfelünk nem tudta megtartani előnyét, a 73. percben egalizált a Zenit. A CSZKA továbbra is ötödik a bajnokságban.

A CSZKA–Fradi UEL-párharc következő, budapesti mérkőzésére jegyek még kaphatók személyesen a stadion jegypénztárainál (Sze.: 10-18, Cs.: 10-től a mérkőzés kezdetéig) vagy a meccsjegy.fradi.hu-n.

Labdarúgás, UEL-csoportkör, 4. forduló

FTC–CSZKA Moszkva

2019.11.07., csütörtök, 21.00.

Helyszín: Groupama Aréna

Kapunyitás: 19.00

Drukkereink figyelmébe ajánljuk szurkolói tájékoztatónkat, melyben összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.

Varga: „Mindent beleadunk majd, akárcsak a drukkerek”

A CSZKA otthonában győztes gólt szerző Varga Roland Budapesten is nehéz mérkőzésre számít az oroszok ellen.

Érdemes időben kiérni a csütörtöki csoportkörös meccsre

Csütörtökön 19.00-kor kinyitnak a Groupama Aréna kapui, hangolódjunk közösen a nagy mérkőzésre!

Fontos információk a CSZKA Moszkva elleni UEL-meccsre

Az alábbiakban olvashatja szurkolói tájékoztatónkat a november 7-ei, FTC–CSZKA Moszkva UEL-mérkőzésről.

Parkolási lehetőség

Az CSZKA Moszkva elleni mérkőzésre érkező drukkerek ezúttal is használhatják murvás parkolónkat.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!