2023. január 27.
Dibusz és Laidouni is az év legjobbja lett!
A kapusok és a mezőnyjátékosok rangsorában is ferencvárosi labdarúgó lett 2022 legjobbja.

Az nb1.hu szervezésében január 27-én, pénteken tartották meg a jubileumi 25. Magyar Aranylabda díjátadó estjét, amelyen harmincháromszoros bajnok és huszonnégyszeres kupagyőztes labdarúgócsapatunk két játékosát is díjazták. Az év legjobb magyar kapusa Dibusz Dénes lett, míg az év NB I-es játékosa díját a nemrég a német élvonalbeli Union Berlinhez szerződő Aissa Laidouni érdemelte ki. Utóbbi díj esetében érdekesség, hogy a második és harmadik helyen is FTC-játékos, név szerint Adama Traoré és Kristoffer Zachariassen végzett.

„Két évvel ezelőtt a legjobb NB I-es játékosnak járó díjat vehettem át, most pedig a legjobb kapusnak járó díj elhódítása is hatalmas elismerés a számomra” – kezdte Dibusz Dénes. „Ennek az alapja az volt, hogy mind a válogatottal, mind a Ferencvárossal sikeres évet zártunk, és szerencsére ebből én is tevékenyen kivehettem a részemet. Az a cél, hogy 2023-ban is legalább ilyen sikeres, de ha lehet, még sikeresebb esztendőt zárjunk. Ezen fogunk dolgozni a továbbiakban is” – tette hozzá kapusunk.

„Nagyon jól éreztem magam az előző évben, amelynek a legjobb pillanata természetesen a világbajnokság volt. De azt is mindenképp megemlíteném, hogy az UEFA Európa Liga csoportkörében sikerült az első helyen végeznünk, ami történelmi tettnek számít a magyar klubfutballban. Ha egyetlen meccset kellene kiválasztanom, akkor az Újpest elleni 6-0-s győzelmünket említeném, amely szintén történelmi jelentőségű volt” – mondta Aissa Laidouni.

A díjátadót, amelyen az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója, Orosz Pál vette át az elismeréseket IDE kattintva nézheti meg.

Cikkajánló

Hűséges védőnknek mindene megvan, csak a BL hiányzik

Születésnapi interjú labdarúgócsapatunk közönségkedvenc korábbi hátvédjével, Balog Zoltánnal.

Sajtóakkreditáció a Ludogorec elleni UEL-meccsre

A sajtó munkatársai február 24., kedd 12:00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Most már a visszavágóra fókuszálunk!

A Ludogorec elleni UEL-meccs után Robbie Keane és Cebrail Makreckis értékelték a pályán történteket - VIDEÓ!

Robbie Keane: "Nincs vége, még csak a félidőnél járunk"

Vezetőedzőnk a Ludogorec elleni UEL-rájátszás első mérkőzése után nyilatkozott.

A Groupama Arénából is sokan szurkoltak a Fradinak

Budapesten maradt drukkereink óriáskivetítőn nézték az UEL-mérkőzést.

Vereség Razgradban a Ludogorec ellen

A 2-1-es bolgár győzelem után a továbbjutás kérdése február 26-án, a budapesti visszavágón dől el.

A célunk egyértelműen a győzelem!

Robbie Keane és Mohammed Abu Fani beszélt várakozásairól a Ludogorec elleni UEL-meccs előtt - VIDEÓ!

Robbie Keane: "Veszélyes csapat lesz az ellenfelünk"

Edzőnk mellett Mariano Gómez válaszolt Razgradban az UEL-mérkőzés előtt az újságírók kérdéseire.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin