
Négy játékosunk került be a válogatott keretébe, közülük kapusunk, Dibusz Dénes került be a kezdőcsapatba. Kiválóan kezdtük a találkozót, Nagy Dominik okos passzát Holender Filip váltotta gólra (0-1).
A lőtt gólt követően még mi irányítottuk a találkozót, de szépen lassan a montenegróiak is odakerültek a kapunk elé, Dibusz több alkalommal is nagy bravúrral védett, a 32. percben azonban ő is tehetetlen volt, amikor Nebojsa Kosovic a bal alsó sarokba tekert (1-1).
A szünetben beállt Sigér Dávid, aki a Fradi 168. magyar válogatott labdarúgója, egyben a nemzeti csapat 1000. debütánsa lett! Középpályásunk rögtön egy vesélyes lövéssel vetette észre magát. Később, a 64. percben Varga Roland is beállt, szélsőnk rögtön oda is állt egy szabadrúgáshoz, és távolról kevéssel tévesztett.
A 75. percben Lang Ádám szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Montenegró büntetőhöz jutott, Stefan Mugosa pedig értékesítette a lehetőséget (2-1). A hátralévő időben már nem tudtunk egyenlíteni, de Dibusz még bemutatott egy nagy bravúrt, így 2-1-re kaptunk ki.
Folytatás hétfőn, a Szlovákia elleni, hazai Európa bajnoki-selejtezőn, ott valószínűleg már negyedik játékosunkra, Lovrencsics Gergőre is számít majd Marco Rossi szövetségi kapitány.
Légiósaink közül Lasha Dvali nem kapott szerepet Grúziában a Dél-Korea elleni felkészülési mérkőzésen, Stefan Spirovski azonban beállt Észak-Macedóniába Izraelben, az 1-1-re végződő Eb-selejtezőn a 83. percben cserélték be.
VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Montenegró - Magyarország 2-1 (1-1)
Magyarország: Dibusz - Bese, Lang, Baráth (Orbán, a szünetben), Korhut (Ferenczi, 61.) – Gazdag (Kovács I., a szünetben), Kleinheisler, Holman – Németh K., (Sigér, a szünetben), Holender (Varga R., 64.), Nagy D. (Dzsudzsák, 69.)
Gól: Kosovic (32.), Mugosa (75.), ill. Holender (2.)
Klubunk legendája továbbra is a kis Fradi, a Soroksár vezetőedzőjeként dolgozik.
A július 26-i hétvégén kezdődik az NB I új idénye, 2026. május 16. a 33. forduló hivatalos játéknapja.
Az évforduló alkalmából megkoszorúztuk egykori legendánk szobrát a Groupama Arénánál.
Klubunk a Duna-korzón, az 54. pavilonnál várja az érdeklődőket a 96. Ünnepi Könyvhéten.
A ghánai támadó három bajnoki címet nyert a Ferencvárossal.
A Fradi Zóna Plusz adásában labdarúgócsapatunk legfrissebb igazolásával, Daniel Arzanival beszélgetünk.
A 26 éves Daniel Arzani a Melbourne Victory együttesétől érkezik a Ferencvárosba.
Korábbi brazil közönségkedvencünk fradis emlékeiről és akadémiájáról is beszélt – EXKLUZÍV INTERJÚ