2019. október 10.
Gyenge játék és vereség Horvátországban
Labdarúgó-válogatottunk sima vereséget szenvedett Horvátország otthonában Európa-bajnoki selejtezőn.

Öt Fradi-játékossal készült a magyar válogatott a horvátok elleni Eb-selejtezőre, közülük - ahogy azt már az elmúlt időszakban tétmeccseken megszokhattuk - Lovrencsics Gergő ismét a kezdőcsapatban kapott helyet. Dibusz Dénes, Botka Endre, Sigér Dávid a kispadról nézte végig a találkozót, Varga Roland pedig csereként állt be. A mieinknél sok volt a hiányzó, többek között Szoboszlai Dominik és Nagy Ádám sem volt bevethető.

Hazai pályán legyőztük Horvátországot, idegenben azonban rosszul, gyengén futballoztunk, és nagyon hamar, már az ötödik percben hátrányba kerültünk, Kádár Tamás eladott labdáját követően a Real Madrid aranylabdás futballistája, Luka Modric gyalogolt be a kapunkig, majd a bal alsóba passzolt (1-0).

Szűk húsz perccel később sajnos Lovrencsics is hibázott, az eladott labdáját követően Bruno Petkovic volt eredményes (2-0). A hazaiak csatára ráadásul a szünet előtt is bevette a kapunkat, ekkor egy jobb oldali beadást követően Kádár ért újfent rosszul a labdába, Petkovic pedig ismét nem hibázott (3-0).

A szünetben Marco Rossi szövetségi kapitány le is cserélte Kádárt, Lang Ádám váltotta, a vesszőfutásunk azonban tovább tartott, ugyanis Kleinheisler László összehozott egy büntetőt. Ivan Perisic tizenegyesét ugyan kivédte Gulácsi Péter, de középpályásunkat második sárga lappal kiállították, így emberhátrányba kerültünk.

A 78. percben Varga Roland is beállt, így növelhette válogatottságainak számát, a hátralévő időben azonban már nem változott az eredmény, így sima vereséget szenvedtünk. Szlovákia 1-1-es döntetlent játszott Wales-szel, így két fordulóval a selejtezők vége előtt egy pontra vagyunk a kijutást érő helytől.

Folytatás vasárnap, a Groupama Arénában Azerbajdzsán ellen!

(Fotó: Magyar Labdarúgó Szövetség)

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, 6. FORDULÓ
HORVÁTORSZÁG-MAGYARORSZÁG 3-0 (3-0)
HORVÁTORSZÁG: Livakovic - Jedvaj, Lovren, Vida, Barisic - Modric (Kovacic, 67.), Rakitic (Vlasic, 74.), Brozovic - Rebic, Petkovic, Perisic (Brekalo, 60.)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi - Lovrencsics, Orbán, Kádár (Lang, a szünetben), Korhut - Kleinheisler, Vida M. - Dzsudzsák (Nagy D., 60.), Holman, Sallai (Varga R., 76.) - Szalai
Gól: Modric (5.), Petkovic (24., 42.)
Piros: Kleinheisler (56.)

Így lehetünk bajnokok szombaton

Férfi labdarúgócsapatunk közel került a bajnoki cím megvédéséhez.

Fradi Kamion a Kisvárda elleni meccsen

A Kisvárda elleni bajnoki előtt drukkereink 14 és 17 óra között megcsodálhatják országjáró járművünket.

FTC-Kisvárda: íme, a meccsnapi ajánlatunk

Ezúttal a Fradi ágyneműket vásárolhatják meg jelentős kedvezménnyel.

Sajtóakkreditáció a Kisvárda elleni bajnokira

A sajtó munkatársai április 19., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati bajnokira.

Kenan Kodro: „Mind Dejannal vagyunk”

A ZTE ellen eredményes bosnyák támadónk értékelte a mérkőzést – VIDEÓ!

Leandro: „Az alázat hozta meg a sikert”

Pályaedzőnk a ZTE elleni győzelem után értékelt.

A hosszabbításban lett meg a győzelem

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk 3-2-es győzelmet aratott Zalaegerszegen.

Üzent a Tábor Dejan Sztankovicsnak és fiának

A ZTE elleni mérkőzésen szurkoló táborunk is támogatásáról biztosította szerb vezetőedzőnket és családját.