2019. július 11.
Hatgólos győzelem a felkészülési mérkőzésen
Labdarúgócsapatunk az FTC-MVM Sportközpontban csütörtökön lejátszott edzőmeccsen 6-0-ra verte a BFC Siófokot.

A Ludogorec Razgrad szerda esti legyőzése után csütörtök délelőtt újra munkába lendült a Sergei Rebrov által felkészített együttesünk, amelyben a BL-selejtezőn nem vagy csak keveset játszók kaptak lehetőséget a másodosztályú Siófok ellen. A tegnapi sikercsapat tagjai a kispad mellől nézték a társakat.

Csapatunk a háromszor harminc percig tartó összecsapás kezdetétől irányította a játékot. Több helyzet után a gólgyártást a 10. percben Bőle Lukács kezdte, miután egy remek kiugratást követően közelről a kapuba talált (1-0). Alig néhány perccel később az egy kölcsönben töltött szezon után visszatérő Rui Pedro növelte előnyünket (2-0).

A második félórára beállt Isael és Stefan Spirovski is, utóbbi sérülése miatt tétmérkőzésen tavaly októberben játszhatott legutóbb. A 60. percben egy szép kapáslövést követően éppen észak-macedón légiósunk növelte háromra a fórt (3-0).

A hajrára Sergei Rebrov többet is cserélt, ellenfelünk pedig elfáradni látszott, így többször is a kapuja elé tudtuk szegezni az alkalmi edzőpartnert. Az utolsó 15 percben Isael (fejjel), Mikalai Sihnevich és Bőle (másodszor) is betalált még, így alakult ki a 6-0-s végeredmény.

„Ez a mérkőzés az felkészülés része volt, azok kaptak játéklehetőséget, akik nem vagy csak keveset játszottak tegnap. Az eredmény most másodlagos volt – nyilatkozta a FradiMédiának vezetőedzőnk, Sergei Rebrov. – A következő időszakban elemezni fogjuk a szerdai mérkőzés történéseit és az alapján beszélünk arról, hogy miben kell fejlődnünk a visszavágó előtt.”

FTC - BFC Siófok 6-0
FTC:
Gróf – Botka, Leandro, Frimpong, Civic – Csonka, Sigér – Varga R., Rui Pedro, Bőle – Lanzafame. Csereként beállt: Spirovski, Isael, Sihnevich, Wilmots, Szécsi, Silye, Szerető.

Gólszerzők: Bőle (2), Rui Pedro, Spirovski, Isael, Sihnevich

Az egész BL-ben a legjobbak között a Fradi!

A BL-selejtező második fordulójába jutott csapatunk az élmezőnyben szerepel több mutatóban is a számok terén.

Több évtizede nem értünk el ilyen bravúrt

Labdarúgócsapatunk nemzetközi szinten legutóbb 15 éve győzött le olyan nívós ellenfelet, mint a Ludogorec.

Sajtóakkreditáció

Július 22., hétfő délig lehet akkreditálni a Valletta elleni Bajnokok Ligája-selejtező hazai mérkőzésére.

Tokmac: „Elöl és hátul is magas szintet képviselünk”

Két gólszerzőnk, Ihor Haratin és Tokmac Nguen értékelte a Ludogorec elleni BL-továbbjutást.

Elindult a jegyértékesítés a Valletta ellen!

Már kaphatók a belépőjegyek labdarúgócsapatunk idei második hazai rendezésű, jövő szerdai BL-selejtezőjére.