2025. augusztus 14.
Katona Bálint távozik
Középpályásunk Nyíregyházán folytatja pályafutását.

A 2002-es születésű Katona Bálint a Vasasnál nevelkedett, a 2018/2019-es idény óta a Ferencváros játékosa. Első szezonjában az U17-eseknél 23 meccsen lépett pályára, később az U19-eseknél 12 mérkőzést játszott.

A 22 éves középpályás végigjárta az FTC utánpótlását, majd a 2020/21-es szezonban mutatkozott be a Ferencváros felnőtt csapatában: a Ráckeve elleni, 6-1-re megnyert MMK-meccsen a kezdőben kapott lehetőséget, és gólt is lőtt, míg a Bicske elleni 5-0-s siker alkalmával a kispadról beszállva segítette győzelemhez a Fradit.

A következő szezont az akkor még NB II-ben szereplő Kecskemétnél töltötte, majd egy évvel később ismét a Bács-Kiskun vármegyei együttest erősítette kölcsönben, ahol 33 élvonalbeli mérkőzésen 8 gólt szerzett, ezzel nagy szerepet vállalva az ezüstérem megszerzésében.

A 2023/24-es idényben bajnoki címvédő és EKL-csoportkörös együttesünkhöz tartozott, kulcsszerepet játszott a Csukaricski otthonában elért 2-1-es győzelemben (ő adta a gólpasszt az egyenlítő Zachariassennek), majd tavasszal két gólpasszt jegyzett az Újpest elleni 5-0-ra megnyert idegenbeli derbin.

A mögöttünk hagyott szezonban ismét Kecskeméten volt kölcsönben, 24 bajnokin három gólt szerzett, míg az MMK-ban két találkozón egyszer volt eredményes.

Katona Bálintnak köszönjük a Ferencvárosért tett erőfeszítéseit, további pályafutásához sok siket kívánunk!

 

Cikkajánló

Új rovat a Fradi Zónában! A gyerekek elvitték a showt!

Cooky, kisfia és egy másik Fradi-rajongó gyerkőc együtt izgulták végig a Paks elleni rangadót - VIDEÓ!

Tippeljen, és nyerjen egy Macron hazai mérkőzést mezt!

Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg az Újpest elleni bajnoki mérkőzés pontos végeredményét!

ZTE–FTC: indul a jegyértékesítés!

Férfi labdarúgócsapatunk február 14-én, szombaton 17.00-tól lép pályára Zalaegerszegen.

Nalepa: „Európa meghódítása? Az FTC remek úton jár!”

Korábbi védőnk kisfia már focizik, ő maga pedig egy DVTK elleni meccset a mai napig nagyon imád - INTERJÚ!

Robbie Keane: „Ez az a mérkőzés, amire mindenki vár”

Vezetőedzőnk fontos tanácsot adott a derbire készülő futballistáknak.

Retronap a kerengőn a derbi napján

Számtalan programmal és tematikus aktivitásokkal várjuk szurkolóinkat a 246. derbin a Groupama Arénában.

Jön a Fradi Zóna Bemelegítés új adása

Gruber Zsombor és Hajnal Tamás érkezik a Fradi Zóna Bemelegítés by iFOREX Europe idei második adásába.

Magyar válogatott játékost igazoltunk

A nemzeti csapatunkban háromszor pályára lépő jobbhátvéd Osváth Attila a Paksi FC-től érkezik klubunkhoz.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin