2020. május 13.
Kétgólos győzelem a ZTE ellen a Groupama Arénában
A második szerdai edzőmérkőzésünkön két góllal legyőztük a ZTE-t a Groupama Arénában.

A mai második edzőmérkőzésünkön (az elsőn 0-0-s döntetlent játszottunk a Pakssal az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban) a ZTE volt az ellenfelünk, ezúttal a Groupama Arénában. Sergei Rebrov itt a Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Csontos, Civic - Haratin, Leandro - Isael, Skvarka, Szánthó - Boli kezdő tizenegyet küldte a pályára.

A zalaegerszegiek helyzetével indult a találkozó, de Dibusz hatalmasat védett. A mieink ezt követően szép lassan átvették az irányítást, és Isael révén veszélyeztetni is tudtak, támadónk egy szép csel után lőtt jobbal, ám Demjén védett. A 12. percben pedig meg is szereztük a vezetést, Boli előbb szépen átlépte a labdát, ami aztán ismét hozzá került, és higgadtan, ballal a kapuba lőtt (1-0).

Már közeledtünk a szünethez, úgy tűnt marad az 1-0, de a 39. percben Isael sarokkal indította Szánthót, akit buktattak, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A labda mögé Haratin állt, aki nagyon higgadtan értékesítette a büntetőt (2-0).

A második félidő elején csere nem volt nálunk, de némileg szerkezetet váltottunk, a jobbhátvéd Botka középre húzódott, és az addig középhátvédet játszó Csontos kiment a jobb oldalra. Tíz perc elteltével újabb szép játékot követően Szánthó került ziccerbe, de nem tudta gólra váltani a helyzetét.

A 62. percben a Paks ellen is játszók váltották egymást: Haratin helyett Sigér, Botka helyett Lovrencsics lépett pályára, utóbbi miatt Csontos ismét középhátvéd lett. Mindkét félidő közepén volt egy-egy ivószünet, bár a hűvös időjárás ezt nem indokolta, az új szabályok értelmében ehhez is hozzá kell szokniuk a játékosoknak.

Az utolsó bő tíz percre Ramadan és Lodico is beállt, előbbi a 85. percben egy fejessel veszélyeztetett, nem sokkal később pedig Skvarka találta el a kapufát. Újabb gól azonban már nem született, 2-0-ra nyertünk.

Felkészülési mérkőzés, Groupama Aréna
FTC-ZTE 2-0 (2-0)
FTC: Dibusz – Botka (Lovrencsics, 63.), Blazic, Csontos, Civic – Haratin (Sigér, 63.), Leandro – Isael (Lodico, 80.), Skvarka, Szánthó (Ramadan, 78.) - Boli
ZTE: Demjén (Szemerédi, 70.) - Bolla (Kocsis, 63.), Katanec (Bobál D., 46.), Lesjak (Szépe, 46. (Sebestyén, 80.Ö), Tamás (Németh, 63.) - Bedi - Radó, Barczi (Ostrek, 46.(McWoods, 76.)), Bőle (Mitrovic, 46.), Babati (Zimonyi, 70.) - Bobál G. (Meshack, 46.)
Gól: Boli (12.), Haratin (40. - 11-esből)

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.