2026. április 2.
Madarász Ádám bevállalta: ő lett a válogatott kapusa!
Az FTC középpályása az U19-es nemzeti csapat Szlovákia elleni Eb-selejtezőjén még védett is – VIDEÓ!

Bár az U19-es magyar labdarúgó-válogatott végül nem jutott tovább az Olaszországban megrendezett Európa-bajnoki selejtező elitköréből, a záró fordulóban 4-2-re legyőzte Szlovákiát, így Olaszország és Törökország mögött a harmadik helyen zárt. Az elitkör mindhárom meccsén pályára lépett 36-szoros rekordbajnok labdarúgócsapatunk középpályása, Madarász Ádám, akinek a szlovákok elleni találkozó igazán emlékezetesre sikeredett.

„A hajrában sajnos megsérült a kapusunk, Bozó Mirkó, akinek eltört a kulcscsontja, innen is kívánok neki mielőbbi felépülést. Szlovákia 4-2-re szépített, de Mirkó már nem tudta folytatni, így változtatni kellett. Mivel azonban már nem volt több cserénk, így kénytelen volt valaki beállni a mezőnyjátékosok közül a kapuba. Abban egyetértettünk, hogy ne a védelemből legyen az illető, így magamra vállaltam az új kapus szerepét” – árulta el Madarász Ádám, akinek még védenie is kellett a kényszerű csere után.

„Szerencsére gólt nem kaptam, de volt egy védésem. Egy szlovák támadás után a tizenhatosról érkezett egy átlövés, de pont középre jött, így magamhoz öleltem és lefeküdtem vele a földre. Utána pedig amilyen messze csak tudtam, kirúgtam! Nagy élmény volt, ráadásul győztünk is” – tette hozzá középpályásunk, akinek teljesítményét a válogatott és a klubtársak is megdicsérték.

Madarász Ádám pillanatai kapusként az U19-es válogatottban

„A meccs után persze ment a jó hangulatú és vicces szekálás, de gratuláltak a srácok. Amikor visszatértünk a Fradihoz, akkor a csütörtöki edzés előtt kapusedzőnk, Balogh Tamás, illetve Dibusz Dénes és a többi kapus is jó fej volt, kérdezték, hogy akkor most már velük edzek? Jót nevettünk, de persze tőlük is jött a gratuláció” – zárta élménybeszámolóját Madarász Ádám, aki nemrég hosszabb interjút is adott a FradiMédiának.

A 19 éves játékos egyébként a Fizz Liga 2025/26-os szezonjában eddig négyszer volt kezdő- és kilencszer cserejátékos, február 23-án az MTK elleni idegenbeli örökrangadón pedig megszerezte első gólját a Fradi felnőttcsapatában. A MOL Magyar Kupában három mérkőzésen lépett pályára, míg az UEFA Európa Ligában négy meccsen összesen 11 percet kapott, ráadásul a Merkantil Bank Ligában szereplő Soroksárban is 13 találkozón szerepelt.

Nem Madarász Ádám az első, aki a Fradi mezőnyjátékosként tétmeccsen kénytelen volt kapuba állni. Mint ismert, 2025. október 19-én 1-1-re végződő Újpest elleni idegenbeli derbin a Fradi kapusa, Gróf Dávidot kiállította a játékvezető, és mivel már nem volt több cserelehetősége az FTC-nek, korábbi támadónk, Varga Barnabás állt be a kapuba.

Cikkajánló

Osváth Attila: „A továbbjutás a legfőbb célunk"

Válogatott védőnk szerint a hazai meccs jó kiindulópont, de a Górnik ellen idegenben is koncentrálni kell.

Tippeljen, és nyerjen egy férfi 1899 fekete pólót!

Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a Górnik Zabrze elleni EL-mérkőzés pontos végeredményét!

Borbély Balázs: „Szeretnénk a magunk játékát játszani”

Vezetőedzőnk mellett Cadu vett részt a Górnik Zabrze stadionjában tartott szerdai sajtóeseményen.

Górnik Zabrze–FTC: megérkeztünk Lengyelországba!

Férfi labdarúgócsapatunk delegációjának repülőútja mindössze 40 percen át tartott Lengyelországba.

„Megvan a Górnik gyenge pontja, így nyerhet a Fradi!”

Korábbi játékosunk, Michal Nalepa részletes útmutatást adott a Górnikról az UEL-visszavágó előtt – INTERJÚ!

Jön a Fradi Zóna Bemelegítés új adása

Labdarúgócsapatunk védője, Gómez Mariano érkezik a Fradi Zóna Bemelegítés legújabb adásába.

A szurkolók döntöttek: Kodro a Real-meccs legjobbja

Labdarúgócsapatunk Real Madrid elleni góllövője kapta meg a Midea mérkőzés legjobb Fradi-játékosa-díjat.

Jegyek a zalaegerszegi bajnokira

Férfi labdarúgócsapatunk augusztus 17-én játszik a ZTE FC vendégeként.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin