2025. június 2.
Magyar középpályással erősítettünk
A Ferencvárosban folytatja pályafutását a 27 éves gólerős középpályás, Ötvös Bence.

A brazil Cadu érkezése után is tovább erősödik magyar bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk kerete, ugyanis leigazoltuk a 27 éves, védőként és középpályásként is bevethető, MOL Magyar Kupa-győztes Ötvös Bencét.

Bemutatás

Ötvös Bence 1998. március 13-án született Nyíregyházán. Itt ismerkedett meg a labdarúgással, végigjárta a Nyíregyháza ifjúsági csapatait, majd 2017-ben a Cigánd együtteséhez került kölcsönben. Egy idény után visszatért nevelőegyesületéhez, ahol további négy évet töltött el. 2021 januárjában a Kisvárda vette kölcsön, majd a szezon végén szerződtette is. Három szezont töltött el a Kisvárdánál, ahol 114 mérkőzésen több, mint 7500 játékpercet kapott. Ez idő alatt 4 góllal és 14 gólpasszal segítette csapatát.

Megbízhatóságával, nagy munkabírásával és folyamatos küzdeni akarásával több csapat figyelmét is felkeltette, végül 2024 nyarán a nem sokkal korábban története első kupagyőzelmét ünneplő Pakshoz igazolt. Első idényében rögtön alapember lett új csapatában, játszott UEFA Európa Liga- és UEFA Konferencia Liga-selejtezőn is, utóbbi sorozatban gólt lőtt és gólpasszt is jegyzett. Betalált a Larnaca ellen, míg a Mornar Bar ellen assziszttal segítette csapatát.

Az OTP Bank Ligában 32 mérkőzésen lépett pályára, ráadásul védekező középpályás létére nyolc gól és négy gólpassz szerepel a neve mellett. Betalált a Zalaegerszeg, az ETO FC Győr, a Fehérvár, a DVSC és a Kecskemét ellen is. A MOL Magyar Kupában is alapembere volt a címvédő Paksnak, ráadásul a Mezőkövesd ellen 3-0-ra megnyert találkozón két góllal segítette csapatát.

Ötvös Bence eddig 243 mérkőzésen lépett pályára, melyeken 26 gólt szerzett és 30 gólpasszt osztott ki.

A FradiMédia YouTube-csatornáján látható Fradi Zóna Plusz 18.00 órakor kezdődő adásában meghallgathatják Ötvös Bence első Fradi-játékosként adott interjúját.

Cikkajánló

Leltár miatt három napra bezár a Fradi Shop

A zárva tartás a webshopot is érinti, de június 19-től ismét a megszokott rend szerint vásárolhatnak.

Stefan Pánik: Lenny rengeteg tapasztalatot fog szerezni

Klubunk vezető erőnléti edzője a világbajnokságra készülő cseh labdarúgó-válogatottról is mesélt.

"Remélem, hogy a történet még csak most kezdődik"

Az FTC labdarúgó utánpótlásának újabb tehetséges játékosa kötelezte el magát klubunkhoz.

Osváth a kezdőben, bombagólokkal jött a siker

Osváth Attila újra bizalmat kapott, a magyar labdarúgó-válogatott 3–1-re verte Kazahsztánt.

Gyorsan fogynak a helyek a nyári Fradi Élménytáborban

A Fradi és a Creative Science táborai a nyári szünetben is izgalmas programokkal várják a gyerekeket.

Ilyen volt a Fradi első edzése Borbély Balázzsal

Június 9-én, kedden megkezdődött a munka a kerettagoknak az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Ringbe (is) száll a nagysikerű Álombajnokság!

A tavaly elindított kezdeményezés révén közel 200 hátrányos helyzetű gyermek sportolhat - VIDEÓ!

Stefan Pánikkal bővül a szakmai stáb

Labdarúgócsapatunk új erőnléti edzője évek óta együtt dolgozik Borbély Balázzsal.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin