A Ludogorec elleni csodás UEL-fordítás és nyolcaddöntőbe-jutás után újabb bajnoki vár az FTC 36-szoros rekordbajnok férfi labdarúgócsapatára. Március 1-jén, vasárnap 18:45-kor a Kazincbarcikát fogadjuk a Groupama Arénában a Fizz Liga 24. fordulójában.
Ami a bajnokságot illeti, a ZTE elleni hazai vereség után február 23-án, hétfőn javított a csapat, és legyőzte idegenben az MTK-t 3-1-re.
„A zalaegerszegi bajnokit nem szabadott volna elveszítenünk, de erről már nem szeretnék bővebben beszélni.” – kezdte vezetőedzőnk, Robbie Keane. „Utána, a Ludogorec elleni első, idegenbeli mérkőzésen is mi voltunk a jobbak, sok helyzetünk volt, de akkor azokat nem tudtuk kihasználni. Az MTK ellen domináltunk, kihasználtuk a helyzeteinket, örültem, hogy három gólt szerezve nyertünk. Ezen a héten különösen sűrű a program, egymást követik a mérkőzések, fontos győzelmet arattunk hétfőn és egy újabb nagyot csütörtökön az UEFA Európa Ligában.” – tette hozzá az ír szakember, aki a csatársor összetételére is kitért.
„Minden egyes mérkőzés előtt különböző szempontoknak kell megfelelnünk. Ha nem lenne érvényben a magyar szabály, más lenne a helyzet. A szezon hátralévő része is ilyen lesz. Jó lenne például többször együtt játszatni Yusufot és Frankót (Bamidele és Kovacevic – a szerk.), más mérkőzéseken pedig Gruber Zsombort vagy akár Lenny Josephet valaki mással, de alkalmazkodnunk kell a szabályhoz.”
Robbie Keane szerint teljesen mindegy, hogy nemzetközi kupamérkőzésen, vagy a bajnokságban sereghajtó csapat ellen lépnek pályára, egy tényező sohasem változhat.
„Akármelyik sorozatról vagy csapatról is legyen szó, mindig ugyanazt a tiszteletet kell, hogy mutassuk minden ellenfélnek, mint bármelyik másiknak. A játékosok jól tudják, hogy milyen hozzáállást várok el tőlük. Hazai pályán fogunk játszani, biztos vagyok benne, hogy a szurkolóink ezúttal is remek hangulatot fognak teremteni. A célunk ezúttal sem lehet más, mint a győzelem. Nem tudom, hogy mennyire komoly Bence sérülése. Én most csak a vasárnapi bajnokinkra gondolok, nem foglalkozom azzal, hogy ki jön szembe. Az biztos, hogy nehéz meccs lesz, mert ebben a szakaszban már csak nagyon jó csapatok vannak” – zárta gondolatait a Ferencváros vezetőedzője.
FÉRFI LABDARÚGÁS
FIZZ LIGA, 24. FORDULÓ
2026. 03. 01., vasárnap, 18.45
FTC–Kazincbarcika
Jegyek: ITT.
A média munkatársai július 14-én, 12:00-ig adhatják le akkreditációs igényeiket.
Labdarúgóink örülnek a győzelemnek, de tudják, hogy a visszavágón még jobb teljesítményre lesz szükség.
Borbély Balázs a Vojvodina ottonában megnyert Európa Liga-selejtező után nyilatkozott.
Zachariassen góljára még volt válasza a Vojvodinának, de Yusuf találatával előnyből várjuk a visszavágót.
Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a Vojvodina elleni UEL-mérkőzés pontos végeredményét!
Az Iparművészeti Múzeum inspirálta új mezünket.
A haiti válogatottal a labdarúgó-vb-t megjárt támadónk készen áll, hogy vezére legyen a Fradinak.
Férfi labdarúgócsapatunk csütörtökön 20:00-kor az FK Vojvodina ellen lép pályára az UEL selejtezőjében.