2020. március 14.
Ötgólos győzelmet arattunk a Kaposvár felett
Boli, Isael és Blazic egyszer, Varga kétszer is betalált, 5-0-ra legyőztük a sereghajtó Kaposvárt.

A koronavírus-járvány miatt sajnos zárt kapuk mögött megrendezett találkozón a szurkolók helyett ezúttal #együttveletek feliratok fogadták a mieinket, akiknek a találkozó előtt eljuttattuk szurkolóink üzeneteit, sőt, a mérkőzés folyamán is megjelentek a jókívánságok a kivetítőn. Ellenfelünk a sereghajtó Kaposvár volt, amelyet eddig mindkétszer legyőztünk a bajnoki szezonban, de mind a két alkalommal szoros találkozót játszottunk az újonccal.

A mieinktől eltiltás miatt hiányzott Eldar Civic, aki Zalaegerszegen középhátvédet játszott, így Marcel Heister maradt a balbekk pozíciójában, két támadónk, Oleksandr Zubkov és Isael Barbosa azonban visszatérhetett. Éppen utóbbi veszélyeztetett először, egy labdaszerzést követően a tizenhatoshoz közelítve kapura lőtt, Slakta Balázs védett.

A zárt kapu miatt sűrűbben hallhattuk Isael legendás labdakérését is, ezek mellett pedig sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Egy szögletet követően Ihor Haratin tévesztett kevéssel, majd Franck Boli lövését védte a vendégkapus.

Egy kezezésgyanús szituációt követően nem kaptunk tizenegyest, a 38. percben aztán viszont már nem úszta meg a kapott gólt a Kaposvár. Zubkov szép cseleket mutatott be, majd nagyszerű labdát adott

Bolinak, aki a tizenhatoson belül kicsit kisodródott, védője szorításában azonban hatalmas gólt lőtt a rövid felső sarokba (1-0)!

A szünet előtt közel volt a második is, a kaputól 20-22 méterre jutottunk szabadrúgáshoz, Isael erős, lapos lövését védte nagy bravúrral Slakta. Újabb gól azonban már nem esett a szünetig, így - csakúgy, mint ősszel, most is - FTC-Kaposvár 1-0 volt az eredményjelzőn 45 perc játék után.

A második játékrészben igyekeztünk növelni az előnyünket. Előbb Zubkov, majd Heister veszélyeztetett, az 58. percben pedig sikerült is betalálnunk:

Zubkov bal oldali, erős beadása hajszálpontos volt Isaelnek, aki gyönyörűen fejelt a jobb alsó sarokba (2-0),

így ukrán támadónk már két gólpassznál járt!

Aztán Isael is előkészítő szerepbe került, a 73. percben jött ugyanis a harmadik találat:

brazil támadónk bal oldali szöglete nagyszerűen találta meg Miha Blazicot, aki a hosszú oldalon érkezett és a kapuba fejelt (3-0).

Igyekeztünk újabb gólt szerezni, a legtöbbször Tokmac veszélyeztetett, ám végül két cserejátékos hozta össze a negyediket:

Mikalai Sihnevich ment el a bal oldalon, majd remekül centerezett az érkező Varga Roland elé, aki megszerezte első tavaszi gólját (4-0)!

Sőt, aztán jött a második is!

Haratin adott nagyszerű labdát Tokmacnak, aki rendkívül önzetlen volt, Vargához passzolt, támadónk pedig nem hibázott (5-0).

A gól után pedig szinte azonnal fel is harsant a hármas sípszó, nem volt tovább, sima, ötgólos győzelmet arattunk a Kaposvár-felett!

LABDARÚGÓ NB I, 25. FORDULÓ
FTC - KAPOSVÁR 5-0 (1-0)
FTC: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Otigba, Heister - Sigér, Haratin - Zubkov (Varga, 81.), Isael (Vécsei, 84.), Tokmac - Boli (Sihnevich, 81.). Vezetőedző: Sergei Rebrov
KAPOSVÁR: Slakta - Vachtler, Úr, Hegedűs (Nagy R., 66.), Fodor - Szabó, Borbély - Pintér, Szakály (Nagy J., a szünetben), Nagy K. - Ádám (Balázs, 70.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gól: Boli (38.), Isael (58.), Blazic (73.), Varga (85., 92.)
Sárga: Otigba (48.), ill. Nagy K. (89.)

„A Ferencváros jelent számomra mindent”

Ma ünnepli ötvenkettedik születésnapját Lipcsei Péter, labdarúgóklubunk legendája.

Mezőkövesden a Fradi-minibusz

Drukkereink a Mezőkövesd elleni mérkőzés idején is beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.

Dibusz bizonyított a kapitánynak

Labdarúgócsapatunk kapusa, Dibusz Dénes értékelte a válogatott Koszovó ellen 2-0-ra megnyert meccsét - VIDEÓ!

Szevikjan gólt lőtt, Ben Romdhane kezdett

Örmény játékosunk Csehország ellen volt eredményes, míg tunéziai középpályásunk Új-Zéland ellen játszott.

Dibusszal és Vargával győzte le Koszovót a válogatott

Dibusz Dénes kezdőként, Varga Barnabás csereként játszott a Puskás Arénában 2-0-ra megnyert meccsen.

Köszönünk mindent, Toki!

Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa, három UEL- és egy BL-csoportkör után Tokmac Nguen távozik az FTC-től.

„Dénes a legkiválóbb magyar csapat kapusa”

Marco Rossi a Koszovó elleni mérkőzés előtt beszélt várakozásairól és Dibusz Dénesről is.

Mezőkövesd-FTC: elindult a jegyértékesítés!

Március 31-én, vasárnap 18.00-tól lépünk pályára a Mezőkövesd vendégeként a bajnokság 26. fordulójában.