2020. február 2.
Somália: 1645 nap után újra!
Labdarúgócsapatunk középpályása, Somália szombaton 1645 nap után lépett újra pályára az NB I-ben.

Somália először 2011-ben érkezett egyesületünkhöz hazájából, a Bangu Atlético Clube csapatától. Első évében kölcsönben szerepelt a Fradiban, majd egy évvel később végleg a mi játékosunk lett. Összesen négy teljes szezont húzott le zöld-fehér szerelésben, 21 góllal és 8 assziszttal segítette a csapatot, mellyel bajnokságot, Magyar Kupát és Magyar Szuperkupát nyert.

A brazil labdarúgót 2015-ben megvásárolta a Toulouse, majd 2018-ban Szaúd-Arábiába szerződött a Shababhoz. Másfél ott töltött év után 2020 januárjában döntött úgy, hogy visszajön korábbi sikerei helyszínére, a Ferencvároshoz.

Somália a jobbhátvédtől a balszélsőig szinte minden poszton bevethető volt, az elmúlt években azonban leginkább szűrőként játszott. Ebben a pozícióban játszott első időszaka utolsó mérkőzésén, 2015. augusztus 1-én, amikor Böde Dániel duplájával 2-0-ra nyertünk a Vasas vendégeként.

Középpályásunk szombaton, azaz 2020. február 1-én Kisvárdán a 61. percben Sigér Dávidot váltva csereként beállva újra (ugyanezen a poszton) pályára lépett az NB I-ben.

Kiszámoltuk, azóta 1645 nap telt el,

avagy pontosan négy év-hat hónap, 54 hónap, vagy 235 hét volt Somália két NB I-es pályára lépése között.

Bajnoki címvédő és listavezető labdarúgócsapatunk február 5-én, szerdán folytatja az NB I küzdelmeit, 19.30-kor a Budpest Honvédot fogadjuk a Groupama Arénában a 19. fordulóban.

A találkozóra még kaphatóak a belépők online, a meccsjegy.fradi.hu oldalon, valamint személyesen a Groupama Aréna Jegypénztárában (nyitva tartás: K-P.: 10-18, Sz.: 9-13, V.: zárva).

Cikkajánló

Szombathelyi advent a Fradi Kamionnal

Országjáró járművünkben szurkolói kártya regisztrációjára is lehetőség lesz.

Nottingham-FTC: indul a voucherek értékesítése!

Fontos szurkolói információk az UEFA Európa Liga-találkozónkra szóló voucherek beváltásáról!

Varga Barnabás a világ legjobbjai között

Válogatott támadónk a 13. legeredményesebb játékos volt 2025-ben.

Sajtóakkreditáció a Rangers elleni UEL-meccsre

A média munkatársai december 9-e, kedd 14.00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Így győztük le a Kisvárdát!

Ötvös Bence gólja döntötte el a Kisvárda elleni idegenbeli bajnokinkat - VIDEÓ!

„A srácok megmutatták, hogy tudnak küzdeni!”

Ír vezetőedzőnk, Robbie Keane értékelte a Kisvárda elleni 1-0-s győzelmet.

Íme, a 2025-ös Fradi Fair Play-gála díjazottjai

Horváth László Api bácsi, Lékai Máté, valamint Barna Kata részesült elismerésben – VIDEÓ!

Bemutatkozott a Macron Sport Hub a Groupama Arénában

Az FTC elnöke, Kubatov Gábor köszönetet mondott az olasz cég remek munkájáért - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin