
Az FTC 32-szeres magyar bajnok labdarúgócsapata Myrto Uzuni mesterhármasával 3-1-re nyert az FC Prishtina vendégeként a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének visszavágóján, így kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel jutott tovább.
„Nagyon örülök a győzelemnek, nem volt egyszerű dolgunk. Amint azt vártam, az ellenfél sokat kockáztatott, emiatt több helyzetet is kialakított. Ahogy telt az idő, fokozatosan átvettük az irányítást, kontrolláltuk a játékot, ezáltal nekünk több, nekik kevesebb lehetőségük adódott” – kezdte vezetőedzőnk, Peter Stöger a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.
Osztrák vezetőedzőnk újságírói kérdésre a koszovóiak intenzívebb támadójátékára is kitért.
„Egy kicsit meglepett minket az elején az ellenfél letámadása. Több hosszú labdával, mélységi passzal kellett volna operálnunk, a rövid átadásokkal csak lehetőségeket teremtettünk nekik. Egyáltalán nem tartom reálisnak a 6-1-es különbséget, mert a Prishtinának is megvoltak a helyzetei és emiatt a végeredmény nem mutatja feltétlenül objektívan a párharc képét. Ugyanakkor mi voltunk a jobbak, de a következő körben még komolyabban kell vennünk az ellenfelünket, mert sokkal több kell tőlünk, de azt mondhatom, ezt is tesszük majd” – zárta gondolatait Peter Stöger.
A Bajnokok Ligája első selejtezőköréből kettős győzelemmel továbbjutó FTC a Zalgiris Vilniusszal találkozik.
Így értékelte a mesterhármast szerző Myrto Uzuni a Prishtina legyőzését.
Myrto Uzuni mesterhármasával 3-1-re nyertünk Koszóvóban a Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóján.
Iratkozz fel YouTube-csatornánkra, válaszolj egy kérdésre és tiéd lehet a csapat által aláírt hazai mez!
Az április 26-i bajnoki mérkőzésre szerdán 13 órától lehet megvenni a belépőket.
A DVTK elleni pénteki hazai bajnoki mérkőzésünkön jelentős engedménnyel vásárolható meg a különleges mez.
Az MLSZ Versenybizottsága kijelölte a Paks és az Újpest elleni bajnokik kezdési időpontját.
Szurkolóink nem maradnak Európa Liga-élmény nélkül, formabontó, exkluzív filmünk felidézi az idei UEL-idényt!