2022. október 6.
„Jogosan kaptunk ki Belgrádban”
Vezetőedzőnk a lefújás után sajtótájékoztatón értékelte a Crvena zvezda elleni 4-1-es vereséget.

Mint megírtuk, férfi labdarúgócsapatunk csütörtök este 4-1-es vereséget szenvedett a Crvena zvezda vendégeként az UEFA Európa Liga H-csoportjának 3. fordulójában. Az eddig hat pontot szerző Ferencváros ezzel együtt továbbra is a négyes élén áll. A belgrádi mérkőzést követően vezetőedzőnk, Sztanyiszlav Csercseszov válaszolt az újságírók kérdéseire.

- Ilyen a futball, ez benne van. Jogosan kaptunk ki Belgrádban. Az ellenfél vezetőgóljáig jól ment a játék, de a tizenegyes megtörte a lendületünket. Ennek nem szabadna bekövetkezni, de ismétlem: ilyen a foci – kezdte értékelését a tréner. - Nem tudnék kiemelni olyan pontot, amivel elégedett lennék. A mai mérkőzés alapján minden egyes pontban javulnunk kell a következő hétre. Ami a mai mérkőzésben igazán meglepő volt, az az, hogy 0-1 után leálltunk a játékkal. Ezen a szinten benne van minden mérkőzésben a kapott gól, utána nem kéne leállnunk, csapatként kéne tovább játszanunk. Csakis csapatszinten tudunk a jövőben érvényesülni. A zvezda játékában számunkra nem volt semmi meglepő, jól ismerjük a játékát, ezúttal viszont túl sok szabad helyet hagytunk neki. Ezen a szinten ez megbosszulja magát.

A közel 2000 fős vendégtáborral kapcsolatban Sztanyiszlav Csercseszov elmondta, hogy szerinte csütörtök este a szurkolók jobbak voltak, mint a csapat.

- A következő mérkőzés a Debrecen ellen lesz, oda is várunk 20 ezer drukkert, hogy be tudjanak melegíteni a Crvena zvezda elleni mérkőzésre – mondta a vezetőedző, aki hozzátette: egy ilyen mérkőzés után van az embernek mondanivalója a játékosai felé, ezt el is mondta nekik. - 4-1-re kikaptunk egy nagyon jó csapat ellen, de ez nem az utolsó nap volt az életünkben. Az én dolgom az, hogy tovább menjen minden – zárta nyilatkozatát.

Bajnoki címvédő együttesünk legközelebb október 9-én, vasárnap lép pályára, akkor a DVSC-t fogadja az OTP Bank Ligában.

 

Cikkajánló

Raemaekers: Azt hittem, a harmadik sorba száll majd

A Ferencváros hosszabbításban győzte le a Zalaegerszeget, megszerezve története 25. kupagyőzelmét.

Robbie Keane: Megérdemelten nyertük meg a döntőt

A Ferencváros hosszabbítás után győzte le a ZTE-t, ezzel 25. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát – VIDEÓ!

Erre vártunk négy éve: kupagyőztes a Ferencváros!

A ZTE legyőzésével újra az FTC nyerte a MOL Magy Kupát – önfeledt ünneplés kezdődött a lefújás után – VIDEÓ!

Keane: „Számomra mindent jelent ez a győzelem”

Vezetőedzőnk a 25. kupagyőzelem után elmondta: biztos volt benne, hogy jönni fog egy Toon Raemaekers-gól.

Hosszabbítás után megvan a 25. Magyar Kupa-győzelem!

Sorozatban harmadik fináléjában már nem kegyelmezett a Fradi, Toon Raemaekers góljával győztük le a ZTE-t.

Fontos szurkolói információk a kupadöntő előtt!

Férfi labdarúgócsapatunk 18:00-tól a ZTE ellen lép pályára a Puskás Arénában a MOL Magyar Kupa döntőjében.

Fradi Zóna Értékelés Live a ZTE ellen is!

Szombaton 17:30-tól az MMK-döntőn is várjuk önöket a Fradi Zóna Értékelés Live by iFOREX Europe-ban.

Szavazzanak a legjobb gyerekrajzra!

Május 11-én 12 óráig lehet hivatalos Facebook-oldalunkon a labdarúgóinkról készült rajzokra voksolni.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin