2024. január 25.
Vereség első csütörtöki felkészülési meccsünkön
Férfi labdarúgócsapatunk 2-0-ra kikapott a Krivbassz ellen a spanyolországi edzőtáborban.

Magyar bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk a lengyel Piast Gliwice elleni 2-1-es győzelem, valamint az egymás elleni mérkőzés után az ukrán Krivbassz ellen játszott a benidormi edzőtáborban. Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics a Varga Á. – Wingo, Mmaee, Abena, Dhonata – Besic, Gojak – Kharaishvili, Kehinde, Katona B. – Kodro kezdőcsapatot küldte a pályára.

Másfél percet kellett várni az első ferencvárosi lehetőségre, Kharaishvili kapott remek indítást, egy szép csellel lefektette védőjét, de a kilépő kapus hárított, majd az ismétlést is védeni tudta. A dinamikus FTC-kezdés után kiegyenlítődött a játék, a Krivbassz is próbálkozott, de nem tudott komoly veszélyt kialakítani Varga Ádám kapuja előtt.

A 22. percben ismét mi támadtunk, de Gojak lövése elkerülte a kaput. Hat perccel később veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Krivbassz, de bal lábas lövése a felsőlécen csattant. A 33. percben Vargának kellett kimozdulnia kapujából, felszabadítása nem volt pontos, de az ukránok sem tudtak élni a lehetőséggel. Egy perccel később cseréltünk, az U18-as válogatott Szabó Szilárd érkezett Tosin Kehinde helyére. A 43. percben Besic hibázott, de Varga leért a lapos lövésre.

Az első játékrészben gól nem született, így 0-0-s döntetlennel mentek pihenőre a csapatok.

A szünetben egy helyen változtattunk: Pászka érkezett Mmaee helyére.

Az 51. percben veszélyes helyről próbálkozott a Krivbassz, de nem találta el a kaput. Egy perccel később Vakulko tizenhatoson kívülről érkező lövésével szerzett vezetést az ukrán együttes (0-1). Az 54. percben Szabó Szilárd indult meg a jobb oldalon, de centerezését kivetődve védte a kapus. Az 57. percben Sosah megduplázta előnyét a Krivbassz (0-2). A 66. percben két helyen is változtattunk, Tóth Alex és Varga Zétény érkezett Besic és Kharaishvili helyére. A 88. percben Gojak lőtt fölé egy szabadrúgást, majd ellenfelünk a kapufát találta el.

Férfi labdarúgócsapatunk január 25-én, csütörtökön 15.30-tól a Viktoria Plzen ellen játssza utolsó felkészülési mérkőzését La Nuciában.

Férfi labdarúgás,
felkészülési mérkőzés

FTC – Krivbassz 0-2 (0-0)
La Nucia, Spanyolország

FTC: Varga Á. – Wingo, Mmaee (Pászka, a szünetben), Abena, Dhonata – Besic (Tóth A., 66.), Gojak – Kharaishvili (Varga Z., 66.), Kehinde (Szabó Sz., 34.), Katona B. – Kodro
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lap: Bizimana (41.)

Gólok: Vakulko (53.), Sosah (58.)

Töltse le címvédő labdarúgóink legújabb csapatfotóját!

Varázsolja zöld-fehérbe monitorját az újabb kupatavaszt elért együttesünk csapatfotójával!

Lépjen be a Fradival a kiterjesztett valóságba!

Töltse le a Fradi Appot és próbálja ki a kiterjesztett valóságon alapuló bajnokavató animációnkat a derbin.

„A döntőt nem játszani, hanem megnyerni kell!”

Dejan Sztankovics és Mohammed Abu Fani mondta el várakozásait a Paks elleni MOL Magyar Kupa-döntőről.

Indul a jegyértékesítés a szezonzáró derbire

Május 19-én, vasárnap 20.15-től fogadjuk az Újpestet, majd sor kerül az ünnepélyes bajnokavatásra.

Sajtóakkreditáció az Újpest elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 17., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.