2020. szeptember 24.
Villámkezdés: gyors gólokkal sokkoljuk az ellenfeleket
Negyedik idei BL-selejtezőjén harmadszor szerzett gólt a Fradi az első 10 percben – VIDEÓ!

Magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk szerdai, Molde elleni BL-selejtezője jól illeszkedik abba a sorozatba, melyet még augusztus 26-án, a Celtic vendégeként kezdtünk meg Glasgowban. Az azóta lejátszott három nemzetközi kupameccsen minden esetben betaláltunk a mérkőzés első perceiben: a Celtic Parkban hét, a Dinamo ellen kettő, a Molde vendégeként pedig ugyancsak hét percre volt szükség ahhoz, hogy megszerezzük a vezetést. Lássuk, mi is történt pontosan!

Sigér Dávid hálószaggató bombája

A skót bajnok elleni 2-1-es bravúrgyőzelem alapját Sigér Dávid 7. percben szerzett remek találata adta meg. Átvesz, megtol, lő – óriási gól volt!

Lovrencsics-gól 77 másodperc után!

A Bajnokok Ligája idei kvalifikációjának harmadik fordulójában szintén 2-1-re nyertünk, házigazdaként a Groupama Arénában győztük le a Dinamo Zagreb együttesét.

A meccs elején azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, ennek is köszönhetően egy szélen kibontakozó támadás és Tokmac Nguen beadása után a kisebb sérülés után visszatérő csapatkapitány, Lovrencsics Gergő lőtt közelről a hálóba. Szélsőnket hamarosan le kellett cserélni, ám a villámkezdés itt is jelentősen meghatározta a mérkőzés képét.

Franck Boli korán kezdte a gólgyártást

A Molde otthonában lejátszott első mérkőzésünkön is folytatódott a villámgólok sorozata, a 7. percben Botka Endre beadása után Franck Boli lőtt közelről az ellenfél kapujába. Az összecsapás szöveges összefoglalója ITT, Sergei Rebrov nyilatkozata pedig ITT érhető el, míg játékosaink véleményét az alábbi videóra kattintva hallhatja.

A leggyorsabb gól

A kivétel. Bár nem a Bajnokok Ligája selejtezőjében született, a leggyorsabb gólunkat a 2020/2021-es idényben eddig Tokmac Nguen jegyzi. A remek formában lévő norvég az NB I 4. fordulójában lejátszott, 5-0-ra megnyert Paks elleni meccsen 24 másodperc alatt elintézett egy újabb középkezdést, később pedig még kétszer mattolta a paksiak védelmét.

Egyetlen mérkőzés maradt az idei BL-kvalifikációból, a norvég bajnok elleni párharc budapesti visszavágója, melyet 2020. szeptember 29-én, kedden 3-3-as állásról kezdenek meg a csapatok a Groupama Arénában. Ezt követően dől el, hogy a Fradi a BL vagy az Európa Liga főtábláján szerepelhet-e az őszi szezonban.

Idegőrlő meccsen 3-3-as döntetlent játszottunk Moldéban

Két góllal vezettünk, majd hátrányban is voltunk, végül 3-3 lett a BL-playoff párharc első meccsének vége.

Rebrov: „Komolyan ki kell elemezni a meccset”

Így értékelte ukrán vezetőedzőnk a Molde elleni 3-3-as döntetlent.

„A visszavágón küzdeni és hajtani fogunk!”

Botka Endre, Myrto Uzuni és Franck Boli értékelte csapatunk 3-3-as norvégiai döntetlenjét – VIDEÓ!

Európai selejtezők: idegenben 2 éve veretlenek vagyunk!

Sergei Rebrov irányításával még nem kapott ki vendégként a Fradi nemzetközi kupasorozat selejtezőjében.

Varga Barnabás a gólátlag-rangsor élén

72 ligát figyelembe véve támadónk rendelkezik a legjobb átlaggal a büntetők nélküli gólszerzést illetően.

FTC35: Dibusz Dénes elitklubba lépett

Kapusunk a jövőben komoly rekordokat dönthet meg a bajnoki címek tekintetében.

FTC 35: TOP10-ben Európában

Cikkünkben megvizsgáltuk, hogyan állunk a bajnoki címek számában az európai összevetésben.

FTC35: Ők vívták ki a 35. bajnoki címünket

13 játékosunk először ünnepelhet magyar bajnoki címet, de sok „trófeahalmozó” is van a keretben.