Vasárnap vérbeli rangadót rendeztek Iváncsán, ahol az NB III Közép-csoportjában kilenc kört követően még veretlen éllovas Iváncsa KSE a 10. forduló előtt hárompontnyi lemaradással második tartalékcsapatunkat, az FTC II-t fogadta. Az iváncsaiak szerdán döntetlennel, a mieink pedig egy 1-0-s sikerrel hangoltak.
Az első játékrész döntetlenje után a második félidő két gólt tartogatott. Egy remek kontrát követően Gera Zalán révén az FTC II szerezte meg a vezetést az 51. percben, később azonban a házigazda kissé beszorította a Fradit, ahogy mondani szokták, a végjátékban igencsak érett a hazai gól. Ezt sajnos nem sikerült elkerülni, a rendes játékidő vége előtt egy szöglet után Suszter László egalizált.
- Az iváncsaiak igazolták, hogy nem véletlenül vezetik veretlenül a bajnokságot, a mérkőzésnek voltak időszakai, amikor bizony ránk tudták erőltetni az akaratukat – kezdte értékelését vezetőedzőnk, az első csapatunk mellett másodedzőként dolgozó Máté Csaba. - Bosszantó, hogy az utolsó percben egy szöglet után, egy lepattanó labdát követően egyenlítettek a hazaiak, de ha reálisan értékeljük a mérkőzést, a helyzetek alapján abszolút rászolgált az egyik pontra az Iváncsa. Kár, hogy így alakult, de el kell ismernünk, hogy a levegőben lógott a hazai gól, a végére kissé elfáradtunk, beszorultunk. Fontos tanulság, hogy a párharcokat a jövőben hatékonyabban kell megvívnunk, az ellenfél játékosai vasárnap többször is túl könnyen játszottak át bennünket, ezen mindenképp javítanunk kell. Ugyanakkor a csapatom dicséretet is érdemel, hiszen ígéretes kontrákat vezettünk, összességében pedig eddig jól állunk a tabellán. Alig hat hét alatt lejátszottunk 10 fordulót úgy, hogy közben többen is az első csapattal edzettek, ez próbára tette a csapatot.
Együttesünk 10 játéknap után harmadik az Iváncsa és a Kecskemét mögött (tabella ITT), legközelebb két hét múlva lép pályára a bajnokságban, akkor a Budapest Honvéd II lesz az ellenfél.
Borítóképünk illusztráció.
Férfi labdarúgás, NB III Közép-csoport, 10. forduló
Iváncsa KSE–FTC II 1-1 (0-0)
Iváncsa, Iváncsa sportpálya. Játékvezető: Takács Tamás
FTC: Szécsi - Orosz, Molnár, Csontos, Arday, - Csonka, Leandro, Pócsik (Redzic, 81.), Katona (Hajdú, 57.), Szabó Levente (Ammar Ramadan, 46.) - Gera. Vezetőedző: Máté Csaba.
Gólszerzők: Suszter (89.), illetve Gera (51.)
A Ferencváros II kétgólos hátrányból fordítva nyert Dunajújvárosban az NB III utolsó fordulójában.
Összesen hét gólt hozott az FTC II vasárnapi bajnoki mérkőzése.
Tartalékcsapatunk Szekszárdon nyert az NB III 28. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
Második számú labdarúgócsapatunk 3-2-es vereséget szenvedett az NB III 27. fordulójában.
Tartalékcsapatunk 1-0-ra nyert a labdarúgó NB III Dél-Nyugati csoportjában.
Az FTC II a második félidőben megszerezte a vezetést, de a vendégek a hajrában egyenlítettek.
Czinege Zsombor két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a balatonlellei 3-1-es sikerhez.
Az FTC II labdarúgócsapata 1-1-es döntetlent játszott a Nagykanizsa ellen a Népligetben.