2020. november 18.
Pomurje-FTC-Telekom 4-1 - Vége
Az FTC női labdarúgócsapata 4-1-re kikapott a szlovén bajnok Pomurjétól a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

93. perc: Véget ért a mérkőzés. A Pomurje 4-1-re nyert, így a szlovén bajnok jutott be a Bajnokok Ligája legjobb 32 csapata közé.

90. perc: Három perc hosszabbítást mutatott fel a negyedik játékvezető.

86. perc: Bednarnak megint nagyot kellett védenie, miután a jobb oldalról érkező labda egyedül találta középen Hofmant, aki azonban kapusunkba lőtt.

80. perc: Sajnos ha egy üzlet beindul... Korosec a védelemből indulva átrobogott a Fradi játékosai között és 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 4-1!

73. perc: 3-1... Korosec ezúttal szabadrúgásból vette be a ferencvárosi kaput. A szabálytalankó Czellért pedig második sárga lapjával kiállította a játékvezető.

62. perc: Zlidnis nagy hibája után Kajzba megint egyedül törhetett kapura, ziccerét azonban Bednar pompásan hárította.

Felpörögtek az események. A Fradi letámad, egyre többször zavarja meg a Pomurje játékosait, akik így többet hibáznak, mint az első félidőben.

56. perc: Papp Luca érkezett Brandon helyére.

53. perc: Mosdóczi tökéletesen lőtt a bal alsóba. 2-1!

52. perc: Tizenegyes!!! A szlovénok kapusa buktatta a tizenhatoson belül a labdát megtoló Vágót, így büntetőt kaptunk.

51. perc: Vágó!!!! Támadónk egy kipattanó labdát 22 méterről kapura lőtt, a labda a bal kapufán megpattanva végig gurult a gólvonalon, majd szögletre csorgott.

50. perc: A Pomurje támadója megint lefutotta a bal oldalunkat, de centikkel lőtt a jobb kapufa mell.

48. perc: Végre egy ígéretes támads a Fraditól. Fenyvesi kapott labdát a jobb oldalon, de beadás mély volt, így a kapus kezében kötött ki.

47. perc: Döbbenetes jelenetek! A hazaiak egy újabb kontra után három másodperc alatt két kapufát lőttek!

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

Dörnyei Balázs cserélt a szünetben. Nagy Viktóriát Tiffany Cameron váltotta.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő.

45. perc: A hazai játékosa, Makovec vágta fel Ivanusát, sárga lapot kapott.

39. perc: Atyaég, mit úsztunk meg! Ivanusa eladta a labdát a tizenhatosunk előterében, a szlovén támadó lecsapott, középre passzolt az üresen érkező társának, aki azonban a felső kapufára lőtt.

36. perc: A tizenegyest Korosec a jobb kapufa érintésével a kapuba vágta. 2-0!

35. perc: A Pomurje ismét a védelmünk mögé került, csatáruk egy az egyben mehetett a kapunkra, Fenyvesi azonban buktatta a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a hazaiak. Középpályásunk megúszta sárga lappal.

34. perc: Pusztai bal oldali szabadrúgását az érkező Hasanbegovic elől tolta ki szögletre a kapus.

31. perc: Vágó 22-ről lőtt, de erőtlen kísérletét védte a szlovénok kapusa.

27. perc: Vezet a Pomurje. Eladtuk a saját tizenhatosunkon belül a labdát, a Pomurje támadója, Spela Kolbl pedig a kapufa segítségével a bal alsó sarokba lőtt. 1-0!

Jelentős mezőnyjáték folyik. A szlovén rohamok alább hagytak, többet birtokoljuk a labdát.

18. perc: Nagy Viktória is besárgult.

A ferencvárosi szurkolóknak ismerős lehet a helyszín, ugyanis férfi futballistáink a nyáron több mérkőzést is játszottak itt, amikor Bad Radkersburgban edzőtáboroztak.

11. perc: Fél perc sem telt el, amikor a Pomurje támadója ziccerben vezette Bednarra a labdát, de kapusunk ismét óriási bravúrral védte a jobb alsóba tartó labdát.

11. perc: Egy jobb oldali szlovén szöglet után középen érkezett is a fejes, de a jobb alsóba tartó kísérletet Bednar bravúrral védte. A kipattanó után kisebb pókfoci alakult ki, de sikerült elrúgnunk a labdát.

7. perc: Czellér buktatta a tizenhatos bal sarkánál a szlovén támadót, ezért sárga lapot kapott.

5. perc: Egy kicsit beszoroltunk a kapunk elé, de a Pomurje csak egy lecsúszott átlövéssel veszélyeztetett.

2. perc: Itt az első ígéretes lehetőség! Ivanusa lefutotta védőjét a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, de passza mindenki előtt elment.

1. perc: A mieink kezdték a meccset.

12.57 Elkészültek a csapatfotók, kezdődjön a mindent eldöntő csata a Bajnokok Ligája főtáblájáért!

12.55 Kövesse ITT a mérkőzést ÉLŐKÉPES közvetítésben is!

12.50 Beolvasták a kezdőcsapatokat. A hazaiak és a mienk is most vonultak ki a pályára.

12.20 Szép, napsütéses idő van Felsőregedén. A csapatok pályára léptek és megkezdték a melegítést.

12.00 Dörnyei Balázs a Bednar - Mosdóczi, Róth, Hasanbegovic, Czellér - Brandon, Fenyvesi, Pusztai - Nagy Viktória, Ivanusa - Vágó összeállításban küldi pályára csapatát.

Köszönjtük Kedves Szurkolóinkat és Olvasóinkat! 13 órakor kezdődik a ZNK Pomurje–FTC-Telekom labdarúgó női Bajnokok Ligája-selejtező.

ELŐZMÉNYEK

Női labdarúgócsapatunk a BL-selejtező 1. fordulójában 6-1-re kiütötte a luxemburgi Racing FC Union Luxembourgot a Groupama Arénában. A második fordulóban pedig a szlovén bajnok ZNK Pomurjét sorsolták a mieink ellenfelének.

A Fradi szlovéniai edzéséről készült helyszíni riportunkban Lara Ivanusa beszélt várakozásairól.

Az edzésen készült legjobb fotókat ITT nézheti meg.

A ZNK Pomurjének egyszer már sikerült a BL-főtáblára kerülnie. További érdekességeket ITT olvashat a csapatról.

NŐI LABDARÚGÁS
BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Gornja Radgona
ZNK Pomurje–FTC-Telekom 4-1 (2-0)
FTC-Telekom: Bednar - Mosdóczi, Róth, Hasanbegovic, Czellér - Brandon (Papp, 56.), Fenyvesi, Pusztai - Nagy Viktória (Cameron, 46.), Ivanusa - Vágó.
Vezetőedző: Dörnyei Balázs
Gólszerzők: Kolbl (27.), Korosec (36., 73., 80.) ill. Mosdóczi (53.)
Kiállítva: Czellér (72.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.