2021. május 26.
BAJNOKCSAPAT! Női labdarúgóink megvédték címüket!
Az FTC-Telekom 3-2-re legyőzte az MTK-t a bajnoki döntő második mérkőzésén, és megszerezte a bajnoki címet!

Amint arról korábban beszámoltunk, a Magyar Kupát nemrég zsinórban hatodszor is elhódító, bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk május 23-án vasárnap idegenben 3-0-s győzelmet aratott a nagy rivális MTK Hungária FC ellen a Simple Női Liga NB I két győzelemig tartó bajnoki döntős párharcának első összecsapásán. Ez a siker egyben azt is jelentette, hogy az FTC-Telekom amennyiben a második, ezúttal hazai találkozón is győzni tudott volna, akkor lezárja a párharcot, és megszerzi a bajnoki címet.

Nézők előtt rendezhették meg a döntő második összecsapását a Kocsis Sándor Sportközpontban, össze is gyűlt szépszámú szurkolótábor a Kocsis Sándor Sportközpontban, minden adott volt egy kiváló, döntőhöz méltó mérkőzéshez.

A találkozó első helyzete a mieink előtt adódott rögtön a második percben, Cameron kapott egy kiugratást, ami után kevéssel mellé lőtt – igaz, az asszisztens már lest jelzett. Egy perccel később az MTK is lapos, hosszú indítással próbált veszélyt teremteni, a kilépni igyekvő Stephens elől azonban a visszazáró Nagy Virág remek ütemben tisztázott. A következő percek visszafogott mezőnyjátékkal teltek, mindkét csapat kereste a fogást a másik zárt védekezésén. Ezt szerencsére a mieinknek sikerült hamarabb megtalálni, a 10. percben Cameron szerzett labdát az ellenfél térfelén, és remek ütemben indította Vágó Fannyt, aki előbb elfektetett két védőt, majd megcsinált egy visszahúzós cselt, végül a kapu jobb felső sarkába emelte a labdát, remek mozdulatsor volt! (1-0) Négy perccel később majdnem megvolt a második is, Fenyvesi beadása után Zlidnis fejelt közvetlen közelről, a labda Samuról a kapuba csorgott volna, de les miatt már megállították az akciót. Az MTK szinte rögtön az ellentámadásból nagyon közel járt az egyenlítéshez, ám előbb az ex-ferencvárosi Kocsán Petra lövésénél védett nagyot Chandra Bednar, majd egy lapos jobb oldali beadás találta meg teljesen egyedül középen Pápait, aki közelről csúnyán fölé lőtt. A 19. perc végén Czellér szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd távolról lőtt, a jobb alsó felé tartó labdát a szintén korábbi ferencvárosi Samu Anna magabiztosan fogta. Két perccel később jött a válasz a túloldalon, egy kipattanót Németh Loretta lőtt el a tizenhatoson kívülről, kevéssel ment mellé. A 22. percben gyönyörű támadás végén szereztük meg a második gólunkat: Fenyvesi középről laposan indította a jobb szélen kilépő Vágót, aki remek ütemben tálalt laposan a középen érkező Tiffany Cameron elé, ő pedig nem hibázta el a lehetőséget. (2-0) Két perccel később kapusunk, Chandra Bednar került a középpontba, aki egy kilépő vendégjátékos lábáról húzta le remek ütemben a labdát, majd a két játékos összeütközött, így kisebb ápolásra volt szükség, de hálóőrünk szerencsére folytatni tudta a játékot. A 26. percben egy MTK-szöglet után Pinczi fejelt szépen, ám kevéssel fölé. Három perccel később ismét az első gól szerzője, Vágó villant, aki lövőhelyzetig cselezte magát a tizenhatos előterében, majd ballal a jobb alsó sarok mellé lőtt. A 31. percben Fenyvesi Evelin maradt lenn egy szabálytalanságot követően, a játékvezető bár nem fújta le az esetet, de klasszisunkat ápolni kellett – szerencsére ő is folytatni tudta a játékot. Ugyanebben a percben a vendégek vezetőedzője, Tóth Mihály korai cserére szánta el magát, Mayer helyén Legendás folytatta. A 33. percben Cameron tört be a tizenhatoson belülre jobbról, laposan passzolt a hosszú oldalon érkező Vágóhoz, aki nagyon nagy gólt akart szerezni, sarokkal próbálta meg saját támaszkodó lába mögött a kapuba húzni a labdát, azonban elvétette a lehetőséget. Néhány csendesebb perc után a 40. percben ismét a mieink előtt adódott lehetőség, Fenyvesi indította remekül hosszan a kilépő Cameront, aki egy csel után lőtt, a védők azonban blokkoltak. Az első félidő ráadásának perceiben ismét Vágó villant, aki remek cselek után tálalt a hosszún érkező Cameron elé, egy becsúszó védő az utolsó pillanatban szögletre mentett. Ez volt az első játékrész utolsó veszélyes lehetősége, így kétgólos előnnyel mehettünk el a szünetre.

A szünetben mindkét vezetőedző változtatott. A mieinknél Melisa Hasanbegovic és Pusztai Sára álltak be Nagy Virág és Vanessa Marques helyére, míg az MTK-nál Boyle helyén Farádi-Szabó Edina folytatta. A második félidő első nagy helyzete is a Ferencváros előtt adódott, a 49. percben Mosdóczi cselezett a jobb szélen, majd remekül passzolt laposan középre Cameronhoz, aki egy csel után épphogy elvétette a jobb alsó sarkot. Egy perccel később viszont már nem volt kegyelem, ismét Vágó villant, aki szép cselek után a kapujából kilépő Samu mellett passzolt Pusztai Sárához, neki pedig már csak az üres kapuba kellett helyeznie. (3-0) Az 54. percben Chandra Bednar a kapujából kivetődve kísérelt meg menteni egy kilépő vendégjátékos elől, aki átesett rajta, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Kocsán Petra értékesítette magabiztosan, Bednar hiába vetődött jó irányba. (3-1) Az 58. percben ismét Vágó cselezte magát be a 16-oson belülre, az egyik védő kézzel ért a felperdülő labdához, ezúttal azonban elmaradt a büntető. A 64. percben Dörnyei Balázs ismét cserélt, Caroline Kehrer érkezett a második gólunkat szerző Tiffany Cameron helyére. A következő percekben az MTK uralta a játékot, igazán nagy helyzetet azonban nem sikerült kialakítaniuk. Egészen a 70. percig, amikor is egy szöglet után a legmagasabbra emelkedő Szemán-Tóth Barbara fejjel a hosszú felsőbe csúsztatott. (3-2) A 75. percben Czellér maradt lenn egy ütközés után, hosszasan kellett ápolni az oldalvonal mellett, így átmenetileg emberhátrányba kerültünk. Sőt, Czellér nem is tudta folytatni a játékot, a hajrára Papp Luca érkezett a helyére. A 78. percben Fenyvesi szánta el magát lövésre a tizenhatoson kívülről, kevéssel tévesztette el a kapu bal oldalát. Az utolsó tíz percben az MTK bár nem tett le arról, hogy rohamozzon, a mieink a korábbi perceknél sokkal határozottabban kontrollálták az eseményeket, és végül hiába a négy perc hosszabbítás, ellenfelünk már nem tudott közelebb kerülni a kapunkhoz.

A Ferencváros 3-2-re megnyerte a bajnoki döntő második mérkőzését, és kezdődhetett az ünneplés: női labdarúgócsapatunk 2015, 2016 és 2019 után története során negyedszer ért fel az élvonalbeli bajnokság csúcsára!

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.

Női MK-elődöntő: szurkolói információk

Fontos információk női labdarúgócsapatunk MTK elleni kupamérkőzésére.