2019. augusztus 17.
Dörnyei: „A lényegi kérdések nem most dőltek el”
Női labdarúgócsapatunk vezetőedzője értékelt az MTK ellen 1-0-ra elveszített bajnoki örökrangadó után.

Amint arról ITT beszámoltunk, női labdarúgócsapatunk hiába játszott hatalmas fölényben, kihagyta helyzeteit, így végül 1-0-s vereséget szenvedett a nagy rivális MTK Hungária otthonában a Jet-Sol Liga Női NB I 2019/20-as idényének első fordulójában. A mérkőzést követően Dörnyei Balázs vezetőedző értékelte a látottakat, aki hangsúlyozta a koncentráció és a helyzetkihasználás fontosságát.

„Rúgott gól nélkül még senki nem nyert labdarúgómérkőzést… Rengeteg gólszerzési lehetőségünk volt ezen a találkozón, főleg az első félidőben játszottunk nagy fölényben, de a második negyvenöt percben is volt nem egy ziccerünk. Nem volt meg ma bennünk a megfelelő minőség, nagyon sok rossz döntést hoztunk, amint látszott is, főleg a kapu előtt. Az pedig minden meccsben benne van, hogy az ellenfél talál egy gólt, innentől kezdve hiába játszottunk végig még az eddigieknél is nagyobb fölényben. Sajnálom, hogy így alakult, mert egy olyan csapattól kaptunk ki, amelyik nagyon tartott tőlünk Nincs mese, be kell rúgni a helyzeteket, és nem lesz ilyen problémánk.”

Trénerünk amellett sem mehetett el szó nélkül, hogy rendkívüli erőltetett menetből érkezett a Fradi erre a mérkőzésre, a hamarosan következő válogatott szünet viszont lehetőséget ad végre a sorok rendezésére.

„Biztos, hogy mindenki elvonul most egy kicsit kipihenni magát. Jövő csütörtökig nem lesz edzésünk, utána rengeteg játékosunk 10-12 napra elmegy a válogatottjához. Nagyon jól fog jönni most ez a kis pihenés, szinte szünet nélkül végigdolgoztuk az egész nyarat, tulajdonképpen együtt éltünk, muszáj lesz egy kicsit kikapcsolódni. Én is elmegyek négy napra a fiammal nyaralni, nagyon várom már. Persze, sokkal kellemesebb lett volna három ponttal tenni ezt, de ez csak egy meccs a bajnokság elején, mindenki tudja, hogy a lényegi kérdések nagyjából tíz hónap múlva dőlnek el, addig pedig mi is tovább fogunk fejlődni.”

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.

Női MK-elődöntő: szurkolói információk

Fontos információk női labdarúgócsapatunk MTK elleni kupamérkőzésére.