2019. június 21.
Dörnyei Balázs: „Szeretnénk élni az eséllyel!”
Női labdarúgócsapatunk vezetőedzője értékelte az esélyeket a BL-selejtező sorsolása után.

Amint arról ITT beszámoltunk, a bajnoki címet két év után visszahódító női labdarúgócsapatunk a Bajnokok Ligája selejtezőjének pénteki sorsolásán a szabadkai ZFK Spartak Suboticát, a pozsonyi Slovant, valamint a moldáv Agarista-SS Anenii Noit kapta ellenfélül. A négycsapatos selejtező minitornát augusztus 7-13 között rendezik Pozsonyban. (A női Bajnokok Ligájáról minden fontos információt ITT olvashat el egy helyen. A sorsolás utáni első benyomásairól, és a várható esélyekről csapatunk vezetőedzőjét, Dörnyei Balázst kérdeztük.

„Be kell hogy valljam, nem néztem a sorsolást. Nem vagyok rá befolyással, hogy kikkel sorsolnak össze, nem akartam ezen stresszelni. Nagyon kiegyenlített csoport jött össze, nincs benne Twente-erősségű, kiemelkedő csapat, de lefelé sem lóg ki senki. A moldávoknak is vannak brazil légiósai is, azt még persze fel kell mérnünk, hogy milyen színvonalat képviselnek pontosan. Első ránézésre reális továbbjutási esélye a Spartaknak, a Slovannak és nekünk van, de még a nyári átigazolási időszak is bármikor alaposan átrendezheti az erőviszonyokat – női futballban nem ritka, hogy felbukkan egy szponzor, és hirtelen alaposan megerősödik egy csapat. Mivel a többiek is látják, hogy nincs kiemelkedő együttes, biztosan mindenki úgy jön majd a selejtezőre, hogy mikor, ha most nem. Természetesen mi is így megyünk, ha már idáig eljutottunk, mindenképpen szeretnénk megragadni az esélyt! Az is segítségünkre lehet, hogy majdhogynem hazai pályán játszunk, remélem, hogy Pozsonyba nagyon sok szurkoló el tud kísérni minket” – nyilatkozta az esélyekről Dörnyei Balázs vezetőedző.

Cikkajánló

„A foci kezdettől fogva ott volt az életemben”

Női labdarúgócsapatunk középpályása a Fradival és a válogatottal is nagyszerű idényt zárt.

Ellenfelet kapott női csapatunk a BL-selejtezőben

Kilencszeres bajnok együttesünk a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Hollandia vár a mieinkre az októberi vb-selejtezőn

A rájátszás első körében hazai pályán kezdi a párharcot a magyar női labdarúgó-válogatott.

Fradi-játékosok góljaival nyert a nemzeti csapat

A magyar női labdarúgó-válogatott Andorra fölényes legyőzésével zárt csoportjában.

Andorra ellen zárja a vb-selejtezőket női válogatottunk

Az FTC-Telekom négy játékosa készülhet a nemzeti csapattal az utolsó fordulóra.

Feljutást érő siker FTC-játékosok góljaival

A magyar női labdarúgó-válogatott Csányi Diána és Nagy Vanessza góljaival nyert a vb-selejtezőn.

Andjela Frajtovics: Hihetetlen utat jártunk be

Az FTC-Telekom női labdarúgói megvédték címüket, és a Magyar Kupa megnyerésével dupláztak – VIDEÓVAL!

Női labdarúgóink taroltak: bajnoki cím és kupasiker

A Fradi Zóna Plusz by iFOREX Europe adásában Albert Flóriánnal és Ott Eszterrel beszélgettünk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin