2022. március 19.
Három duplázóval másodszor is legyőztük az Astrát
Csigi Eszter, Lara Ivanusa és Vágó Fanny is két-két gólt szerzett az év első bajnokiján.

Azt követően, hogy női labdarúgócsapatunk, az FTC-Telekom szerdán, az év első tétmérkőzésén 3-0-ra verte meg az Astra-Activtek HFC-Üllő együttesét a Magyar Kupában, szombat délután újra megmérkőzött egymással a két csapat – ezúttal a Simple Női Liga 13. fordulójában, 2022 első bajnokiján.

A három nappal korábbi meccshez hasonlóan ismét sikerült már az elején gólt szerezni, a 6. percben ugyanis büntetőből Csigi Eszter volt eredményes (1-0). Alig 20 perccel később jött a második Csigi-gól, miután egy szögletből visszapattant labdát Vágó Fanny vett le, majd adta tovább Csigi Eszternek, aki nem hibázott – máris 2-0-ra vezettünk.

A szünetig már nem változott az állás, sőt, sokáig a térfélcserét követően sem. A 77. minutumban viszont igen, Csigi, Nagypál Fatima és Vágó Fanny volt a labda útja, végül játékos-edzőnk, Vágó Fanny talált a kapuba (3-0).

Vágó Fanny is kétszer volt eredményes szombaton

A folytatásban Lara Ivanusa percei következtek: szlovén támadónk a 83. percben egy szöglet – és Csigi Eszter fejese – után, kettővel később pedig Szabó Viktória beadását követően talált be, így már 5-0-ra vezettünk. Ezzel még nem volt vége, a 6-0-s végeredményt a Pusztai Sára gólpasszát értékesítő Vágó Fanny állította be a 90. percben.

Az FTC-Telekom tehát néhány nap különbséggel kétszer is legyőzte az Astrát, így győztes rajtot vett a bajnokságban is. Folytatás március 26-án, szombaton a DVTK vendégeként.

Simple Női Liga, 13. forduló

FTC-Telekom–Astra-Activtek HFC-Üllő 6-0 (2-0)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Kakuk Szabolcs

FTC-Telekom: Bednar - Rőhberg (Németh H., 27.), Csigi, Zlidnis (Kulis, 46.) - Czellér (Nagypál, 47.), Fenyvesi (Papp, 46.), Szabó V. - Pusztai, Csányi, Németh D. (Ivanusa, 57.) - Csányi - Vágó. Vezetőedző: Vágó Fanny

Gólszerzők: Csigi (6., 24.), Vágó (77., 90.), Ivanusa (83., 85.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.