2019. június 2.
MTK–FTC 0-3
Élő, szöveges közvetítésünk női labdarúgócsapatunk bajnoki döntőjének második mérkőzéséről.

A második játékrész eseményei

"Ünnepel az egész város..." - szurkolóink dalával búcsúzunk, köszönjük figyelmüket. BAJNOKCSAPAT!

VÉGE! KUPAGYŐZTES NŐI LABDARÚGÓCSAPATUNK 2019-BEN MEGNYERTE A HAZAI BAJNOKSÁGOT IS, MIUTÁN AZ ELSŐ, HAZAI PÁLYÁN ELÉRT 2-1-ES SIKER UTÁN VASÁRNAP AZ MTK VENDÉGEKÉNT 3-0-RA GYŐZÖTT!

90. perc: Három perc hosszabbítás, azaz három percre vagyunk a ferencvárosi női labdarúgás újabb bajnoki címétől!

Újabb párhuzam a férfi futballistákkal: női csapatunk azon túl, hogy csakúgy, mint Böde Dánielék, 2016 után lesznek ismét bajnokok, ugyanúgy az MTK otthonában, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban biztosítják be bajnoki aranyérmüket.

89. perc: Hátha összejön egy negyedik is -játékosunk, Csiki Anna lőtt húsz méterről fölé.

86. perc: Érzelmes pillanatok - Németh Júlia vastaps közepette áll be Samu Anna helyére. Dörnyei Balázstól és a csapattársaktól is jutott egy-egy ölelés az utoljára pályára lépő kapusnak.

85. perc: Németh Júlia öltözik, hamarosan beáll. Szezon végén visszavonuló kapusunknak ez lesz az utolsó mérkőzése.

83. perc: Fogl Katalin lőtt közvetlen közelről, szemből a kapussal, aki beleért, így szöglet következett. Utána maradt a 0-3.

82. perc: Dörnyei Balázs is cserélt, Mosdócz Evelin helyén Nagy Virág fejezi be a mérkőzést.

79. perc: Nagy Lilla le, Czellér Dorottya be - harmadik cserelehetőségét is kihasználta az MTK Hungária FC.

75. perc: Csapatunk cserél - Diószegi Fanni helyére Fogl Katalin áll be.

69. perc: Csigi gólja alighanem eldöntötte a párharcot, érzik ezt a vendégszektorban is - zúg a "Bajnokcsapat, bajnokcsapat..." rigmus.

68. perc: CSIKI ANNA AD BE A SAROKBÓL, KÖZELRŐL CSIGI ESZTER BÓLINT, 3-0 IDE!

67. perc: Nagy a tét - az utóbbi percekben Dörnyei Balázs is feszültnek tűnik, többször az oldalvonal mellől üzen játékosainak.

Női labdarúgócsapatunk helyzete innentől egészen kedvezőnek mondható - amennyiben Dörnyei Balázs együttese megőrzi előnyét a maradék 25 percben, két év után, kettős győzelemmel hódítja vissza a bajnoki címet az MTK-tól!

62. perc: GÓL, PUSZTAI SÁRA! MEGDUPLÁZTUK ELŐNYÜNKET! MTK–FTC 0-2!

59. perc: Ellenfelünk részéről Oláh Adrienn szerzett labdát a felezőnél, majd lőtt kapura, eltalálta a felsőlécet. Kapusunk, Samu Anna kissé kint állt.

58. perc: Ellenfelünk kettőt cserélt. Palkovics Nóra helyett Oláh Adrienn, Pápai Emőke helyén pedig Csorbai Nikolett folytatja az MTK-ban.

Ha minden így marad, női labdarúgócsapatunk - hasonlóan a férfi együtteshez - 2016 után hódíthatja el ismét a bajnoki címet. A nőknél az utóbbi két idény végén az MTK örülhetett.

49. perc: Allegra Poljak lőtt kapura, lövését Varga Luca hárítja.

A mieinknél Rőhberg Zsanett helyén Pusztai Sára folytatja.

Csapatunk már a pályán, hamarosan érkeznek az MTK labdarúgói is.

A szünetben történt

Az MTK U14-es csapata jobb volt. Félidőben kihirdették a korosztályos bajnokság végeredményét, a bajnoki cím az MTK-é lett, a Szeitl Szilvia által felkészített Ferencváros másodikként zárt.

Az első félidő történései

Véget ért az első félidő, csapatunk Fenyvesi Evelin góljával 1-0-ra vezet a két győzelemig tartó bajnoki döntő második mérkőzésén. Az első párharcot 2-1-re a Ferencváros nyerte, így kijelenthető: nekünk áll a zászló. Persze, a második 45 perc még hátravan.

45. perc: Kiss Anikó Tünde egy percet hosszabbít az első játékrész végén.

42. perc: Az év női labdarúgója remek szóló után lőtt a tizenhatoson belül, s bár elsőre még védett Varga Luca, a második lövés már a kapuban végezte! MTK–FTC 0-1!

42. perc: FENYVESI EVELIN GÓLJÁVAL VEZETÜNK!

41. perc: Egy rossz mozdulat után Allegra Poljak szorult rövid ápolásra, de hamarosan újra játékra jelentkezett.

40. perc: Pápai Emőke tette próbára a fontos védéssel jelentkező kapusunkat, Samu Annát. A kipattanó után sikerült tisztázni, veszélyes hazai helyzet volt.

37. perc: Labdát szereztünk a felezőnél, majd néhány passz után Csiki Annához került a labda. Ötösünk az ötös sarkától, kissé kiszorított helyzetből fölé lőtt.

36. perc: A két vezetőedző, Cseh András (MTK) és Dörnyei Balázs csendes szemlélői a párharcnak, nyugodtan sétálgatnak a számukra kijelölt zónában. Különösebb izgalomra egyelőre nincs okuk.

33. perc: Csigi Eszter tisztáz Nagy Lilla elől a tizenhatosunkon belül. Kellett.

30. perc: Diószegi Fanni hiába sprintel, már nem éri el a labdát a jobb szélen. A tábor mindenesetre tapssal jutalmazza tízesünk igyekezetét.

26. perc: Újra fényárban úszik a Hidegkuti, kisütött a nap. A gyepen egyenlő erők küzdelmét láthatjuk, az állás továbbra is 0-0.

24. perc: Marija Aleksic szerelte szabálytalanul Turányi Lillát, csapatunk játékosa sárga lapot kapott.

18. perc: Allegra Poljak szabadrúgása után szöglettel jöttünk, ám a hazai kapu előtt nem alakult ki komoly veszély.

14. perc: Hazai részről Nagy Lilla lő kapura, ám Samu Annának nem kell közbeavatkozni, lövése fölé száll.

10. perc: Hidegzuhany, de szerencsére csak eső formájában - szurkolóinkat mindez nem zavarja, tapssal és énekszóval buzdítják a lányokat. Az állás továbbra is 0-0.

6. perc: Sötét fellegek gyülekeznek a Hidegkuti felett, elkezdett esni az eső. A pályán leginkább a mezőnyben zajlik a játék.

3. perc: Allegra Poljak ad be a jobb szélről, ám a védők tisztáztak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés játékvezetői: Kiss Anikó Tünde, segítői: Sipos Katalin, Péntek Zsuzsanna, Rózsás Katalin.

A házigazda MTK kék-fehér, a vendég Ferencváros fehér-arany szerelésben futballozik vasárnap délután.

Pályán a csapatok - a mieinket népes szurkolótábor buzdítja, a vendégszektorból zúg a "Mindent bele, mindent bele!" Nagyjából 3-400 szurkolónk kísérte el a lányokat.

A mérkőzés előtt

Női labdarúgócsapatunk az MTK Hungária FC vendégeként vasárnap délután a két győzelemig tartó bajnoki döntő második mérkőzésén lép pályára az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Az első mérkőzést Mosdóczi Evelin és Allegra Poljak góljaival hátrányból fordítva 2-1-re nyertük

"Az itt már semmit nem jelent, hogy az alapszakaszban szinte hibátlanul tettük a dolgunkat és gyakorlatilag egy bajnokságot már megnyertünk, azt az elsőséget egy kvázi kupapárharcban, azaz a döntőben is meg kell még védenünk, tehát másodszor is meg kell nyernünk a bajnokságot. Pillanatnyilag másfélnél járunk, úgyhogy az előttünk álló meccset még mindenképpen meg kell nyernünk" - nyilatkozta a FradiMédiának az idegenbeli meccs előtt csapatunk vezetőedzője, Dörnyei Balázs. A teljes interjút IDE kattintva olvashatják.

Női NB I, bajnoki döntő, 2. mérkőzés

MTK–FTC 0-3 (0-1)
MTK: Varga – Tóth, Turányi, Demeter, Pinczi – Nagy L. (Czellér, 79.), Csányi, Papp, Palkovics (Oláh, 58.) – Magyarics, Pápai (Csorbai 58.)
FTC: Samu (Németh, 87.) – Mosdóczi (Nagy V., 82.), Csigi, Zlidnis, Szabó V. – Fenyvesi, Rőhberg (Pusztai, félidőben), Aleksic, Csiki – Poljak, Diószegi (Fogl, 75.)
Sárga lap: Aleksic (24.), Fenyvesi (50.)

Gól: Fenyvesi (42.), Pusztai (62.), Csigi (68.)

Gólzápor az ETO ellen

Női labdarúgócsapatunk 8-0-s győzelmet aratott a Simple Női Liga 20. fordulójában.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.