2023. február 9.
Óriási győzelem a BL-induló ellen
Női labdarúgócsapatunk kétgólos sikert aratott a Slavia Praha ellen.

Bajnoki címvédő női futballcsapatunk február 8-án és 9-én Prágában játszott két felkészülési mérkőzést. Szerdán szoros vereséget szenvedtünk a Dukla Prahától, csütörtökön viszont nagy bravúrt értünk el a Bajnokok Ligájában csoportkörös Slavia ellen.

A Barti - Ott, Csigi, Németh D. - Papp - Barker, Fenyvesi, Csányi, Szabó V. - Pusztai - Vágó összeállítású FTC-Telekom kiváló első félidőt produkált.

A 26. percben egy kapu előtti szituáció során Vágó Fanny passzából Pusztai Sára szerzett vezetést. (0-1) Öt perccel később a csehek kiegyenlítettek, de sokáig nem örülhettek, ugyan egy perc múlva Hanna Barker beadásába szerencsétlenül ért bele az egyik hazai védő, a labda pedig bepattant róla a kapuba. (0-2)

A 2-1-es előnyünket remekül őriztük, sőt, a sajnálatos módon megsérülő Csigi Eszter helyére beálló Demeter Réka - aki szerdán végig a pályán volt - kiválóan teljesített a védelem közepén. A mindent eldöntő harmadik ferencvárosi gólt Barker lőtte a 86. percben. Amerikai légiósunk Pusztai pontos passzát vágta a prágaiak kapujába. Az FTC-Telekom így 3-1-re nyert második csehországi mérkőzésen.

A felkészülés itthon folytatódik a csapat számára. Válogatott játékosaink február 14-től edzőtáborba vonulnak Ciprusra, ahol a Ciprus Kupán szerepelnek. A Fradi legközelebb március 1-jén, szerdán 14 órától Szabadkán játszik felkészülési mérkőzést a helyi csapattal.

NŐI LABDARÚGÁS
Felkészülési mérkőzés, Prága
Slavia Praha–FTC-Telekom 1-3 (1-2)
FTC-Telekom: Barti - Ott, Csigi, Németh D. - Papp - Barker, Fenyvesi, Csányi, Szabó V. - Pusztai - Vágó. Játékos-edző: Vágó Fanny.
Gólszerzőink: Pusztai (26.), öngól (32.), Barker (86.)

Szekszárdról is elhoztuk a három pontot

Női labdarúgóink 2-1-es győzelmet arattak a Simple Női Liga 21. fordulójában.

Gólzápor az ETO ellen

Női labdarúgócsapatunk 8-0-s győzelmet aratott a Simple Női Liga 20. fordulójában.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.