2021. május 7.
Rekordot döntöttünk: A Fradié a legtöbb kupasiker!
Női labdarúgócsapatunk sorozatban hatodik Magyar Kupa-győzelmével egyeduralkodóvá vált Magyarországon.

Mint ismert, az FTC-Telekom női labdarúgócsapata 5-1-re legyőzte az Astrát a Magyar Kupa döntőjében, így sorozatban hatodik alkalommal hódította el a trófeát. Az újabb fantasztikus sikerrel több egyéni és csapatrekord is most már a Ferencvároshoz köthető. Mutatjuk, melyek ezek!

A 2019-es, ötödik kupagyőzelmünkkel beállítottuk a László Kórház SC korábbi rekordját, amely 1998-ban, 1999-ben, 2000-ben, 2003-ban és 2004-ben nyerte meg a Magyar Kupát. Szerdai sikerünk viszont azt jelentette, hogy immáron a Ferencváros a sorozat legeredményesebb honi egyesülete.

Az egyéni sorozatok tekintve három játékosunk is hatszoros kupagyőztes lett. Fenyvesi Evelin (a képen jobbra), Inna Zlidnis (a képen középen) és a csapatkapitány, Mosdóczi Evelin alkotja azt a különleges hármas társaságot, amelynek tagjai mindezt egy klubnál érték el. Fenyvesi és Zlidnis mind a hat kupadöntőben pályára lépett, míg Mosdóczi ugyan a 2016-os finálét a kispadról nézte, de az elődöntőben játszott, így kupagyőztesnek mondhatta magát.

Inna Zlidnis még egy rekord részese lett. Védőnk abszolút csúcstartó légiósnak mondhatja magát Magyarországon, ugyanis hat Magyar Kupa-sikere mellett 2009-ben az észt Levadia Tallinn játékosaként hazája kupasorozatát is megnyerte.

Élje át újra a lányok pompás győzelmét!

A kupagyőzelem a legjobb fotókon!

Csodálatos Ferencváros! 💚⚽🏆

Közzétette: FTC Női Labdarúgás – 2021. május 6., csütörtök

🥇„Aranyos” lányok! Kupagyőztes Ferencváros! 💚⚽🏆

Közzétette: FTC Női Labdarúgás – 2021. május 6., csütörtök
Cikkajánló

Szerződést hosszabbítottunk amerikai támadónkkal

Jadyn Edwards 2024 januárja óta erősíti női labdarúgócsapatunkat.

Hanász Vanda a fiúk közt is megállta a helyét a pályán

Női labdarúgócsapatunk 16 éves játékosa mesélt többek között karrierje kezdetéről is – VIDEÓ!

Garcia-duplával tartottuk itthon a három pontot

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra legyőzte a Budapest Honvéd együttesét a Simple Női Ligában.

Profi szerződést kapott fiatal női labdarúgónk

Plamenova Dimanova Nikol mostantól felnőtt női együttesünket erősíti.

Vereség a Puskás Akadémia ellen

Női labdarúgócsapatunk hazai rangadón maradt pont nélkül a Simple Női Ligában.

Edwards korai gólja három pontot ért Szegeden

Női labdarúgócsapatunk 1-0-ra győzött a KÉSZ-St. Mihály-Szeged vendégeként a bajnokságban.

Sima győzelem a Budaörs elleni bepótolt bajnokin

Címvédő női labdarúgócsapatunk 4-1-re nyert a Simple Női Ligában.

Női labdarúgóink is győztek az MTK ellen

A Simple Női Ligában rendezett örökrangadót 2-0-ra nyerte címvédő női labdarúgócsapatunk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin