2021. július 30.
Döcögős játékkal, de ismét győzött a női pólóválogatott
A házigazda Japán három negyeden át meccsben tartotta magát, a vége mégis magabiztos, 17-13-es győzelem lett.

Az orosz olimpiai csapat elleni 10-10-es döntetlen és az olimpiákon 13 év óta Egyesült Államok elleni szenzációs 10-9-es győzelem után harmadik csoportmérkőzésén a házigazda Japánnal találkozott a két ferencvárosi játékossal, Illés Annával és Vályi Vandával felálló magyar női vízilabda-válogatott a tokiói olimpia női pólótornájának B csoportjában.

Az első negyed úgy kezdődött, mint mindkét korábbi mérkőzésünk minden játékrésze: Vályi Vanda elhozta a ráúszásnál a labdát, ezen az olimpián eddig kilencből kilencedszer. Az első akciónkból azonban nem született gól, Soja Minami védett. A túloldalon a magyar kapus, Magyari Alda is védéssel mutatkozott be, majd a 2. perc elején Keszthelyi éles szögből a hosszú sarokba célzott pattintása révén megvolt a vezetés. Szilágyi révén jött a meccs első kiállítása, ám még ki sem tudott úszni, Magyari már meg is szerezte a labdát. Egy-egy elrontott támadás után Parkes vétett támadóhibát, a túloldalon pedig Inaba Akari centerből szép csavarással egyenlített. Azt már a férfiak Japán elleni csoportmeccsén is láthattuk, hogy egy lassabb kezdés esetén a távol-keletiek sokáig nagyon szorosan tudják tartani a mérkőzést, és az ezen a meccsen is rögtön látszott, hiába álltak a japánok két meccs után két vereséggel és 15-41-es gólkülönbséggel, jobban fel kell pörögni a győzelem érdekében. Úgy tűnt, ez meg is lesz, egy-egy elrontott támadás után Parkes harcolt ki egy kiállítást labda nélkül, így őrző nélkül maradt, és rögtön ki is használta a lehetőséget, újra vezettünk. Válaszként Nizava fölé ejtett, ám nem léptünk el kettővel, ezt pedig Koide kihasználta és egyenlített. Emberelőnyből sem tudtunk betalálni, a túloldalon viszont átcsúszott Magyari hóna alatt Hasida lövése, így már némi meglepetésre Japán vezetett. Sőt, elrontott támadásunk után Kudo remek ejtésével már kettővel ment el a házigazda! Szerencsére hamar sikerült közelebb zárkózni, emberelőnyben Leimeter keresztbe tett labdájából Gurisatti bombázott a hálóba. Az utolsó másfél percben a japánok kettő, a mieink egy támadást hibáztak el, így már nem sikerült az egyenlítés, 4-3-as japán előnnyel jött a második negyed.

Vályi Vanda ismét elhozta a labdát – tízből tizedszer –, ám elsőre nem sikerült az egyenlítés. Két-két hiba, közte egy Gurisatti-kapufa után viszont már igen, Szilágyi Dorottya révén. A japánok azonban kettős emberelőnyhöz jutottak, amit ki is használtak, és újra vezettek. A túloldalon is jött egy kiállítás, és Szilágyi második gólja, sőt, egy kivédekezett fór után kihasználtunk egy előnyt, Szilágyi gyors egymásutánban mesterhármasig jutott, így 2-1 után újra vezettünk. A túloldalon azonban jött az újabb emberelőny, sőt, kiállított játékosunk kiúszás közben blokkolt egy japánt, így ötmétereshez jutottak, amiből Arima egyenlített. Sőt, gyorsan újra a vezetést is megszerezték Kudo villanása után, amit Parkes egyenlített ki centerből. Két elrontott japán akcióval és két magyar kapufával zárult a negyed és a félidő, és meglepetésre továbbra sem tudtunk vezetni. (7-7)

A harmadik negyedben is elhozta Vályi a labdát, és ezúttal sem tudtunk egyből gólt lőni. A túloldalon hosszú japán támadás után kaptunk, majd kivédekeztünk egy kiállítást. Sőt, Keszthelyi bejátszását Parkes centerből kihasználta, újra vezettünk – jó lett volna most már ellépni ellenfelünktől. Ehhez az első feladatot teljesítettük, kivédekeztük a japán támadást. Parkes most is megkapta a labdát, ezúttal viszont a kapusba csavarta azt. Elsőre nem volt meg a japán egyenlítés, kapufánk után viszont Nizava ismét kiegyenlített, ezúttal már Gangl Edinának talált be, kapust cseréltünk ugyanis a félidőben. 8-8-ról megint kezdhettünk mindent elölről, de közel jártak a japánok az újabb vezetéshez, a kapufa segített. Csak nem sikerült betalálni, jött viszont a jó védekezés. A japánok is remekül védekeztek, Parkes a védés után a kipattanónál viszont kiharcolt egy ötméterest. Gondolhattuk elsőre, ám videózás és néhány pillanatig érthetetlen jelenetek után kiderült, az előző támadásnál Japán kapufája benn volt, így a büntetőt elvették, Japánnak pedig adtak egy gólt. Szerencsére nem törte meg a mieinket a ritkán látott helyzet, és Parkes gyorsan 9-9-re módosította az állást. A házigazda viszont ötmétereshez jutott, és Arima be is vágta azt. Megint mi futottunk az eredmény után, és megint Parkes volt centerből a megoldás, ötödik gólját szerezte, egyenlítettünk. Végre jó volt a védekezés ismét, Keszthelyi villámgyors góljával pedig ismét megvolt a vezetés. A túloldalon kivédekeztünk egy emberhátrányt, a fordulásból viszont gyorsan sikerült eljuttatni centerbe a labdát, Gurisatti pedig belőtte, először vezettünk kettővel az egész meccsen! Ez fordulat lehetett, annál is inkább, mert megint jó volt a védekezés, és maradt még húsz másodperc. Gól nem lett, csak kapufa, így 12-10-es magyar vezetéssel fordultunk az utolsó negyedre.

Vályi menetrendszerűen negyedszer is elhozta a ráúszásnál a labdát, ám Parkes ellen egy kontrával indult a záró nyolc perc. Jó volt megint a védekezés, és Gangl is szép védést mutatott be, a túloldalon pedig Vályi Vanda megszerezte első gólját a meccsen, először vezettünk hárommal. Gangl ismét védett, majd indított, ebből még nem lett gól, de a támadóidő lejárta előtt kevéssel Keszthelyi a kapuba talált, már négy volt az előnyünk. A japán kapitány időt is kért, de ez sem segített. A túloldalon Parkes meglőtte hatodik gólját is, öt perccel a vége előtt úgy nézett ki, végre eldőlt a mérkőzés. Egy-egy elrontott támadás után már úgy nézett ki, lejár a japánok támadóideje, Koide azonban a dudaszó pillanatában távolról a kapunkba ívelt, ellenfelünk feljött négyre. Sőt, a következő támadásból Arima révén már háromra, a kelleténél egy kicsit hamarabb eresztettünk ki. Vályi passzából Gurisatti állította vissza a négygólos különbséget, majd Inaba szerencsés góllal szépített. Bíró Attila is kért egy időt két és fél perccel a vége előtt, Leimeter azonban kapufát lőtt. Japán emberelőny és időkérés következett, gólt azonban nem sikerült szerezniük. Egy-egy elrontott támadás után Szilágyi úszott meg egyedül, és bevágta a magyarok 17., a meccs 30. gólját. Újabb gól már nem született a meccsen, a magyar válogatott ezzel megszerezte harmadik meccsén a második győzelmét, továbbra is veretlen, és jó esélye van rá, hogy utolsó csoportmeccsén Kína ellen kiharcolja a csoportelsőséget.

XXXII. Nyári Olimpiai Játékok, Tokió, Japán
Női vízilabda, csoportmérkőzés
Japán – Magyarország 13-17 (4-3, 3-4, 3-5, 3-5)
Gólszerzőink: Keszthelyi (3), Parkes (6), Gurisatti (3), Szilágyi (4), Vályi

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.