2021. július 29.
Esélyeshez méltón kiütöttük Dél-Afrikát
Férfi vízilabdázóink 22 gólos sikerrel folytatták az olimpián • Hét Fradi-gól is született.

Amilyen nehezen, olyan könnyedén indult férfi vízilabda-válogatottunk számára a tokiói olimpia csoportkörének harmadik fordulója Dél-Afrika ellen.

Igaz, az első magyar gólra a harmadik percig kellett várni, utána viszont beindult a henger. Manhercz, Hárai, Manhercz, Angyal volt a gólszerzők sora, így magabiztos, 4-0-s előnnyel kezdtünk. Teljesen más volt a meccs képe, mint a keményen harcoló és a mieinket megizzasztó, végül 16-11-re legyőzött Japán ellen.

A második negyed ferencvárosi találattal indult, miután egy gyors támadás után Vámos Márton vágta be az ötödiket. Fórt kaptunk, Hosnyánszky révén pedig újabb gólt Dél-Afrika. Az első emberhátrányos helyzetünknél ellenfelünknek is nagy helyzetet teremtett, de Nagy Viktor bravúrral védett. Az ellentámadásból Pásztor is megszerezte első találatát, majd Manhercz már a harmadik lövését is értékesítette, a negyed pedig a fradista Jansik Szilárd büntetőgóljával és 9-0-s magyar előnnyel zárult.

A harmadik nyolc percben már Vogel Soma állt a magyar kapuba, a dél-afrikaiba pedig sorba potyogtak a gólok. Erdélyi találata után Jansik vágott be egy kettős emberelőnyt, Manhercz pedig megszerezte a 12. gólt. Dél-Afrika is kapott egy kettős fórt, de Vogel védett, míg a másik oldalon az ellentámadásból Mezei Tamás első olimpiai góljával már 13-0-ra vezettünk. Mezei, Vámos volt a labda útja, klasszisunk bal keze pedig jól elsült, ahogy Erdélyié is egy centerezés után. (15-0) Szinte minden támadásunkat góllal zártuk, Angyal és Erdélyi révén pedig kialakult 17-0-s előny a játékrész végére.

A záró negyedben Pásztor neve mellé került fel a 18. magyar gól, majd Vogelnek kellett nagyot védenie egy jól járatott labda és lövés végén. Vámos újabb két góljával már 20-0-ra vezettünk, sajnos Jansik kipontozódott, így már csak a kispadról figyelhette az utolsó perceket. Többek között azt is, amint Vogel tornázott ki egy erős lövést a jobb felső sarokból. Közel egy percig adogathattak a dél-afrikaiak a magyar kapu előtt, fórt is kaptak, amelyből nem hibáztak és közel 30 perc kellett ahhoz, hogy megszerezzék az első gólt. A húszgólos különbséget Manhercz állította vissza emberelőnyből, majd Vogel és Mezei adott gólpasszt Pásztornak. Ezzel kialakult a 23-1-es végeredmény, amely egyben Magyarország továbbjutását is eredményezte.

A folytatás már nehezebb lesz, hiszen magyar idő szerint szombat reggel 7 órától az Egyesült Államokkal játszunk.

TOKIÓ 2020
FÉRFI VÍZILABDA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Magyarország-Dél-Afrika 23-1 (4-0, 5-0, 8-0, 6-1)
Fradista gólszerzők: Vámos 4, Jansik 2, Mezei

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.