2021. augusztus 5.
Nincs címvédés, Kozák Danuta 4. lett K1 500 méteren
Csipes Tamara révén lett magyar dobogós a női királyszámban, klasszisunk épphogy lemaradt a pódiumról.

Amint arról korábban beszámoltunk, a magyar szempontból egy arany- egy ezüst- és a Kozák Danuta-Bodonyi Dóra K2 500 méteres páros révén egy bronzérmet hozó első két nap után kiválóan alakultak a kajak-kenu program szerda hajnali előfutamai is a tokiói olimpián, ugyanis nyolcból mind a nyolc magyar egység bejutott a magyar idő szerint csütörtök éjjeli középfutamokba. Volt, aki reményfutamra kényszerült, de többen futamgyőztesként jutottak tovább, így tett a Ferencváros ötszörös olimpiai bajnok klasszisa, Kozák Danuta is, aki így magabiztosan került be a legjobb harminc versenyző közé.

A női K1 500 méteres versenyszáma az utolsó előtti volt a csütörtök éjjeli középfutamok közül, mire pedig a négyből az első futamban versenyző Csipes Tamaráig és a második futamba sorolt Kozák Danutáig jutottunk, már tudhattuk, hogy a korábbi versenyszámokban két magyar A döntős született. K1 férfi 200 méteren Csizmadia Kolos és Tótka Sándor is futamát megnyerve került be a fináléba, míg a női kenusok 200 méteres számában Balla Virág és Takács Kincső eredménye is a B döntőre volt elegendő.

Ami a ferencvárosi szempontból a nap legérdekesebb versenyszámát, a női "királyszámot", vagyis a K1 500 méter középdöntőjét illeti, az első futamban Csipes Tamara imponáló magabiztossággal nyerte meg futamát és jutott döntőbe. Következett a második futam, benne a kétszeres címvédő Fradi-kajakossal, Kozák Danutával. Danuta nem kapta el a legjobban a rajtot, de folyamatosan növelte a csapásszámot, féltávnál a második helyen haladt át a mérőponton. Szoros volt a mezőny, szükség volt az erős hajrára, ez végül megjött, így versenyzőnk magabiztosan, több mint fél hajóhossz előnnyel nyerte meg futamát, és jutott döntőbe.

A magyar idő szerint 4.35-kor kezdődő finálékban végül öt magyar A döntősért szoríthattunk, ugyanis a nap utolsó középfutamaiban férfi K2 1000 méteren a Nádas Bence-Kopasz Bálint duó is továbbjutott.

Magyar szempontból fantasztikusan indultak a döntők, férfi K1 200 méteren ugyanis Tótka Sándor megszerezte az olimpiai bajnoki címet, míg Csizmadia Kolos negyedikként végzett.

Ilyen remek felvezetés után érkezett el a női királyszám, a K1 500 méter döntője két magyarral, Csipes Tamarával és a ferencvárosi Kozák Danutával. Pattanásig feszültek az idegek, ráadásul új rajtot kellett elrendelni, miután két versenyző, közte a címvédő Kozák "belehúzott" a rajtgépbe. A középfutamhoz hasonlóan Kozák ezúttal sem rajtolt a legjobban, sőt, féltávnál az új-zélandi Lisa Carrington befoghatatlannak tűnt, Kozák ötödikként haladt át a mérőponton. Ekkor jött az újabb őrületes hajrá, Csipes Tamara az első, Kozák Danuta a harmadik helyért harcolt. Sajnos egyikük sem tudta megnyerni a maga párharcát, Csipes Tamara ezüstérmes lett, míg Kozák Danuta a negyedik helyen ért célba, így kétszeres címvédőként lemaradt a dobogóról.

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.