2021. július 25.
Vereséggel indult pólósainknak a tokiói olimpia
A magyar vízilabda-válogatott 10-9-re kapott ki a görögöktől. Varga Dénes három gólt lőtt.

Verrasztó Dávid negyedik és Mihályvári-Farkas Viktória hatodik helye után a Görögország ellen játszó magyar férfi vízilabda-válogatottért szoríthattunk vasárnap hajnalban a 2021-re halasztott tokiói olimpián. A magyar keretben Vogel Soma, Jansik Szilárd, Mezei Tamás, Varga Dénes, Vámos Márton és Zalánki Gergely harcolta ki fradistaként a szereplés jogát.

Az első negyed egy séma szerint alakult, előbb magyar, majd görög gól következett. Igaz, harmadik találatunkra nem érkezett válasz, így előnnyel folytathattuk a találkozót. A mieink részéről egyébként Erdélyi Balázs, Angyal Dániel és Manchercz Krisztián volt eredményes, ennek ellenére nem maradt fradista gól nélkül a meccs, az ellenfél részéről ugyanis az a Giannis Fountoulis duplázott, aki klubunk játékosaként vívta ki az olimpiai részvételt a görögökkel (3-2).

A második negyed két gyors magyar góllal kezdődött, amire érkezett is a görög válasz, majd 5-4-nél játékosunk, Varga Dénes szerzett fontos találatot (6-4). Az első félidő vége viszont ellenfelünknek sikerült jobban, két egymást követő találattal sikerült az egyenlítés (6-6).

A harmadik negyed sokkal gólszegényebben indult, a játékrész első felében a görögök lőttek egy gólt, míg a mieinknek nem sikerült betalálni, az emberelőnyös játékunk sem működött. Három perccel a negyed vége előtt aztán Varga Dénes lőtt szép és fontos gólt, ezzel 8-7-re jöttünk fel. Majd nem sokra rá Varga úszott meg nagy lendülettel, és egy kis szerencsével újra a kapuba talált (8-8). Igaz, a záró játékrészre így is a görög csapat mehetett előnnyel (8-9).

Újra összejött az egyenlítés, miután Vámos Márton remek labáját Erdélyi vágta be közelről (9-9). A görögöket azonban ez nem törte meg, ismét előnybe kerültek, és bár többször is egyenlíthettünk volna, ez nem jött össze. A magyar férfi pólóválogatott így 10-9-es vereséggel kezdte a tokiói olimpiát.

Folytatás kedden Japán ellen.

Tokiói olimpia, Férfi vízilabda

Magyarország-Görögország 9-10 (3-2, 3-4, 2-3, 1-1)

Fradista gólszerző: Varga Dénes (3)

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.